Porównaj 105 domów na sprzedaż na terenie Kamiennnej Góry — średnia cena to 756 465 zł, a ceny sięgają od 230 000 zł do 1 900 000 zł.
Ceny nieruchomości Kamiennnej Góry według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 13 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Kamiennnej Góry, przy medianie ceny 135 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2013 roku ceny wzrosły o 150%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 3 782 zł.
Mediana ceny sprzedaży
135 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 782 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
13
2025
Ceny w ciągu roku
+35%
mediana
Od 2013 roku
+150%
mediana
Wobec mediany powiatu
-20,6%
Kamiennogórski: 170 000 zł
Wobec mediany krajowej
-70%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Kamiennnej Góry obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 135 000 zł, czyli 3 782 zł/m², w obserwowanym przedziale od 68 650 zł do 285 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 30 000 zł do 220 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 45% transakcji zawarto między 60 000 zł a 140 000 zł, a 11,4% przekroczyło 220 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42,1% sprzedanych lokali ma od 48 do 73 m², a 10,7% przekracza 98 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 20,6% niższa od mediany powiatu (Kamiennogórski: 170 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 70% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 180 000 zł (3 713 zł/m²) przy 7 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kamiennnej Góry rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
269 500 zł |
+99,6% |
4 378 zł/m² |
| 2025 |
13 |
135 000 zł |
+35% |
3 782 zł/m² |
| 2024 |
15 |
100 000 zł |
-44,4% |
2 104 zł/m² |
| 2023 |
8 |
180 000 zł |
+16,5% |
2 585 zł/m² |
| 2022 |
14 |
154 500 zł |
+54,5% |
2 277 zł/m² |
| 2021 |
15 |
100 000 zł |
-20% |
1 464 zł/m² |
| 2020 |
8 |
125 000 zł |
-1,2% |
2 012 zł/m² |
| 2019 |
8 |
126 500 zł |
+110,8% |
1 394 zł/m² |
| 2018 |
11 |
60 000 zł |
-7,7% |
1 369 zł/m² |
| 2017 |
10 |
65 000 zł |
+44,4% |
1 033 zł/m² |
| 2016 |
11 |
45 000 zł |
-30,8% |
760 zł/m² |
| 2015 |
10 |
65 000 zł |
-15,9% |
970 zł/m² |
| 2014 |
2 |
77 250 zł |
+43,1% |
1 138 zł/m² |
| 2013 |
8 |
54 000 zł |
-48,6% |
1 136 zł/m² |
| 2012 |
2 |
105 000 zł |
+114,3% |
1 593 zł/m² |
| 2011 |
2 |
49 000 zł |
+27,1% |
1 296 zł/m² |
| 2010 |
1 |
38 550 zł |
— |
821 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kamienna Góra: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
13 |
| Mediana ceny |
135 000 zł |
| Cena za m² |
3 782 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
46,2 m² |
| Typowy przedział |
68 650 – 285 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kamiennnej Góry
Rozkład obliczony na podstawie 140 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 000 zł |
9,3% |
| 30 000 – 60 000 zł |
17,9% |
| 60 000 – 140 000 zł |
45% |
| 140 000 – 220 000 zł |
16,4% |
| Powyżej 220 000 zł |
11,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kamiennnej Góry
Rozkład ceny za m² na podstawie 140 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 540 zł/m² |
10,7% |
| 540 – 1 100 zł/m² |
18,6% |
| 1 100 – 2 300 zł/m² |
41,4% |
| 2 300 – 3 700 zł/m² |
18,6% |
| Powyżej 3 700 zł/m² |
10,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kamiennnej Góry
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 26 m² |
10% |
| 26 – 48 m² |
19,3% |
| 48 – 73 m² |
42,1% |
| 73 – 98 m² |
17,9% |
| Powyżej 98 m² |
10,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kamienna Góra: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
5% |
35 000 zł |
1 680 zł/m² |
| 2 izby |
18,7% |
60 000 zł |
1 974 zł/m² |
| 3 izby |
48,2% |
100 000 zł |
1 791 zł/m² |
| 4 izby |
20,1% |
125 000 zł |
1 881 zł/m² |
| 5 izb |
5,8% |
250 000 zł |
2 472 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,2% |
180 000 zł |
565 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Kamiennnej Góry
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Krzeszów |
270 |
126 500 zł |
28 zł/m² |
| Pisarzowice |
162 |
100 000 zł |
13 zł/m² |
| Czadrów |
134 |
117 000 zł |
18 zł/m² |
| Ptaszków |
95 |
80 000 zł |
39 zł/m² |
| Przedwojów |
84 |
— |
21 zł/m² |
| Ogorzelec |
77 |
75 750 zł |
34 zł/m² |
| Dębrznik |
71 |
60 000 zł |
7,7 zł/m² |
| Leszczyniec |
70 |
80 000 zł |
26 zł/m² |
| Janiszów |
62 |
— |
22 zł/m² |
| Raszów |
62 |
— |
11 zł/m² |
Ceny działek na terenie Kamiennnej Góry: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
43 |
64 zł/m² |
100 000 zł |
1 438 m² |
| Grunty rolne |
261 |
51 zł/m² |
100 000 zł |
1 700 m² |
| Wszystkie działki |
1 073 |
19 zł/m² |
50 000 zł |
2 405 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kamiennnej Góry
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
122 |
15 |
0 |
88 |
19 |
| 2026 (do 17.08) |
14 |
2 |
0 |
11 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
1 949 |
235 |
0 |
1 318 |
396 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Kamiennnej Góry zamyka się między 68 650 zł a 285 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,3% nieruchomości sprzedano poniżej 30 000 zł, a 11,4% powyżej 220 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Kamiennnej Góry: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Kamiennnej Góry?
Nieruchomości na terenie Kamiennnej Góry kosztują średnio około 756 465 zł, czyli około 3 926 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Kamiennnej Góry?
Aktualna oferta to około 105 nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Kamiennnej Góry?
Znajdziesz tu oferty od 230 000 zł do 1 900 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Kamiennnej Góry?
Zazwyczaj oferują około 193 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Kamiennnej Góry:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 4 pokoje | 138 m² | 547 000 zł |
| 5 pokoi | 150 m² | 549 745 zł |
| 6 pokoi | 264 m² | 843 333 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Kamiennnej Góry?
Średnio wychodzi około 3 926 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Kamiennnej Góry?
Największym zainteresowaniem cieszy się 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.