Domy i mieszkania na sprzedaż Kamiennogórski

Kup nieruchomość w powiecie kamiennogórskim: 71 nieruchomości w cenach od 90 000 zł do 3 900 000 zł, przy średniej cenie 756 207 zł.

Średnia cena 756 207 zł cena sprzedaży
Przedział cen 90 000–3 900 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 153 m² na nieruchomość
Cena za m² 4 928 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

71 łącznie
54% domy
  • Mieszkania 46,5%
    33 nieruchomości
  • Domy 53,5%
    38 nieruchomości

Ile pokoi

71 łącznie
31% 5+ pokoi
  • 1 pokój 7,0%
    5 nieruchomości
  • 2 pokoje 18,3%
    13 nieruchomości
  • 3 pokoje 25,4%
    18 nieruchomości
  • 4 pokoje 18,3%
    13 nieruchomości
  • 5+ pokoi 31,0%
    22 nieruchomości

Przedziały cenowe

71 łącznie
  • 90 000–200 000 zł 22,5%
    16 nieruchomości
  • 230 000–400 000 zł 18,3%
    13 nieruchomości
  • 430 000–640 000 zł 21,1%
    15 nieruchomości
  • 685 000–1 005 000 zł 18,3%
    13 nieruchomości
  • 1 030 000–3 905 000 zł 19,7%
    14 nieruchomości

Przedziały powierzchni

71 łącznie
  • 20–70 m² 25,4%
    18 nieruchomości
  • 70–110 m² 22,5%
    16 nieruchomości
  • 120–160 m² 14,1%
    10 nieruchomości
  • 160–220 m² 19,7%
    14 nieruchomości
  • 240–590 m² 18,3%
    13 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 84 m² 213 m²
Cena za metr kwadratowy 3 575 zł/m² 5 393 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż w powiecie kamiennogórskim to 71 nieruchomości: 38 domów i 33 mieszkania. Domy stanowią 54% oferty. Pod względem powierzchni domy mają średnio 213 m² (5 393 zł/m²), a mieszkania około 84 m² (3 575 zł/m²).

Najczęściej spotykany typ to domy 5-pokojowe, a zaraz po nich opcje 4- i 6-pokojowe.

Ile naprawdę są warte nieruchomości w powiecie kamiennogórskim? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 170 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 55 450 zł a 345 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.

Mediana ceny sprzedaży 170 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 3 606 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 204 2025
Ceny w ciągu roku +9,7% mediana
Od 2010 roku +84,8% mediana
Wobec mediany województwa -60,4% dolnośląskie: 429 000 zł
Wobec mediany krajowej -62,2% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu kamiennogórskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 170 000 zł, czyli 3 606 zł/m², w obserwowanym przedziale od 55 450 zł do 345 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 38 000 zł do 230 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,8% transakcji zawarto między 65 000 zł a 150 000 zł, a 10,2% przekroczyło 230 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,3% sprzedanych lokali ma od 39 do 58 m², a 10,1% przekracza 75 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 60,4% niższa od mediany województwa (dolnośląskie: 429 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 62,2% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Kamienna Góra — mediana 110 000 zł (2 409 zł/m², 1 372 transakcje od 2010 roku), dalej Kamienna Góra z medianą 98 000 zł (1 554 zł/m²). Lubawka: 87 500 zł (1 844 zł/m²). Na drugim biegunie Marciszów ma najbardziej przystępną medianę: 70 000 zł (1 288 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 38 sprzedaży mieszkań, z medianą 160 000 zł i 3 742 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 160 000 zł (3 669 zł/m²) przy 121 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu kamiennogórskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 38 160 000 zł -5,9% 3 742 zł/m²
2025 204 170 000 zł +9,7% 3 606 zł/m²
2024 224 155 000 zł +11,8% 3 447 zł/m²
2023 164 138 650 zł +8,7% 3 294 zł/m²
2022 159 127 500 zł +10,9% 2 778 zł/m²
2021 162 115 000 zł +15% 2 394 zł/m²
2020 145 100 000 zł +12,7% 2 160 zł/m²
2019 152 88 750 zł +19,9% 1 888 zł/m²
2018 140 74 000 zł -1,3% 1 587 zł/m²
2017 133 75 000 zł +27,1% 1 558 zł/m²
2016 127 59 000 zł -9,9% 1 361 zł/m²
2015 118 65 500 zł -18,1% 1 417 zł/m²
2014 82 80 000 zł +6,7% 1 458 zł/m²
2013 90 75 000 zł -16,7% 1 538 zł/m²
2012 76 90 000 zł +12,5% 1 949 zł/m²
2011 66 80 000 zł -13% 1 871 zł/m²
2010 75 92 000 zł — 1 973 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Kamiennogórski: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 204
Mediana ceny 170 000 zł
Cena za m² 3 606 zł/m²
Mediana powierzchni 46,7 m²
Typowy przedział 55 450 –
345 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie kamiennogórskim

