Domy i mieszkania na sprzedaż Wleń (obszar wiejski)

Znajdź 86 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Wleń, w cenach między 89 000 zł a 2 600 000 zł, przy średniej cenie 908 210 zł.

65 nieruchomości na sprzedaż w okolicach obszaru wiejskiego gminy Wleń

Średnia cena 908 210 zł cena sprzedaży
Przedział cen 89 000–2 600 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 168 m² na nieruchomość
Cena za m² 5 404 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

21 łącznie
67% domy
  • Mieszkania 33,3%
    7 nieruchomości
  • Domy 66,7%
    14 nieruchomości

Ile pokoi

21 łącznie
43% 4 pokoje
  • 2 pokoje 9,5%
    2 nieruchomości
  • 3 pokoje 28,6%
    6 nieruchomości
  • 4 pokoje 42,9%
    9 nieruchomości
  • 5+ pokoi 19,0%
    4 nieruchomości

Przedziały cenowe

21 łącznie
  • 85 000–190 000 zł 28,6%
    6 nieruchomości
  • 190 000–200 000 zł 14,3%
    3 nieruchomości
  • 210 000–380 000 zł 19,0%
    4 nieruchomości
  • 410 000–2 605 000 zł 38,1%
    8 nieruchomości

Przedziały powierzchni

21 łącznie
  • 40–60 m² 23,8%
    5 nieruchomości
  • 80–90 m² 19,0%
    4 nieruchomości
  • 120–210 m² 23,8%
    5 nieruchomości
  • 270–280 m² 28,6%
    6 nieruchomości
  • 380–390 m² 4,8%
    1 nieruchomość

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 77 m² 213 m²
Cena za metr kwadratowy 2 495 zł/m² 5 931 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

W tej chwili oferta na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Wleń liczy 86 nieruchomości. Średnia powierzchnia domów wynosi około 213 m², przy cenie 5 931 zł/m², wobec 77 m² i 2 495 zł/m² w przypadku mieszkań.

Domy 4-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 3- i 6-pokojowe.

Ile kosztuje nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Wleń? W 2024 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 100 000 zł — to mediana wyliczona z 11 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2020 roku zmiana wynosi -4,8%.

Mediana ceny sprzedaży 100 000 zł 2024
Mediana ceny za m² 1 881 zł/m² 2024
Zarejestrowane sprzedaże 11 2024
Ceny w ciągu roku +17,6% mediana
Od 2020 roku -4,8% mediana
Wobec mediany gminy -16,7% Wleń: 120 000 zł
Wobec mediany krajowej -75,9% Polska: 415 000 zł

Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Wleń obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 100 000 zł, czyli 1 881 zł/m², w obserwowanym przedziale od 40 000 zł do 137 500 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 30 000 zł do 160 000 zł (około 84% rynku). W szczegółach: 42,9% transakcji zawarto między 65 000 zł a 120 000 zł, a 10,7% przekroczyło 160 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 41,1% sprzedanych lokali ma od 42 do 67 m², a 8,9% przekracza 86 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 16,7% niższa od mediany gminy (Wleń: 120 000 zł), a od mediany krajowej (415 000 zł) jest o 75,9% niższa.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Wleń rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2025 4 157 500 zł +57,5% 2 572 zł/m²
2024 11 100 000 zł +17,6% 1 881 zł/m²
2023 8 85 000 zł -43% 2 529 zł/m²
2022 4 149 000 zł +112,9% 2 746 zł/m²
2021 10 70 000 zł -33,3% 1 280 zł/m²
2020 10 105 000 zł +110% 1 559 zł/m²
2019 4 50 000 zł -25,9% 1 096 zł/m²
2018 4 67 500 zł +12,5% 1 498 zł/m²
2017 1 60 000 zł — 930 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Wleń (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2024)
Sprzedaże 11
Mediana ceny 100 000 zł
Cena za m² 1 881 zł/m²
Mediana powierzchni 44,7 m²
Typowy przedział 40 000 –
137 500 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wleń

Rozkład obliczony na podstawie 56 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 30 000 zł 5,4%
30 000 – 65 000 zł 21,4%
65 000 – 120 000 zł 42,9%
120 000 – 160 000 zł 19,6%
Powyżej 160 000 zł 10,7%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Wleń

Rozkład ceny za m² na podstawie 56 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 710 zł/m² 10,7%
710 – 950 zł/m² 17,9%
950 – 2 200 zł/m² 37,5%
2 200 – 3 100 zł/m² 23,2%
Powyżej 3 100 zł/m² 10,7%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wleń

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 30 m² 10,7%
30 – 42 m² 19,6%
42 – 67 m² 41,1%
67 – 86 m² 19,6%
Powyżej 86 m² 8,9%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Wleń (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 1,9% 15 000 zł 806 zł/m²
2 izby 14,8% 57 500 zł 1 704 zł/m²
3 izby 37% 82 500 zł 2 426 zł/m²
4 izby 44,4% 102 500 zł 1 705 zł/m²
5 izb 1,9% 100 000 zł 1 574 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Wleń

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Pilchowice 91 82 500 zł 13 zł/m²
Radomice 81 65 000 zł 12 zł/m²
Marczów 66 50 000 zł 3,0 zł/m²
Strzyżowiec 51 — 2,9 zł/m²
Bystrzyca 41 105 000 zł 4,2 zł/m²
Bełczyna 38 — 4,7 zł/m²
Klecza 32 65 000 zł 7,9 zł/m²
Przeździedza 30 — 2,8 zł/m²
Nielestno 28 70 000 zł 1,5 zł/m²
Łupki 24 — 2,0 zł/m²

Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Wleń: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 50 25 zł/m² 66 250 zł 1 720 m²
Grunty rolne 236 3,3 zł/m² 46 000 zł 10 645 m²
Grunty leśne 5 1,7 zł/m² 50 000 zł 26 100 m²
Wszystkie działki 291 4,3 zł/m² 50 000 zł 8 100 m²

Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wleń

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 44 5 0 26 13
2026 (do 17.08) 25 0 0 19 6
Razem 2010–2026 728 68 0 426 234

Najczęściej sprzedawany format mieszkania na obszarze wiejskim gminy Wleń to lokal czteroizbowy, z medianą ceny 102 500 zł. W ciągu roku mediana zyskała 17,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Wleń?

Na zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wleń trzeba przeznaczyć średnio 908 210 zł, czyli około 5 404 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Wleń?

W tej chwili do wyboru są 86 nieruchomości: 14 domów i 7 mieszkań oraz 65 innych nieruchomości.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Znajdziesz tu oferty od 89 000 zł do 2 600 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnio mają około 168 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 213 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 77 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Wleń:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
3 pokoje70 m²190 569 zł
4 pokoje266 m²1 852 111 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Wleń?

Średnio wychodzi około 5 404 zł/m². Dla mieszkań spada do 2 495 zł/m², a dla domów rośnie do 5 931 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Wleń?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.