Zobacz 68 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Lubawka: ceny od 105 000 zł do 3 900 000 zł, średnio 1 069 400 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Lubawka według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na obszarze wiejskim gminy Lubawka wyniosła 150 000 zł w 2025 roku, na podstawie 7 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 50%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 2 760 zł.
Mediana ceny sprzedaży
150 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 760 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
7
2025
Ceny w ciągu roku
+50%
mediana
Od 2010 roku
+158,6%
mediana
Wobec mediany gminy
-18,9%
Lubawka: 185 000 zł
Wobec mediany krajowej
-66,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Lubawka obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 150 000 zł, czyli 2 760 zł/m², w obserwowanym przedziale od 101 391 zł do 198 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 30 000 zł do 150 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 46,8% transakcji zawarto między 50 000 zł a 120 000 zł, a 13,5% przekroczyło 150 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 46,8% sprzedanych lokali ma od 44 do 66 m², a 10,3% przekracza 87 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 18,9% niższa od mediany gminy (Lubawka: 185 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 66,7% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Lubawka rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
169 500 zł |
+13% |
3 304 zł/m² |
| 2025 |
7 |
150 000 zł |
+50% |
2 760 zł/m² |
| 2024 |
11 |
100 000 zł |
-28,6% |
2 342 zł/m² |
| 2023 |
11 |
140 000 zł |
+69,7% |
2 033 zł/m² |
| 2022 |
8 |
82 500 zł |
+6,8% |
1 390 zł/m² |
| 2021 |
13 |
77 250 zł |
+54,5% |
1 292 zł/m² |
| 2020 |
9 |
50 000 zł |
-16,7% |
1 073 zł/m² |
| 2019 |
9 |
60 000 zł |
+0% |
833 zł/m² |
| 2018 |
5 |
60 000 zł |
+11,1% |
1 348 zł/m² |
| 2017 |
10 |
54 000 zł |
+35% |
1 010 zł/m² |
| 2016 |
11 |
40 000 zł |
-42,9% |
805 zł/m² |
| 2015 |
4 |
70 000 zł |
+55,6% |
1 235 zł/m² |
| 2014 |
5 |
45 000 zł |
-40% |
946 zł/m² |
| 2013 |
4 |
75 000 zł |
-6,2% |
1 020 zł/m² |
| 2012 |
5 |
80 000 zł |
+37,9% |
1 212 zł/m² |
| 2011 |
4 |
58 000 zł |
+0% |
1 043 zł/m² |
| 2010 |
8 |
58 000 zł |
— |
1 230 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Lubawka (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
150 000 zł |
| Cena za m² |
2 760 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
58,8 m² |
| Typowy przedział |
101 391 – 198 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Lubawka
Rozkład obliczony na podstawie 126 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 000 zł |
6,3% |
| 30 000 – 50 000 zł |
19,8% |
| 50 000 – 120 000 zł |
46,8% |
| 120 000 – 150 000 zł |
13,5% |
| Powyżej 150 000 zł |
13,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Lubawka
Rozkład ceny za m² na podstawie 126 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 530 zł/m² |
11,1% |
| 530 – 860 zł/m² |
16,7% |
| 860 – 2 000 zł/m² |
46% |
| 2 000 – 2 700 zł/m² |
15,9% |
| Powyżej 2 700 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Lubawka
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
10,3% |
| 34 – 44 m² |
16,7% |
| 44 – 66 m² |
46,8% |
| 66 – 87 m² |
15,9% |
| Powyżej 87 m² |
10,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Lubawka (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
25,4% |
50 000 zł |
1 565 zł/m² |
| 3 izby |
49,2% |
62 500 zł |
1 419 zł/m² |
| 4 izby |
20,6% |
120 000 zł |
1 768 zł/m² |
| 5 izb |
4,8% |
80 000 zł |
966 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Lubawka
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Jarkowice |
159 |
— |
24 zł/m² |
| Miszkowice |
155 |
49 500 zł |
46 zł/m² |
| Chełmsko Śląskie |
140 |
70 000 zł |
12 zł/m² |
| Opawa |
63 |
— |
2,6 zł/m² |
| Bukówka |
48 |
— |
3,8 zł/m² |
| Błażejów |
42 |
— |
9,7 zł/m² |
| Paczyn |
36 |
— |
18 zł/m² |
| Błażkowa |
32 |
45 000 zł |
8,5 zł/m² |
| Okrzeszyn |
30 |
55 000 zł |
6,0 zł/m² |
| Niedamirów |
26 |
— |
20 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Lubawka: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
121 |
86 zł/m² |
125 000 zł |
1 427 m² |
| Grunty rolne |
39 |
10 zł/m² |
67 000 zł |
4 613 m² |
| Wszystkie działki |
559 |
22 zł/m² |
64 575 zł |
2 674 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Lubawka
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
107 |
8 |
0 |
82 |
17 |
| 2026 (do 17.08) |
13 |
2 |
0 |
9 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
1 129 |
145 |
0 |
731 |
253 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na obszarze wiejskim gminy Lubawka to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 62 500 zł. W ciągu roku mediana zyskała 50%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Lubawka
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Lubawka?
Na zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Lubawka trzeba przeznaczyć średnio 1 069 400 zł, czyli około 9 292 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 68: 6 domów i 6 mieszkań oraz 56 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Lubawka?
Oferty zaczynają się od 105 000 zł i sięgają 3 900 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 115 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 144 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 86 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Lubawka:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 124 m² | 1 681 000 zł |
| 4 pokoje | 106 m² | 757 560 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 9 292 zł/m². Dla mieszkań spada do 3 093 zł/m², a dla domów rośnie do 12 979 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Lubawka?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.