Rozkład obliczony na podstawie 2 155 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 38 000 zł 9,8%
38 000 – 65 000 zł 17,1%
65 000 – 150 000 zł 44,8%
150 000 – 230 000 zł 18,1%
Powyżej 230 000 zł 10,2%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie kamiennogórskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 2 152 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 880 zł/m² 10%
880 – 1 500 zł/m² 19,2%
1 500 – 2 900 zł/m² 42,7%
2 900 – 4 500 zł/m² 18,4%
Powyżej 4 500 zł/m² 9,8%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie kamiennogórskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 29 m² 10,1%
29 – 39 m² 19%
39 – 58 m² 42,3%
58 – 75 m² 18,4%
Powyżej 75 m² 10,1%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Kamiennogórski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 3,4% 40 000 zł 2 579 zł/m²
2 izby 24,9% 67 000 zł 2 386 zł/m²
3 izby 49,7% 105 000 zł 2 383 zł/m²
4 izby 18,1% 150 000 zł 2 577 zł/m²
5 izb 3,4% 177 500 zł 2 436 zł/m²
6 izb i więcej 0,4% 197 500 zł 1 558 zł/m²

Mediana ceny według gmin w powiecie kamiennogórskim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Kamienna Góra 1 372 110 000 zł 2 409 zł/m²
Kamienna Góra 140 98 000 zł 1 554 zł/m²
Lubawka 504 87 500 zł 1 844 zł/m²
Marciszów 139 70 000 zł 1 288 zł/m²

Ceny działek w powiecie kamiennogórskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 232 80 zł/m² 110 000 zł 1 300 m²
Grunty rolne 415 38 zł/m² 90 000 zł 2 175 m²
Grunty leśne 6 2,6 zł/m² 80 929 zł 13 916 m²
Wszystkie działki 2 256 19 zł/m² 51 000 zł 2 571 m²

Ceny gruntu według gmin w powiecie kamiennogórskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Kamienna Góra 120 44 zł/m² 55 000 zł
Lubawka 696 24 zł/m² 60 000 zł
Kamienna Góra 1 073 19 zł/m² 50 000 zł
Marciszów 368 5,0 zł/m² 38 530 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie kamiennogórskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 611 288 0 229 94
2026 (do 17.08) 84 47 0 27 10
Razem 2010–2026 7 183 2 547 0 3 010 1 626

Między 2010 a 2025 rokiem mediana w powiecie kamiennogórskim przeszła z 92 000 zł na 170 000 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 5% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w powiecie kamiennogórskim?

Licz się ze średnią kwotą 756 207 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie kamiennogórskim, czyli około 4 928 zł/m².

Jak duża jest oferta w powiecie kamiennogórskim?

W tej chwili do wyboru są 71 nieruchomości: 38 domów i 33 mieszkania.

Jaki jest przedział cen w powiecie kamiennogórskim?

Oferty zaczynają się od 90 000 zł i sięgają 3 900 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w powiecie kamiennogórskim?

Zazwyczaj oferują około 153 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 213 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 84 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu kamiennogórskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje91 m²302 477 zł
3 pokoje94 m²796 428 zł
4 pokoje135 m²738 908 zł
5 pokoi192 m²836 453 zł
6 pokoi301 m²1 357 500 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego w powiecie kamiennogórskim?

Średnia cena to 4 928 zł/m². Dla mieszkań spada do 3 575 zł/m², a dla domów rośnie do 5 393 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w powiecie kamiennogórskim?

Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.