Znajdź swoją nieruchomość na terenie Mieroszowa: 42 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 79 000 zł do 1 700 000 zł, średnio 481 333 zł.
Ceny nieruchomości Mieroszowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Mieroszowa wyniosła 160 000 zł w 2025 roku, na podstawie 29 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 6,7%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 3 053 zł.
Mediana ceny sprzedaży
160 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 053 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
29
2025
Ceny w ciągu roku
+6,7%
mediana
Od 2010 roku
+209,5%
mediana
Wobec mediany powiatu
tyle samo
Wałbrzyski: 160 000 zł
Wobec mediany krajowej
-64,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Mieroszowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 160 000 zł, czyli 3 053 zł/m², w obserwowanym przedziale od 71 200 zł do 380 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 30 000 zł do 200 000 zł (około 83% rynku). W szczegółach: 46,6% transakcji zawarto między 50 000 zł a 120 000 zł, a 10,5% przekroczyło 200 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,4% sprzedanych lokali ma od 38 do 62 m², a 10,2% przekracza 80 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie powiatu (Wałbrzyski: 160 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 64,4% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Mieroszów (obszar wiejski) — mediana 100 000 zł (2 058 zł/m², 179 transakcji od 2010 roku), dalej Mieroszów z medianą 70 000 zł (1 409 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 202 000 zł i 5 195 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 175 000 zł (3 349 zł/m²) przy 18 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Mieroszowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
202 000 zł |
+26,2% |
5 195 zł/m² |
| 2025 |
29 |
160 000 zł |
+6,7% |
3 053 zł/m² |
| 2024 |
49 |
150 000 zł |
+32,7% |
2 657 zł/m² |
| 2023 |
34 |
113 000 zł |
-4,2% |
2 016 zł/m² |
| 2022 |
43 |
118 000 zł |
+76,1% |
2 751 zł/m² |
| 2021 |
46 |
67 000 zł |
-14,1% |
1 556 zł/m² |
| 2020 |
56 |
78 000 zł |
+11,4% |
1 618 zł/m² |
| 2019 |
37 |
70 000 zł |
+7,7% |
1 276 zł/m² |
| 2018 |
26 |
65 000 zł |
+10,2% |
1 404 zł/m² |
| 2017 |
21 |
59 000 zł |
+18% |
1 191 zł/m² |
| 2016 |
27 |
50 000 zł |
-28,6% |
994 zł/m² |
| 2015 |
33 |
70 000 zł |
+16,7% |
1 289 zł/m² |
| 2014 |
20 |
60 000 zł |
+9,1% |
1 214 zł/m² |
| 2013 |
19 |
55 000 zł |
-31,2% |
1 141 zł/m² |
| 2012 |
19 |
80 000 zł |
+60% |
1 426 zł/m² |
| 2011 |
40 |
50 000 zł |
-3,3% |
1 042 zł/m² |
| 2010 |
37 |
51 700 zł |
— |
1 118 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Mieroszów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
29 |
| Mediana ceny |
160 000 zł |
| Cena za m² |
3 053 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49 m² |
| Typowy przedział |
71 200 – 380 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Mieroszowa
Rozkład obliczony na podstawie 541 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 000 zł |
6,7% |
| 30 000 – 50 000 zł |
18,1% |
| 50 000 – 120 000 zł |
46,6% |
| 120 000 – 200 000 zł |
18,1% |
| Powyżej 200 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Mieroszowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 538 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 770 zł/m² |
10,6% |
| 770 – 1 100 zł/m² |
17,1% |
| 1 100 – 2 200 zł/m² |
44,2% |
| 2 200 – 4 100 zł/m² |
18% |
| Powyżej 4 100 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Mieroszowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
10,2% |
| 29 – 38 m² |
16,9% |
| 38 – 62 m² |
44,4% |
| 62 – 80 m² |
18,2% |
| Powyżej 80 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Mieroszów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
6,3% |
60 000 zł |
3 803 zł/m² |
| 2 izby |
25,5% |
50 000 zł |
1 903 zł/m² |
| 3 izby |
42% |
80 000 zł |
1 985 zł/m² |
| 4 izby |
18,6% |
100 000 zł |
1 856 zł/m² |
| 5 izb |
5,9% |
145 000 zł |
1 875 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,7% |
230 000 zł |
2 084 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Mieroszowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Mieroszów 1 |
287 |
70 000 zł |
29 zł/m² |
| Mieroszów 2 |
173 |
80 000 zł |
45 zł/m² |
| Sokołowsko |
72 |
105 000 zł |
33 zł/m² |
| Rybnica Leśna |
66 |
— |
26 zł/m² |
| Unisław Śląski |
65 |
65 000 zł |
28 zł/m² |
| Golińsk |
32 |
110 000 zł |
4,1 zł/m² |
| Nowe Siodło |
32 |
— |
9,7 zł/m² |
| Łączna |
20 |
— |
21 zł/m² |
| Kowalowa |
17 |
— |
31 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Mieroszowa
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Mieroszów (obszar wiejski) |
179 |
100 000 zł |
2 058 zł/m² |
| Mieroszów |
362 |
70 000 zł |
1 409 zł/m² |
Ceny działek na terenie Mieroszowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
14 |
84 zł/m² |
94 000 zł |
1 176 m² |
| Grunty rolne |
185 |
22 zł/m² |
56 500 zł |
2 422 m² |
| Wszystkie działki |
256 |
27 zł/m² |
60 000 zł |
2 232 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Mieroszowa
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Mieroszów |
85 |
40 zł/m² |
45 000 zł |
| Mieroszów (obszar wiejski) |
171 |
20 zł/m² |
65 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Mieroszowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
98 |
51 |
0 |
30 |
17 |
| 2026 (do 17.08) |
14 |
5 |
0 |
8 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
1 683 |
928 |
0 |
457 |
298 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Mieroszowa: 49 m², 3 izby, za 160 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Mieroszowa w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Mieroszowa?
Nieruchomości na terenie Mieroszowa kosztują średnio około 481 333 zł, czyli około 2 910 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Mieroszowa?
Aktualna oferta to około 42 nieruchomości: 25 mieszkań i 17 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Mieroszowa?
Znajdziesz tu oferty od 79 000 zł do 1 700 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Mieroszowa?
Zazwyczaj oferują około 165 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 313 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 65 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Mieroszowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 63 m² | 247 846 zł |
| 3 pokoje | 71 m² | 329 583 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 2 910 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 221 zł/m², a dla domów spada do 2 512 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Mieroszowa?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 7-pokojowy dom.