Znajdź swoją nieruchomość na terenie Leśnej: 31 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 60 000 zł do 1 200 000 zł, średnio 358 348 zł.
Ceny nieruchomości Leśnej według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Leśnej zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 180 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 169 725 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 43,5% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
180 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 766 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
33
2025
Ceny w ciągu roku
+38,5%
mediana
Od 2011 roku
+227,3%
mediana
Wobec mediany gminy
+2,6%
Leśna: 175 500 zł
Wobec mediany krajowej
-60%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Leśnej obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 180 000 zł, czyli 3 766 zł/m², w obserwowanym przedziale od 3 879 zł do 335 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 30 000 zł do 200 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 42,6% transakcji zawarto między 60 000 zł a 140 000 zł, a 10,9% przekroczyło 200 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 41,4% sprzedanych lokali ma od 40 do 56 m², a 11,7% przekracza 77 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Leśna: 175 500 zł) o 2,6%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 60% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 150 000 zł (3 161 zł/m²) przy 19 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Leśnej rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
100 000 zł |
-44,4% |
2 541 zł/m² |
| 2025 |
33 |
180 000 zł |
+38,5% |
3 766 zł/m² |
| 2024 |
23 |
130 000 zł |
-4,8% |
2 725 zł/m² |
| 2023 |
14 |
136 500 zł |
+11,4% |
3 081 zł/m² |
| 2022 |
19 |
122 500 zł |
+20,1% |
2 824 zł/m² |
| 2021 |
28 |
102 000 zł |
+20% |
2 419 zł/m² |
| 2020 |
27 |
85 000 zł |
+22% |
1 787 zł/m² |
| 2019 |
23 |
69 699 zł |
-14,5% |
1 333 zł/m² |
| 2018 |
14 |
81 500 zł |
-7,4% |
1 656 zł/m² |
| 2017 |
17 |
88 000 zł |
+25,7% |
2 087 zł/m² |
| 2016 |
11 |
70 000 zł |
+12% |
1 618 zł/m² |
| 2015 |
8 |
62 500 zł |
+5,9% |
1 173 zł/m² |
| 2014 |
8 |
59 000 zł |
-16,9% |
1 276 zł/m² |
| 2013 |
11 |
71 000 zł |
+21,8% |
1 478 zł/m² |
| 2012 |
9 |
58 300 zł |
+6% |
1 161 zł/m² |
| 2011 |
5 |
55 000 zł |
-24,1% |
1 386 zł/m² |
| 2010 |
2 |
72 500 zł |
— |
1 498 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Leśna: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
33 |
| Mediana ceny |
180 000 zł |
| Cena za m² |
3 766 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,5 m² |
| Typowy przedział |
3 879 – 335 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Leśnej
Rozkład obliczony na podstawie 256 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 000 zł |
8,2% |
| 30 000 – 60 000 zł |
19,5% |
| 60 000 – 140 000 zł |
42,6% |
| 140 000 – 200 000 zł |
18,8% |
| Powyżej 200 000 zł |
10,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Leśnej
Rozkład ceny za m² na podstawie 256 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 710 zł/m² |
10,2% |
| 710 – 1 300 zł/m² |
19,5% |
| 1 300 – 2 700 zł/m² |
42,2% |
| 2 700 – 4 000 zł/m² |
17,6% |
| Powyżej 4 000 zł/m² |
10,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Leśnej
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
10,9% |
| 32 – 40 m² |
17,6% |
| 40 – 56 m² |
41,4% |
| 56 – 77 m² |
18,4% |
| Powyżej 77 m² |
11,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Leśna: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2% |
48 000 zł |
5 452 zł/m² |
| 2 izby |
22,7% |
50 000 zł |
1 982 zł/m² |
| 3 izby |
43% |
80 500 zł |
2 085 zł/m² |
| 4 izby |
21,9% |
126 250 zł |
2 223 zł/m² |
| 5 izb |
10,2% |
150 000 zł |
2 280 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,4% |
6 000 zł |
64 zł/m² |
Ceny działek na terenie Leśnej: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
28 |
35 zł/m² |
38 750 zł |
1 232 m² |
| Grunty rolne |
26 |
7,7 zł/m² |
32 500 zł |
4 444 m² |
| Wszystkie działki |
55 |
19 zł/m² |
36 100 zł |
1 911 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Leśnej
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
62 |
36 |
0 |
7 |
19 |
| 2026 (do 17.08) |
5 |
4 |
0 |
0 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
732 |
380 |
0 |
113 |
239 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 180 000 zł (3 766 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (43% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Leśnej: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Leśnej?
Na zakup nieruchomości na terenie Leśnej trzeba przeznaczyć średnio 358 348 zł, czyli około 1 986 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Leśnej?
Aktualna oferta to około 31 nieruchomości: 16 mieszkań i 6 domów oraz 9 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 60 000 zł do 1 200 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 180 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 410 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 94 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Leśnej:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 48 m² | 179 333 zł |
| 3 pokoje | 81 m² | 324 778 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Leśnej?
Wynosi ona około 1 986 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 2 983 zł/m², a dla domów spada do 1 375 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Leśnej?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 6-pokojowe mieszkanie.