Znajdź swoją nieruchomość na terenie Lubawki: 20 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 105 000 zł do 1 295 000 zł, średnio 617 143 zł.
Ceny nieruchomości Lubawki według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Lubawki? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 197 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 60 000 zł a 336 500 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
197 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 917 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
26
2025
Ceny w ciągu roku
+5,6%
mediana
Od 2010 roku
+181,4%
mediana
Wobec mediany gminy
+6,5%
Lubawka: 185 000 zł
Wobec mediany krajowej
-56,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Lubawki obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 197 000 zł, czyli 3 917 zł/m², w obserwowanym przedziale od 60 000 zł do 336 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 35 000 zł do 230 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,7% transakcji zawarto między 60 000 zł a 140 000 zł, a 10,8% przekroczyło 230 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,7% sprzedanych lokali ma od 39 do 58 m², a 9,8% przekracza 71 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Lubawka: 185 000 zł) o 6,5%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 56,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 6 sprzedaży mieszkań, z medianą 100 000 zł i 2 322 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 180 000 zł (3 211 zł/m²) przy 17 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Lubawki rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
6 |
100 000 zł |
-49,2% |
2 322 zł/m² |
| 2025 |
26 |
197 000 zł |
+5,6% |
3 917 zł/m² |
| 2024 |
36 |
186 470 zł |
+55,4% |
4 352 zł/m² |
| 2023 |
27 |
120 000 zł |
+33,3% |
2 603 zł/m² |
| 2022 |
37 |
90 000 zł |
-34,5% |
2 214 zł/m² |
| 2021 |
36 |
137 500 zł |
+44,7% |
2 676 zł/m² |
| 2020 |
26 |
95 000 zł |
+5,6% |
1 897 zł/m² |
| 2019 |
25 |
90 000 zł |
+28,6% |
1 981 zł/m² |
| 2018 |
29 |
70 000 zł |
+1,4% |
1 443 zł/m² |
| 2017 |
16 |
69 000 zł |
+16% |
1 651 zł/m² |
| 2016 |
24 |
59 500 zł |
-20,7% |
1 516 zł/m² |
| 2015 |
20 |
75 000 zł |
-33% |
1 450 zł/m² |
| 2014 |
6 |
112 000 zł |
+79,2% |
2 293 zł/m² |
| 2013 |
20 |
62 500 zł |
+27,6% |
1 305 zł/m² |
| 2012 |
21 |
49 000 zł |
-38,8% |
1 565 zł/m² |
| 2011 |
7 |
80 000 zł |
+14,3% |
1 429 zł/m² |
| 2010 |
16 |
70 000 zł |
— |
1 287 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Lubawka: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
26 |
| Mediana ceny |
197 000 zł |
| Cena za m² |
3 917 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53,4 m² |
| Typowy przedział |
60 000 – 336 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Lubawki
Rozkład obliczony na podstawie 378 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 000 zł |
9,5% |
| 35 000 – 60 000 zł |
16,7% |
| 60 000 – 140 000 zł |
44,7% |
| 140 000 – 230 000 zł |
18,3% |
| Powyżej 230 000 zł |
10,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Lubawki
Rozkład ceny za m² na podstawie 376 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 870 zł/m² |
10,1% |
| 870 – 1 400 zł/m² |
17,8% |
| 1 400 – 2 800 zł/m² |
44,1% |
| 2 800 – 4 300 zł/m² |
17,8% |
| Powyżej 4 300 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Lubawki
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 27 m² |
8% |
| 27 – 39 m² |
20,2% |
| 39 – 58 m² |
44,7% |
| 58 – 71 m² |
17,3% |
| Powyżej 71 m² |
9,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Lubawka: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,7% |
35 000 zł |
2 534 zł/m² |
| 2 izby |
22,8% |
60 000 zł |
2 235 zł/m² |
| 3 izby |
51,1% |
100 000 zł |
2 328 zł/m² |
| 4 izby |
19% |
141 000 zł |
2 347 zł/m² |
| 5 izb |
3,2% |
162 000 zł |
2 004 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,3% |
230 000 zł |
2 473 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Lubawki
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Lubawka_3 |
507 |
85 000 zł |
27 zł/m² |
| Lubawka_2 |
97 |
110 000 zł |
54 zł/m² |
| Lubawka_4 |
14 |
— |
18 zł/m² |
Ceny działek na terenie Lubawki: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
34 |
110 zł/m² |
117 500 zł |
1 048 m² |
| Wszystkie działki |
137 |
31 zł/m² |
50 000 zł |
1 393 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Lubawki
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
54 |
32 |
0 |
10 |
12 |
| 2026 (do 17.08) |
8 |
6 |
0 |
2 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
791 |
404 |
0 |
182 |
205 |
Trajektorię cen Lubawki widać w dłuższej perspektywie: 70 000 zł mediany w 2010 roku, 197 000 zł w 2025 roku, czyli +181,4%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 27,8% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Lubawki
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Lubawki?
Na zakup nieruchomości na terenie Lubawki trzeba przeznaczyć średnio 617 143 zł, czyli około 3 699 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Lubawki?
Obecnie dostępnych ofert: 20: 4 mieszkania i 3 domy oraz 13 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 105 000 zł do 1 295 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Lubawki?
Zazwyczaj oferują około 167 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 329 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 45 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 3 699 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 056 zł/m², a dla domów spada do 3 634 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Lubawki?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.