Domy i mieszkania na sprzedaż Ząbkowicki

Mamy 101 nieruchomości na sprzedaż w powiecie ząbkowickim, w cenach od 70 000 zł do 1 970 000 zł, przy średniej cenie 508 586 zł.

Średnia cena 508 586 zł cena sprzedaży
Przedział cen 70 000–1 970 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 177 m² na nieruchomość
Cena za m² 2 875 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

101 łącznie
59% mieszkania
  • Mieszkania 59,4%
    60 nieruchomości
  • Domy 40,6%
    41 nieruchomości

Ile pokoi

101 łącznie
25% 5+ pokoi
  • 1 pokój 17,8%
    18 nieruchomości
  • 2 pokoje 20,8%
    21 nieruchomości
  • 3 pokoje 23,8%
    24 nieruchomości
  • 4 pokoje 12,9%
    13 nieruchomości
  • 5+ pokoi 24,8%
    25 nieruchomości

Przedziały cenowe

101 łącznie
  • 70 000–200 000 zł 22,8%
    23 nieruchomości
  • 215 000–280 000 zł 21,8%
    22 nieruchomości
  • 285 000–400 000 zł 16,8%
    17 nieruchomości
  • 405 000–750 000 zł 18,8%
    19 nieruchomości
  • 775 000–1 975 000 zł 19,8%
    20 nieruchomości

Przedziały powierzchni

101 łącznie
  • 10–50 m² 21,8%
    22 nieruchomości
  • 50–80 m² 19,8%
    20 nieruchomości
  • 80–120 m² 19,8%
    20 nieruchomości
  • 120–230 m² 18,8%
    19 nieruchomości
  • 250–2 010 m² 19,8%
    20 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 72 m² 331 m²
Cena za metr kwadratowy 4 175 zł/m² 2 464 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

W tej chwili oferta na sprzedaż w powiecie ząbkowickim liczy 101 nieruchomości, w tym 60 mieszkań i 41 domów, a mieszkania stanowią 59%. Średnia powierzchnia mieszkań wynosi około 72 m², przy cenie 4 175 zł/m², wobec 331 m² i 2 464 zł/m² w przypadku domów.

Mieszkania 2-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 3- i 1-pokojowe.

Ile kosztuje nieruchomość w powiecie ząbkowickim? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 160 000 zł — to mediana wyliczona z 241 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2010 roku zmiana wynosi +146,2%.

Mediana ceny sprzedaży 160 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 3 200 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 241 2025
Ceny w ciągu roku -5,9% mediana
Od 2010 roku +146,2% mediana
Wobec mediany województwa -62,7% dolnośląskie: 429 000 zł
Wobec mediany krajowej -64,4% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu ząbkowickiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 160 000 zł, czyli 3 200 zł/m², w obserwowanym przedziale od 50 000 zł do 365 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 40 000 zł do 280 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44,9% transakcji zawarto między 70 000 zł a 180 000 zł, a 10,8% przekroczyło 280 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44% sprzedanych lokali ma od 40 do 63 m², a 9,8% przekracza 84 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 62,7% niższa od mediany województwa (dolnośląskie: 429 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 64,4% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Ząbkowice Śląskie — mediana 155 000 zł (2 967 zł/m², 1 220 transakcji od 2010 roku), dalej Kamieniec Ząbkowicki z medianą 125 000 zł (2 258 zł/m²). Stoszowice: 100 000 zł (2 153 zł/m²). Na drugim biegunie Bardo ma najbardziej przystępną medianę: 80 000 zł (1 700 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 229 sprzedaży mieszkań, z medianą 280 000 zł i 4 849 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 240 000 zł (4 274 zł/m²) przy 324 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu ząbkowickiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 229 280 000 zł +75% 4 849 zł/m²
2025 241 160 000 zł -5,9% 3 200 zł/m²
2024 209 170 000 zł +21,4% 3 364 zł/m²
2023 184 140 000 zł -17,2% 2 973 zł/m²
2022 253 169 000 zł +40,8% 3 139 zł/m²
2021 285 120 000 zł +20% 2 373 zł/m²
2020 197 100 000 zł +22% 1 991 zł/m²
2019 149 82 000 zł -8,9% 1 742 zł/m²
2018 135 90 000 zł +20% 1 761 zł/m²
2017 156 75 000 zł -16,7% 1 568 zł/m²
2016 152 90 000 zł +28,6% 1 866 zł/m²
2015 93 70 000 zł -17,6% 1 509 zł/m²
2014 105 85 000 zł -15% 1 719 zł/m²
2013 117 100 000 zł +25% 1 814 zł/m²
2012 107 80 000 zł -8,6% 1 581 zł/m²
2011 112 87 500 zł +34,6% 1 888 zł/m²
2010 190 65 000 zł — 1 341 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Ząbkowicki: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 241
Mediana ceny 160 000 zł
Cena za m² 3 200 zł/m²
Mediana powierzchni 47,8 m²
Typowy przedział 50 000 –
365 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie ząbkowickim

