Kup nieruchomość na terenie Pieńska: 22 nieruchomości w cenach od 129 000 zł do 10 000 000 zł, przy średniej cenie 851 824 zł.
Ceny nieruchomości Pieńska według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Pieńska wyniosła 175 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie gminy (Pieńsk) mediana to 175 000 zł. Zmiana roczna: +9,4%.
Mediana ceny sprzedaży
175 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 738 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
37
2025
Ceny w ciągu roku
+9,4%
mediana
Od 2016 roku
+159,3%
mediana
Wobec mediany gminy
tyle samo
Pieńsk: 175 000 zł
Wobec mediany krajowej
-61,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Pieńska obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 175 000 zł, czyli 3 738 zł/m², w obserwowanym przedziale od 46 000 zł do 336 300 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 45 000 zł do 240 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,4% transakcji zawarto między 68 000 zł a 160 000 zł, a 10% przekroczyło 240 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 41,4% sprzedanych lokali ma od 39 do 58 m², a 10% przekracza 71 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Pieńsk: 175 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 61,1% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 17 sprzedaży mieszkań, z medianą 170 000 zł i 2 901 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 170 000 zł (3 365 zł/m²) przy 18 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Pieńska rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
17 |
170 000 zł |
-2,9% |
2 901 zł/m² |
| 2025 |
37 |
175 000 zł |
+9,4% |
3 738 zł/m² |
| 2024 |
35 |
160 000 zł |
+29% |
3 854 zł/m² |
| 2023 |
34 |
124 000 zł |
-0,8% |
3 254 zł/m² |
| 2022 |
15 |
125 000 zł |
+25% |
2 465 zł/m² |
| 2021 |
30 |
100 000 zł |
+4,2% |
2 355 zł/m² |
| 2020 |
34 |
96 000 zł |
+8,5% |
2 274 zł/m² |
| 2019 |
36 |
88 500 zł |
+10,6% |
1 715 zł/m² |
| 2018 |
40 |
80 000 zł |
-5,9% |
1 729 zł/m² |
| 2017 |
28 |
85 000 zł |
+25,9% |
1 687 zł/m² |
| 2016 |
14 |
67 500 zł |
— |
1 391 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Pieńsk: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
37 |
| Mediana ceny |
175 000 zł |
| Cena za m² |
3 738 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
51 m² |
| Typowy przedział |
46 000 – 336 300 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Pieńska
Rozkład obliczony na podstawie 320 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 45 000 zł |
9,7% |
| 45 000 – 68 000 zł |
18,4% |
| 68 000 – 160 000 zł |
43,4% |
| 160 000 – 240 000 zł |
18,4% |
| Powyżej 240 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Pieńska
Rozkład ceny za m² na podstawie 319 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 200 zł/m² |
11,9% |
| 1 200 – 1 700 zł/m² |
17,9% |
| 1 700 – 3 100 zł/m² |
42,6% |
| 3 100 – 4 600 zł/m² |
17,6% |
| Powyżej 4 600 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Pieńska
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
10% |
| 29 – 39 m² |
19,4% |
| 39 – 58 m² |
41,4% |
| 58 – 71 m² |
19,1% |
| Powyżej 71 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Pieńsk: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,9% |
50 000 zł |
3 421 zł/m² |
| 2 izby |
22,5% |
73 000 zł |
2 570 zł/m² |
| 3 izby |
46,2% |
100 000 zł |
2 544 zł/m² |
| 4 izby |
25,3% |
145 000 zł |
3 019 zł/m² |
| 5 izb |
5,1% |
142 000 zł |
2 308 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Pieńska
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Pieńsk II |
287 |
110 000 zł |
53 zł/m² |
| Pieńsk III |
123 |
65 155 zł |
46 zł/m² |
| Pieńsk IV |
92 |
80 000 zł |
35 zł/m² |
| Pieńsk I |
45 |
90 000 zł |
0,55 zł/m² |
Ceny działek na terenie Pieńska: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
64 |
39 zł/m² |
43 275 zł |
1 006 m² |
| Grunty rolne |
53 |
31 zł/m² |
37 000 zł |
1 210 m² |
| Wszystkie działki |
119 |
36 zł/m² |
39 000 zł |
1 060 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Pieńska
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
61 |
49 |
0 |
7 |
5 |
| 2026 (do 17.08) |
26 |
18 |
0 |
4 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
868 |
428 |
0 |
229 |
211 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 175 000 zł (3 738 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (46,2% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Pieńska: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Pieńska?
Nieruchomości na terenie Pieńska kosztują średnio około 851 824 zł, czyli około 5 088 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 22: 14 mieszkań i 3 domy oraz 5 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 129 000 zł do 10 000 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 167 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 693 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 55 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Pieńska:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 40 m² | 210 571 zł |
| 3 pokoje | 72 m² | 273 000 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Pieńska?
Wynosi ona około 5 088 zł/m². Dla mieszkań spada do 4 584 zł/m², a dla domów rośnie do 5 274 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Pieńska?
Zdecydowanym faworytem jest 1-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 6-pokojowy dom.