Znajdź 17 nieruchomości na sprzedaż na terenie Iłowej, w cenach między 335 000 zł a 1 980 000 zł, przy średniej cenie 730 286 zł.
Mediana ceny sprzedaży
182 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 464 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
14
2025
Ceny w ciągu roku
-8,8%
mediana
Od 2010 roku
+82,5%
mediana
Wobec mediany gminy
+1,4%
Iłowa: 180 000 zł
Wobec mediany krajowej
-59,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Iłowej obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 182 500 zł, czyli 3 464 zł/m², w obserwowanym przedziale od 43 000 zł do 295 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 30 000 zł do 200 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 46,6% transakcji zawarto między 60 000 zł a 130 000 zł, a 10,7% przekroczyło 200 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42,7% sprzedanych lokali ma od 43 do 56 m², a 13,6% przekracza 68 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Iłowa: 180 000 zł) o 1,4%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 59,4% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań, z medianą 160 000 zł i 3 376 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 160 000 zł (3 376 zł/m²) przy 11 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Iłowej rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
7 |
160 000 zł |
-12,3% |
3 376 zł/m² |
| 2025 |
14 |
182 500 zł |
-8,8% |
3 464 zł/m² |
| 2024 |
20 |
200 000 zł |
+100% |
3 683 zł/m² |
| 2023 |
11 |
100 000 zł |
-14,9% |
2 640 zł/m² |
| 2022 |
16 |
117 500 zł |
-23% |
2 656 zł/m² |
| 2021 |
8 |
152 500 zł |
+52,5% |
1 798 zł/m² |
| 2020 |
15 |
100 000 zł |
+25% |
1 869 zł/m² |
| 2019 |
17 |
80 000 zł |
+14,3% |
1 700 zł/m² |
| 2018 |
13 |
70 000 zł |
-20,5% |
1 805 zł/m² |
| 2017 |
16 |
88 000 zł |
+46,7% |
1 528 zł/m² |
| 2016 |
10 |
60 000 zł |
-7,7% |
1 686 zł/m² |
| 2015 |
11 |
65 000 zł |
-18,8% |
1 345 zł/m² |
| 2014 |
11 |
80 000 zł |
+102,5% |
1 828 zł/m² |
| 2013 |
12 |
39 502 zł |
-44,4% |
969 zł/m² |
| 2012 |
7 |
71 000 zł |
-6% |
1 483 zł/m² |
| 2011 |
12 |
75 500 zł |
-24,5% |
1 434 zł/m² |
| 2010 |
6 |
100 000 zł |
— |
2 084 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Iłowa: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
14 |
| Mediana ceny |
182 500 zł |
| Cena za m² |
3 464 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,9 m² |
| Typowy przedział |
43 000 – 295 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Iłowej
Rozkład obliczony na podstawie 206 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 000 zł |
8,3% |
| 30 000 – 60 000 zł |
17% |
| 60 000 – 130 000 zł |
46,6% |
| 130 000 – 200 000 zł |
17,5% |
| Powyżej 200 000 zł |
10,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Iłowej
Rozkład ceny za m² na podstawie 206 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 730 zł/m² |
9,2% |
| 730 – 1 300 zł/m² |
18,9% |
| 1 300 – 2 600 zł/m² |
44,2% |
| 2 600 – 3 800 zł/m² |
18% |
| Powyżej 3 800 zł/m² |
9,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Iłowej
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
9,7% |
| 31 – 43 m² |
17,5% |
| 43 – 56 m² |
42,7% |
| 56 – 68 m² |
16,5% |
| Powyżej 68 m² |
13,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Iłowa: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,4% |
20 000 zł |
1 358 zł/m² |
| 2 izby |
12,7% |
63 000 zł |
1 975 zł/m² |
| 3 izby |
48,5% |
75 000 zł |
1 795 zł/m² |
| 4 izby |
24,5% |
127 500 zł |
2 645 zł/m² |
| 5 izb |
9,3% |
135 000 zł |
2 429 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,5% |
199 900 zł |
1 511 zł/m² |
Ceny działek na terenie Iłowej: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
23 |
25 zł/m² |
34 000 zł |
1 218 m² |
| Grunty rolne |
120 |
27 zł/m² |
44 274 zł |
1 508 m² |
| Wszystkie działki |
155 |
28 zł/m² |
41 500 zł |
1 469 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Iłowej
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
49 |
17 |
0 |
22 |
10 |
| 2026 (do 17.08) |
15 |
8 |
0 |
3 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
697 |
273 |
0 |
260 |
164 |
W porównaniu z medianą gminy (Iłowa: 180 000 zł) ceny Iłowej są o 1,4% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -59,4%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +82,5%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Iłowej
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Iłowej?
Nieruchomości na terenie Iłowej kosztują średnio około 730 286 zł, czyli około 4 241 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 17 nieruchomości: 7 mieszkań i 7 domów oraz 3 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Iłowej?
Ceny wahają się od około 335 000 zł do 1 980 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 172 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 247 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 98 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Iłowej:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 118 m² | 352 000 zł |
| 4 pokoje | 88 m² | 543 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 4 241 zł/m². Dla mieszkań spada do 3 764 zł/m², a dla domów rośnie do 4 430 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Iłowej?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.