Rozkład obliczony na podstawie 2 914 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 40 000 zł 10%
40 000 – 70 000 zł 17,4%
70 000 – 180 000 zł 44,9%
180 000 – 280 000 zł 16,9%
Powyżej 280 000 zł 10,8%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie ząbkowickim

Rozkład ceny za m² na podstawie 2 905 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 860 zł/m² 9,9%
860 – 1 400 zł/m² 16,8%
1 400 – 3 200 zł/m² 44,5%
3 200 – 4 900 zł/m² 18,5%
Powyżej 4 900 zł/m² 10,3%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie ząbkowickim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 31 m² 9,6%
31 – 40 m² 17,8%
40 – 63 m² 44%
63 – 84 m² 18,7%
Powyżej 84 m² 9,8%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Ząbkowicki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 2% 41 500 zł 2 267 zł/m²
2 izby 24,9% 70 000 zł 2 730 zł/m²
3 izby 46,2% 110 000 zł 2 658 zł/m²
4 izby 21,6% 154 000 zł 2 624 zł/m²
5 izb 4,3% 187 500 zł 2 352 zł/m²
6 izb i więcej 1,1% 222 500 zł 1 900 zł/m²

Najdroższe gminy w powiecie ząbkowickim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Ząbkowice Śląskie 1 220 155 000 zł 2 967 zł/m²
Kamieniec Ząbkowicki 237 125 000 zł 2 258 zł/m²
Stoszowice 77 100 000 zł 2 153 zł/m²
Ciepłowody 42 92 500 zł 1 329 zł/m²
Ziębice 939 90 000 zł 1 757 zł/m²

Najtańsze gminy w powiecie ząbkowickim

Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Bardo 214 80 000 zł 1 700 zł/m²
Złoty Stok 185 80 000 zł 1 607 zł/m²
Ziębice 939 90 000 zł 1 757 zł/m²
Ciepłowody 42 92 500 zł 1 329 zł/m²
Stoszowice 77 100 000 zł 2 153 zł/m²

Ceny działek w powiecie ząbkowickim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 217 41 zł/m² 56 993 zł 1 364 m²
Grunty rolne 3 217 4,9 zł/m² 55 000 zł 7 700 m²
Grunty leśne 14 4,9 zł/m² 53 825 zł 10 858 m²
Wszystkie działki 3 820 5,4 zł/m² 55 000 zł 6 348 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie ząbkowickim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Bardo 396 16 zł/m² 55 000 zł
Ząbkowice Śląskie 949 9,8 zł/m² 60 000 zł
Złoty Stok 307 7,6 zł/m² 50 000 zł
Kamieniec Ząbkowicki 475 6,4 zł/m² 50 000 zł
Stoszowice 433 5,4 zł/m² 60 000 zł
Złoty Stok 307 7,6 zł/m² 50 000 zł
Kamieniec Ząbkowicki 475 6,4 zł/m² 50 000 zł
Stoszowice 433 5,4 zł/m² 60 000 zł
Ciepłowody 284 4,2 zł/m² 59 530 zł
Ziębice 978 4,0 zł/m² 51 100 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie ząbkowickim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 898 296 0 365 237
2026 (do 17.08) 537 261 0 165 111
Razem 2010–2026 12 810 4 237 0 5 328 3 245

W porównaniu z medianą województwa (dolnośląskie: 429 000 zł) ceny powiatu ząbkowickiego są o 62,7% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -64,4%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +146,2%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w powiecie ząbkowickim?

Nieruchomości w powiecie ząbkowickim kosztują średnio około 508 586 zł, czyli około 2 875 zł/m².

Jak duża jest oferta w powiecie ząbkowickim?

Aktualna oferta to około 101 nieruchomości: 60 mieszkań i 41 domów.

Jaki jest przedział cen w powiecie ząbkowickim?

Znajdziesz tu oferty od 70 000 zł do 1 970 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w powiecie ząbkowickim?

Zazwyczaj oferują około 177 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 331 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 72 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu ząbkowickiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój38 m²294 000 zł
2 pokoje56 m²221 466 zł
3 pokoje97 m²350 703 zł
4 pokoje149 m²384 042 zł
5 pokoi186 m²666 833 zł
6 pokoi273 m²1 031 250 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego w powiecie ząbkowickim?

Średnio wychodzi około 2 875 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 175 zł/m², a dla domów spada do 2 464 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w powiecie ząbkowickim?

Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.