Znajdź swoją nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Węgliniec: 110 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 180 000 zł do 2 500 000 zł, średnio 684 000 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Węgliniec według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 6 mieszkań zmieniło właściciela na obszarze wiejskim gminy Węgliniec, przy medianie ceny 72 500 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2017 roku ceny wzrosły o 52,6%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 1 760 zł.
Mediana ceny sprzedaży
72 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
1 760 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
6
2025
Ceny w ciągu roku
-45,5%
mediana
Od 2017 roku
+52,6%
mediana
Wobec mediany gminy
-59,7%
Węgliniec: 180 000 zł
Wobec mediany krajowej
-83,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Węgliniec obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 72 500 zł, czyli 1 760 zł/m², w obserwowanym przedziale od 38 750 zł do 219 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 30 000 zł do 160 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 43,3% transakcji zawarto między 48 000 zł a 93 000 zł, a 9,6% przekroczyło 160 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42,7% sprzedanych lokali ma od 44 do 61 m², a 10,7% przekracza 76 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 59,7% niższa od mediany gminy (Węgliniec: 180 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 83,9% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 165 000 zł (2 642 zł/m²) przy 5 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Węgliniec rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
172 500 zł |
+137,9% |
2 662 zł/m² |
| 2025 |
6 |
72 500 zł |
-45,5% |
1 760 zł/m² |
| 2024 |
13 |
133 000 zł |
+90% |
2 659 zł/m² |
| 2023 |
12 |
70 000 zł |
+7,7% |
1 487 zł/m² |
| 2022 |
9 |
65 000 zł |
-7,1% |
1 463 zł/m² |
| 2021 |
11 |
70 000 zł |
-10,8% |
1 509 zł/m² |
| 2020 |
6 |
78 500 zł |
+96,2% |
1 416 zł/m² |
| 2019 |
10 |
40 000 zł |
-15,8% |
845 zł/m² |
| 2018 |
18 |
47 500 zł |
+0% |
925 zł/m² |
| 2017 |
14 |
47 500 zł |
— |
867 zł/m² |
| 2014 |
1 |
20 000 zł |
— |
473 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Węgliniec (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
72 500 zł |
| Cena za m² |
1 760 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,3 m² |
| Typowy przedział |
38 750 – 219 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Węgliniec
Rozkład obliczony na podstawie 104 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 000 zł |
8,7% |
| 30 000 – 48 000 zł |
19,2% |
| 48 000 – 93 000 zł |
43,3% |
| 93 000 – 160 000 zł |
19,2% |
| Powyżej 160 000 zł |
9,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Węgliniec
Rozkład ceny za m² na podstawie 103 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 570 zł/m² |
9,7% |
| 570 – 890 zł/m² |
18,4% |
| 890 – 1 800 zł/m² |
44,7% |
| 1 800 – 2 700 zł/m² |
16,5% |
| Powyżej 2 700 zł/m² |
10,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Węgliniec
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 m² |
9,7% |
| 39 – 44 m² |
18,4% |
| 44 – 61 m² |
42,7% |
| 61 – 76 m² |
18,4% |
| Powyżej 76 m² |
10,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Węgliniec (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
20,6% |
50 000 zł |
1 253 zł/m² |
| 3 izby |
51% |
67 500 zł |
1 513 zł/m² |
| 4 izby |
25,5% |
95 000 zł |
1 615 zł/m² |
| 5 izb |
2% |
45 000 zł |
582 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1% |
360 000 zł |
2 659 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Węgliniec
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Czerwona Woda |
162 |
80 500 zł |
13 zł/m² |
| Ruszów |
157 |
60 000 zł |
16 zł/m² |
| Stary Węgliniec |
127 |
60 000 zł |
6,8 zł/m² |
| Kościelna Wieś |
35 |
— |
22 zł/m² |
| Piaseczna |
27 |
— |
15 zł/m² |
| Jagodzin |
26 |
— |
1,4 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Węgliniec: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
95 |
28 zł/m² |
45 000 zł |
1 696 m² |
| Grunty rolne |
133 |
4,0 zł/m² |
30 000 zł |
5 900 m² |
| Wszystkie działki |
228 |
14 zł/m² |
40 000 zł |
2 326 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Węgliniec
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
27 |
7 |
0 |
11 |
9 |
| 2026 (do 17.08) |
18 |
6 |
0 |
4 |
8 |
| Razem 2010–2026 |
805 |
169 |
0 |
349 |
287 |
W porównaniu z medianą gminy (Węgliniec: 180 000 zł) ceny obszaru wiejskiego gminy Węgliniec są o 59,7% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -83,9%. Od 2017 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +52,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Węgliniec: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Węgliniec?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Węgliniec kosztują średnio około 684 000 zł, czyli około 2 291 zł/m².
Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Węgliniec?
W tej chwili do wyboru są 110 nieruchomości: 10 domów i 7 mieszkań oraz 93 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Węgliniec?
Oferty zaczynają się od 180 000 zł i sięgają 2 500 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Węgliniec?
Zazwyczaj oferują około 299 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 457 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 73 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 2 291 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 045 zł/m², a dla domów spada do 2 096 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Węgliniec?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.