Porównaj 42 nieruchomości na sprzedaż na terenie Lubomierza — średnia cena to 265 824 zł, a ceny sięgają od 185 000 zł do 320 000 zł.
Ceny nieruchomości Lubomierza według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Lubomierza sprzedawano w 2025 roku za medianę 119 000 zł. Typowa nieruchomość: 55,6 m², 3 izby. Ceny straciły 45,9% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
119 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 140 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
5
2025
Ceny w ciągu roku
-45,9%
mediana
Od 2012 roku
+116,4%
mediana
Wobec mediany gminy
-23%
Lubomierz: 154 500 zł
Wobec mediany krajowej
-73,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Lubomierza obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 119 000 zł, czyli 2 140 zł/m², w obserwowanym przedziale od 51 000 zł do 206 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 32 000 zł do 160 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 46,9% transakcji zawarto między 50 000 zł a 110 000 zł, a 13,3% przekroczyło 160 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,6% sprzedanych lokali ma od 45 do 66 m², a 10,7% przekracza 89 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 23% niższa od mediany gminy (Lubomierz: 154 500 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 73,6% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań, z medianą 140 000 zł i 3 120 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 140 000 zł (3 120 zł/m²) przy 9 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Lubomierza rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
7 |
140 000 zł |
+17,6% |
3 120 zł/m² |
| 2025 |
5 |
119 000 zł |
-45,9% |
2 140 zł/m² |
| 2024 |
5 |
220 000 zł |
+238,5% |
4 259 zł/m² |
| 2023 |
3 |
65 000 zł |
-43,5% |
1 250 zł/m² |
| 2022 |
6 |
115 000 zł |
+43,8% |
1 715 zł/m² |
| 2021 |
13 |
80 000 zł |
+33,3% |
1 660 zł/m² |
| 2020 |
9 |
60 000 zł |
-10,4% |
1 001 zł/m² |
| 2019 |
13 |
67 000 zł |
-18,8% |
1 114 zł/m² |
| 2018 |
6 |
82 500 zł |
+65% |
1 552 zł/m² |
| 2017 |
8 |
50 000 zł |
-40,1% |
1 201 zł/m² |
| 2016 |
4 |
83 500 zł |
+108,7% |
1 441 zł/m² |
| 2015 |
9 |
40 000 zł |
-33,3% |
876 zł/m² |
| 2014 |
7 |
60 000 zł |
-8% |
1 137 zł/m² |
| 2013 |
4 |
65 250 zł |
+18,6% |
1 053 zł/m² |
| 2012 |
7 |
55 000 zł |
-1,3% |
874 zł/m² |
| 2011 |
4 |
55 746 zł |
-30,3% |
1 334 zł/m² |
| 2010 |
3 |
80 000 zł |
— |
1 413 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Lubomierz: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
119 000 zł |
| Cena za m² |
2 140 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
55,6 m² |
| Typowy przedział |
51 000 – 206 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Lubomierza
Rozkład obliczony na podstawie 113 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 000 zł |
9,7% |
| 32 000 – 50 000 zł |
15,9% |
| 50 000 – 110 000 zł |
46,9% |
| 110 000 – 160 000 zł |
14,2% |
| Powyżej 160 000 zł |
13,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Lubomierza
Rozkład ceny za m² na podstawie 112 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 640 zł/m² |
9,8% |
| 640 – 920 zł/m² |
18,8% |
| 920 – 1 700 zł/m² |
41,1% |
| 1 700 – 3 100 zł/m² |
19,6% |
| Powyżej 3 100 zł/m² |
10,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Lubomierza
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
10,7% |
| 33 – 45 m² |
16,1% |
| 45 – 66 m² |
44,6% |
| 66 – 89 m² |
17,9% |
| Powyżej 89 m² |
10,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Lubomierz: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
19,8% |
46 500 zł |
1 430 zł/m² |
| 3 izby |
30,6% |
60 250 zł |
1 802 zł/m² |
| 4 izby |
37,8% |
90 000 zł |
1 585 zł/m² |
| 5 izb |
11,7% |
160 000 zł |
1 819 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Lubomierza
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Lubomierz 1 |
128 |
67 100 zł |
28 zł/m² |
| Lubomierz 2 |
34 |
90 000 zł |
16 zł/m² |
Ceny działek na terenie Lubomierza: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Grunty rolne |
11 |
29 zł/m² |
57 000 zł |
2 043 m² |
| Wszystkie działki |
12 |
24 zł/m² |
57 000 zł |
1 772 m² |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Lubomierza to lokal czteroizbowy, z medianą ceny 90 000 zł. W ciągu roku mediana straciła 45,9%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Lubomierza
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Lubomierza?
Nieruchomości na terenie Lubomierza kosztują średnio około 265 824 zł, czyli około 6 199 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Lubomierza?
Obecnie dostępnych ofert: 42.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Lubomierza?
Ceny wahają się od około 185 000 zł do 320 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Lubomierza?
Średnio mają około 43 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Lubomierza:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 31 m² | 185 000 zł |
| 2 pokoje | 42 m² | 268 571 zł |
| 3 pokoje | 52 m² | 316 500 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Lubomierza?
Wynosi ona około 6 199 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Lubomierza?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.