Odkryj 49 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Bolków. Ceny wahają się od 330 000 zł do 1 470 000 zł, a średnia cena to 576 000 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Bolków według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla obszaru wiejskiego gminy Bolków obejmują 6 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 180 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 2 639 zł. To o 60% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
180 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 639 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
6
2025
Ceny w ciągu roku
+125%
mediana
Od 2015 roku
+302,8%
mediana
Wobec mediany gminy
-5,3%
Bolków: 190 000 zł
Wobec mediany krajowej
-60%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Bolków obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 180 000 zł, czyli 2 639 zł/m², w obserwowanym przedziale od 111 250 zł do 314 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 28 000 zł do 210 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,9% transakcji zawarto między 60 000 zł a 140 000 zł, a 10,6% przekroczyło 210 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 47% sprzedanych lokali ma od 50 do 81 m², a 10,6% przekracza 100 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 5,3% niższa od mediany gminy (Bolków: 190 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 60% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 110 000 zł i 2 116 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 135 000 zł (2 274 zł/m²) przy 9 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Bolków rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
110 000 zł |
-38,9% |
2 116 zł/m² |
| 2025 |
6 |
180 000 zł |
+125% |
2 639 zł/m² |
| 2024 |
9 |
80 000 zł |
-17,9% |
966 zł/m² |
| 2023 |
4 |
97 500 zł |
+41,3% |
1 732 zł/m² |
| 2022 |
7 |
69 000 zł |
-51,1% |
1 118 zł/m² |
| 2021 |
8 |
141 125 zł |
+51,7% |
2 447 zł/m² |
| 2020 |
5 |
93 000 zł |
— |
2 059 zł/m² |
| 2018 |
1 |
45 000 zł |
-32,8% |
689 zł/m² |
| 2017 |
5 |
67 000 zł |
+4,7% |
1 227 zł/m² |
| 2016 |
4 |
64 000 zł |
+43,2% |
754 zł/m² |
| 2015 |
9 |
44 684 zł |
-34,4% |
654 zł/m² |
| 2014 |
3 |
68 076 zł |
— |
1 537 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Bolków (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
180 000 zł |
| Cena za m² |
2 639 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
62,9 m² |
| Typowy przedział |
111 250 – 314 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Bolków
Rozkład obliczony na podstawie 66 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 28 000 zł |
9,1% |
| 28 000 – 60 000 zł |
18,2% |
| 60 000 – 140 000 zł |
43,9% |
| 140 000 – 210 000 zł |
18,2% |
| Powyżej 210 000 zł |
10,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Bolków
Rozkład ceny za m² na podstawie 66 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 510 zł/m² |
10,6% |
| 510 – 760 zł/m² |
18,2% |
| 760 – 2 300 zł/m² |
42,4% |
| 2 300 – 2 900 zł/m² |
18,2% |
| Powyżej 2 900 zł/m² |
10,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Bolków
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 m² |
10,6% |
| 39 – 50 m² |
15,2% |
| 50 – 81 m² |
47% |
| 81 – 100 m² |
16,7% |
| Powyżej 100 m² |
10,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Bolków (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,5% |
60 000 zł |
955 zł/m² |
| 2 izby |
13,6% |
50 000 zł |
1 453 zł/m² |
| 3 izby |
51,5% |
87 500 zł |
1 690 zł/m² |
| 4 izby |
24,2% |
157 500 zł |
1 900 zł/m² |
| 5 izb |
3% |
97 870 zł |
1 003 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
3% |
272 500 zł |
2 112 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Bolków
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Wierzchosławice |
96 |
55 000 zł |
2,9 zł/m² |
| Wolbromek |
76 |
165 000 zł |
4,2 zł/m² |
| Lipa |
67 |
55 370 zł |
2,3 zł/m² |
| Mysłów |
56 |
— |
3,5 zł/m² |
| Sady Górne |
55 |
70 500 zł |
2,9 zł/m² |
| Kaczorów |
51 |
92 500 zł |
8,8 zł/m² |
| Stare Rochowice |
48 |
98 000 zł |
3,4 zł/m² |
| Płonina |
42 |
56 000 zł |
3,8 zł/m² |
| Sady Dolne |
38 |
20 000 zł |
3,7 zł/m² |
| Jastrowiec |
28 |
— |
23 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Bolków: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
153 |
21 zł/m² |
50 000 zł |
2 206 m² |
| Grunty rolne |
227 |
2,5 zł/m² |
40 625 zł |
16 700 m² |
| Grunty leśne |
8 |
7,3 zł/m² |
47 250 zł |
7 566 m² |
| Wszystkie działki |
394 |
3,9 zł/m² |
44 350 zł |
6 888 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Bolków
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
73 |
6 |
0 |
51 |
16 |
| 2026 (do 17.08) |
32 |
8 |
0 |
16 |
8 |
| Razem 2010–2026 |
903 |
110 |
0 |
515 |
278 |
Zasadnicza część sprzedaży na obszarze wiejskim gminy Bolków zamyka się między 111 250 zł a 314 500 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,1% nieruchomości sprzedano poniżej 28 000 zł, a 10,6% powyżej 210 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Bolków: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Bolków?
Licz się ze średnią kwotą 576 000 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Bolków, czyli około 2 974 zł/m².
Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Bolków?
Obecnie dostępnych ofert: 49: 7 domów i 2 mieszkania oraz 40 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 330 000 zł do 1 470 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Bolków?
Średnia powierzchnia to około 194 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 216 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 116 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Bolków?
Średnio wychodzi około 2 974 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 3 448 zł/m², a dla domów spada do 2 901 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Bolków?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowy dom.