Znajdź 33 nieruchomości na sprzedaż na terenie Mieroszowa, w cenach między 79 000 zł a 750 000 zł, przy średniej cenie 267 684 zł.
Ceny nieruchomości Mieroszowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Mieroszowa? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 115 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 65 500 zł a 312 500 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
115 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 311 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
16
2025
Ceny w ciągu roku
-4,2%
mediana
Od 2010 roku
+91,7%
mediana
Wobec mediany gminy
-28,1%
Mieroszów: 160 000 zł
Wobec mediany krajowej
-74,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Mieroszowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 115 000 zł, czyli 2 311 zł/m², w obserwowanym przedziale od 65 500 zł do 312 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 30 000 zł do 150 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 42,5% transakcji zawarto między 50 000 zł a 100 000 zł, a 11,3% przekroczyło 150 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,4% sprzedanych lokali ma od 39 do 59 m², a 10,2% przekracza 77 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 28,1% niższa od mediany gminy (Mieroszów: 160 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 74,4% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 128 500 zł (2 484 zł/m²) przy 10 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Mieroszowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
170 000 zł |
+47,8% |
2 773 zł/m² |
| 2025 |
16 |
115 000 zł |
-4,2% |
2 311 zł/m² |
| 2024 |
26 |
120 000 zł |
+9,1% |
2 502 zł/m² |
| 2023 |
25 |
110 000 zł |
+15,8% |
1 904 zł/m² |
| 2022 |
27 |
95 000 zł |
+53,2% |
2 342 zł/m² |
| 2021 |
37 |
62 000 zł |
-4,6% |
1 381 zł/m² |
| 2020 |
41 |
65 000 zł |
+8,3% |
1 364 zł/m² |
| 2019 |
23 |
60 000 zł |
+3,4% |
1 097 zł/m² |
| 2018 |
17 |
58 000 zł |
-17,1% |
1 344 zł/m² |
| 2017 |
13 |
70 000 zł |
+55,6% |
1 191 zł/m² |
| 2016 |
14 |
45 000 zł |
-41,9% |
994 zł/m² |
| 2015 |
24 |
77 500 zł |
+26% |
1 313 zł/m² |
| 2014 |
12 |
61 500 zł |
+36,7% |
1 408 zł/m² |
| 2013 |
14 |
45 000 zł |
-43,8% |
987 zł/m² |
| 2012 |
12 |
80 000 zł |
+68,4% |
1 390 zł/m² |
| 2011 |
32 |
47 500 zł |
-20,8% |
1 042 zł/m² |
| 2010 |
27 |
60 000 zł |
— |
1 139 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Mieroszów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
16 |
| Mediana ceny |
115 000 zł |
| Cena za m² |
2 311 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,9 m² |
| Typowy przedział |
65 500 – 312 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Mieroszowa
Rozkład obliczony na podstawie 362 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 000 zł |
6,6% |
| 30 000 – 50 000 zł |
21% |
| 50 000 – 100 000 zł |
42,5% |
| 100 000 – 150 000 zł |
18,5% |
| Powyżej 150 000 zł |
11,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Mieroszowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 362 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 760 zł/m² |
9,9% |
| 760 – 1 100 zł/m² |
19,9% |
| 1 100 – 1 900 zł/m² |
41,7% |
| 1 900 – 2 700 zł/m² |
18,5% |
| Powyżej 2 700 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Mieroszowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
10,8% |
| 31 – 39 m² |
16% |
| 39 – 59 m² |
43,4% |
| 59 – 77 m² |
19,6% |
| Powyżej 77 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Mieroszów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,2% |
30 000 zł |
1 254 zł/m² |
| 2 izby |
28,3% |
47 000 zł |
1 473 zł/m² |
| 3 izby |
46,7% |
77 000 zł |
1 717 zł/m² |
| 4 izby |
16,7% |
94 500 zł |
1 637 zł/m² |
| 5 izb |
5,6% |
125 000 zł |
1 726 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
186 000 zł |
1 011 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Mieroszowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Mieroszów 1 |
287 |
70 000 zł |
29 zł/m² |
| Mieroszów 2 |
173 |
80 000 zł |
45 zł/m² |
Ceny działek na terenie Mieroszowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
11 |
90 zł/m² |
90 000 zł |
1 000 m² |
| Grunty rolne |
48 |
39 zł/m² |
47 640 zł |
1 479 m² |
| Wszystkie działki |
85 |
40 zł/m² |
45 000 zł |
1 208 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Mieroszowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
48 |
27 |
0 |
13 |
8 |
| 2026 (do 17.08) |
5 |
2 |
0 |
3 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
929 |
572 |
0 |
189 |
168 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 115 000 zł (2 311 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (46,7% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Mieroszowa w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Mieroszowa?
Na zakup nieruchomości na terenie Mieroszowa trzeba przeznaczyć średnio 267 684 zł, czyli około 1 957 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Mieroszowa?
Aktualna oferta to około 33 nieruchomości: 13 mieszkań i 6 domów oraz 14 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 79 000 zł do 750 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 137 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 305 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 59 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Mieroszowa?
Wynosi ona około 1 957 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 2 600 zł/m², a dla domów spada do 1 686 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Mieroszowa?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 7-pokojowy dom.