Kup nieruchomość na terenie Jedliny-Zdroju: 27 nieruchomości w cenach od 60 000 zł do 1 800 000 zł, przy średniej cenie 458 741 zł.
Ceny nieruchomości Jedliny-Zdroju według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na terenie Jedliny-Zdroju? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 170 000 zł — to mediana wyliczona z 39 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2010 roku zmiana wynosi +183,3%.
Mediana ceny sprzedaży
170 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 607 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
39
2025
Ceny w ciągu roku
-20%
mediana
Od 2010 roku
+183,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
+6,2%
Wałbrzyski: 160 000 zł
Wobec mediany krajowej
-62,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Jedliny-Zdroju obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 170 000 zł, czyli 3 607 zł/m², w obserwowanym przedziale od 59 900 zł do 412 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 32 000 zł do 220 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42,8% transakcji zawarto między 55 000 zł a 130 000 zł, a 10,2% przekroczyło 220 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,6% sprzedanych lokali ma od 38 do 57 m², a 10,2% przekracza 72 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Wałbrzyski: 160 000 zł) o 6,2%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 62,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań, z medianą 120 000 zł i 2 371 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 120 000 zł (2 526 zł/m²) przy 19 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Jedliny-Zdroju rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
7 |
120 000 zł |
-29,4% |
2 371 zł/m² |
| 2025 |
39 |
170 000 zł |
-20% |
3 607 zł/m² |
| 2024 |
34 |
212 500 zł |
+77,1% |
4 205 zł/m² |
| 2023 |
31 |
120 000 zł |
-4% |
3 162 zł/m² |
| 2022 |
38 |
125 000 zł |
+35,1% |
2 912 zł/m² |
| 2021 |
52 |
92 500 zł |
+20,1% |
2 033 zł/m² |
| 2020 |
36 |
77 000 zł |
+6,9% |
2 330 zł/m² |
| 2019 |
42 |
72 000 zł |
+20% |
1 624 zł/m² |
| 2018 |
39 |
60 000 zł |
+20% |
1 318 zł/m² |
| 2017 |
32 |
50 000 zł |
-34,2% |
1 298 zł/m² |
| 2016 |
25 |
76 000 zł |
-5% |
1 304 zł/m² |
| 2015 |
21 |
80 000 zł |
-7% |
1 627 zł/m² |
| 2014 |
16 |
86 000 zł |
+10,3% |
1 499 zł/m² |
| 2013 |
15 |
78 000 zł |
+42,4% |
1 261 zł/m² |
| 2012 |
9 |
54 780 zł |
-18,2% |
1 563 zł/m² |
| 2011 |
36 |
67 000 zł |
+11,7% |
1 577 zł/m² |
| 2010 |
37 |
60 000 zł |
— |
1 333 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Jedlina-Zdrój: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
39 |
| Mediana ceny |
170 000 zł |
| Cena za m² |
3 607 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49 m² |
| Typowy przedział |
59 900 – 412 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Jedliny-Zdroju
Rozkład obliczony na podstawie 509 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 000 zł |
9,4% |
| 32 000 – 55 000 zł |
17,5% |
| 55 000 – 130 000 zł |
42,8% |
| 130 000 – 220 000 zł |
20% |
| Powyżej 220 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Jedliny-Zdroju
Rozkład ceny za m² na podstawie 509 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 900 zł/m² |
10% |
| 900 – 1 300 zł/m² |
18,3% |
| 1 300 – 2 700 zł/m² |
43,8% |
| 2 700 – 4 100 zł/m² |
17,7% |
| Powyżej 4 100 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Jedliny-Zdroju
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 m² |
10,6% |
| 30 – 38 m² |
18,3% |
| 38 – 57 m² |
43,6% |
| 57 – 72 m² |
17,3% |
| Powyżej 72 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Jedlina-Zdrój: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,5% |
35 000 zł |
1 851 zł/m² |
| 2 izby |
30,8% |
60 000 zł |
2 023 zł/m² |
| 3 izby |
43% |
92 000 zł |
2 352 zł/m² |
| 4 izby |
19,3% |
150 000 zł |
2 369 zł/m² |
| 5 izb |
1,6% |
184 390 zł |
2 159 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,8% |
180 100 zł |
1 666 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Jedliny-Zdroju
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Jedlina-Zdrój |
342 |
100 000 zł |
85 zł/m² |
| Jedlinka |
128 |
77 500 zł |
22 zł/m² |
| Glinica |
90 |
81 750 zł |
18 zł/m² |
| Kamieńsk |
75 |
70 000 zł |
23 zł/m² |
Ceny działek na terenie Jedliny-Zdroju: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
11 |
90 zł/m² |
100 000 zł |
1 323 m² |
| Grunty rolne |
170 |
27 zł/m² |
63 000 zł |
2 340 m² |
| Wszystkie działki |
248 |
44 zł/m² |
68 750 zł |
1 653 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Jedliny-Zdroju
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
90 |
54 |
0 |
23 |
13 |
| 2026 (do 17.08) |
13 |
8 |
0 |
3 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
1 439 |
761 |
0 |
418 |
260 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Jedliny-Zdroju to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 92 000 zł. W ciągu roku mediana straciła 20%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Jedliny-Zdroju
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Jedliny-Zdroju?
Nieruchomości na terenie Jedliny-Zdroju kosztują średnio około 458 741 zł, czyli około 4 176 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Jedliny-Zdroju?
Obecnie dostępnych ofert: 27: 21 mieszkań i 6 domów.
Jaki jest przedział cen na terenie Jedliny-Zdroju?
Oferty zaczynają się od 60 000 zł i sięgają 1 800 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Jedliny-Zdroju?
Średnia powierzchnia to około 110 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 288 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 59 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Jedliny-Zdroju:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 47 m² | 216 500 zł |
| 4 pokoje | 130 m² | 864 333 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Jedliny-Zdroju?
Średnia cena to 4 176 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 587 zł/m², a dla domów spada do 3 881 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Jedliny-Zdroju?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 1-pokojowe mieszkanie.