Kup nieruchomość na terenie Kamiennnej Góry: 25 nieruchomości w cenach od 90 000 zł do 1 449 000 zł, przy średniej cenie 464 408 zł.
Ceny nieruchomości Kamiennnej Góry według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Kamiennnej Góry wyniosła 175 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie powiatu (Kamiennogórski) mediana to 170 000 zł. Zmiana roczna: +4,8%.
Mediana ceny sprzedaży
175 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 915 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
141
2025
Ceny w ciągu roku
+4,8%
mediana
Od 2010 roku
+75%
mediana
Wobec mediany powiatu
+2,9%
Kamiennogórski: 170 000 zł
Wobec mediany krajowej
-61,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Kamiennnej Góry obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 175 000 zł, czyli 3 915 zł/m², w obserwowanym przedziale od 62 000 zł do 350 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 45 000 zł do 240 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 45% transakcji zawarto między 75 000 zł a 160 000 zł, a 10,9% przekroczyło 240 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,5% sprzedanych lokali ma od 37 do 55 m², a 10,1% przekracza 70 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Kamiennogórski: 170 000 zł) o 2,9%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 61,1% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 26 sprzedaży mieszkań, z medianą 170 000 zł i 4 292 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 170 000 zł (4 278 zł/m²) przy 83 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kamiennnej Góry rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
26 |
170 000 zł |
-2,9% |
4 292 zł/m² |
| 2025 |
141 |
175 000 zł |
+4,8% |
3 915 zł/m² |
| 2024 |
151 |
167 000 zł |
+7,7% |
3 674 zł/m² |
| 2023 |
100 |
155 000 zł |
+10,7% |
3 974 zł/m² |
| 2022 |
90 |
140 000 zł |
+10,2% |
3 532 zł/m² |
| 2021 |
87 |
127 000 zł |
+15,5% |
2 764 zł/m² |
| 2020 |
94 |
110 000 zł |
+22,2% |
2 439 zł/m² |
| 2019 |
103 |
90 000 zł |
+5,9% |
2 124 zł/m² |
| 2018 |
87 |
85 000 zł |
+3% |
1 772 zł/m² |
| 2017 |
91 |
82 500 zł |
+19,6% |
1 716 zł/m² |
| 2016 |
69 |
69 000 zł |
+6,2% |
1 457 zł/m² |
| 2015 |
70 |
65 000 zł |
-18,8% |
1 614 zł/m² |
| 2014 |
59 |
80 000 zł |
-11,1% |
1 675 zł/m² |
| 2013 |
53 |
90 000 zł |
-17,4% |
2 003 zł/m² |
| 2012 |
48 |
109 000 zł |
+14,7% |
2 140 zł/m² |
| 2011 |
53 |
95 000 zł |
-5% |
1 996 zł/m² |
| 2010 |
50 |
100 000 zł |
— |
2 164 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kamienna Góra: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
141 |
| Mediana ceny |
175 000 zł |
| Cena za m² |
3 915 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
44,8 m² |
| Typowy przedział |
62 000 – 350 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kamiennnej Góry
Rozkład obliczony na podstawie 1 372 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 45 000 zł |
9,9% |
| 45 000 – 75 000 zł |
16,8% |
| 75 000 – 160 000 zł |
45% |
| 160 000 – 240 000 zł |
17,3% |
| Powyżej 240 000 zł |
10,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kamiennnej Góry
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 372 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 100 zł/m² |
10,4% |
| 1 100 – 1 800 zł/m² |
17,9% |
| 1 800 – 3 200 zł/m² |
44,1% |
| 3 200 – 4 800 zł/m² |
17,3% |
| Powyżej 4 800 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kamiennnej Góry
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
10,2% |
| 29 – 37 m² |
16,5% |
| 37 – 55 m² |
44,5% |
| 55 – 70 m² |
18,7% |
| Powyżej 70 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kamienna Góra: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,1% |
54 250 zł |
2 951 zł/m² |
| 2 izby |
25,2% |
73 000 zł |
2 650 zł/m² |
| 3 izby |
50,3% |
110 000 zł |
2 610 zł/m² |
| 4 izby |
18% |
170 000 zł |
2 871 zł/m² |
| 5 izb |
3,3% |
200 000 zł |
2 815 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
250 000 zł |
2 422 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Kamiennnej Góry
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Kamienna Góra-6 |
782 |
100 000 zł |
45 zł/m² |
| Kamienna Góra-3 |
381 |
85 000 zł |
27 zł/m² |
| Kamienna Góra-7 |
183 |
140 000 zł |
60 zł/m² |
| Kamienna Góra-5 |
139 |
97 000 zł |
11 zł/m² |
| Kamienna Góra-1 |
24 |
80 000 zł |
41 zł/m² |
| Kamienna Góra-2 |
23 |
— |
1,5 zł/m² |
| Kamienna Góra-4 |
17 |
57 500 zł |
— |
| Kamienna Góra-8 |
3 |
— |
22 zł/m² |
Ceny działek na terenie Kamiennnej Góry: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
30 |
66 zł/m² |
62 500 zł |
1 034 m² |
| Grunty rolne |
5 |
33 zł/m² |
85 000 zł |
2 437 m² |
| Wszystkie działki |
120 |
44 zł/m² |
55 000 zł |
1 304 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kamiennnej Góry
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
264 |
214 |
0 |
17 |
33 |
| 2026 (do 17.08) |
44 |
35 |
0 |
2 |
7 |
| Razem 2010–2026 |
2 331 |
1 574 |
0 |
245 |
512 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Kamiennnej Góry to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 110 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 4,8%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Kamiennnej Góry: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Kamiennnej Góry?
Na zakup nieruchomości na terenie Kamiennnej Góry trzeba przeznaczyć średnio 464 408 zł, czyli około 3 990 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Kamiennnej Góry?
Obecnie dostępnych ofert: 25: 21 mieszkań i 4 domy.
Jaki jest przedział cen na terenie Kamiennnej Góry?
Znajdziesz tu oferty od 90 000 zł do 1 449 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Kamiennnej Góry?
Średnio mają około 116 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 251 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 91 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Kamiennnej Góry:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 108 m² | 359 220 zł |
| 3 pokoje | 68 m² | 345 286 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Kamiennnej Góry?
Średnio wychodzi około 3 990 zł/m². Dla mieszkań spada do 3 831 zł/m², a dla domów rośnie do 4 292 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Kamiennnej Góry?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.