Porównaj 243 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Iłowa — średnia cena to 640 987 zł, a ceny sięgają od 215 000 zł do 1 980 000 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Iłowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Iłowa? W 2024 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 86 500 zł — to mediana wyliczona z 8 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2011 roku zmiana wynosi +130,7%.
Mediana ceny sprzedaży
86 500 zł
2024
Mediana ceny za m²
1 377 zł/m²
2024
Zarejestrowane sprzedaże
8
2024
Ceny w ciągu roku
-21,4%
mediana
Od 2011 roku
+130,7%
mediana
Wobec mediany gminy
-53,1%
Iłowa: 184 500 zł
Wobec mediany krajowej
-79,2%
Polska: 415 000 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Iłowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 86 500 zł, czyli 1 377 zł/m², w obserwowanym przedziale od 22 800 zł do 159 050 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 34 000 zł do 160 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 42,7% transakcji zawarto między 48 000 zł a 100 000 zł, a 9% przekroczyło 160 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,2% sprzedanych lokali ma od 49 do 65 m², a 9,1% przekracza 76 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 53,1% niższa od mediany gminy (Iłowa: 184 500 zł), a od mediany krajowej (415 000 zł) jest o 79,2% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Iłowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
200 000 zł |
+44,6% |
3 738 zł/m² |
| 2025 |
3 |
138 309 zł |
+59,9% |
2 328 zł/m² |
| 2024 |
8 |
86 500 zł |
-21,4% |
1 377 zł/m² |
| 2023 |
7 |
110 000 zł |
+25% |
1 670 zł/m² |
| 2022 |
3 |
88 000 zł |
-12% |
1 601 zł/m² |
| 2021 |
7 |
100 000 zł |
+9,9% |
1 151 zł/m² |
| 2020 |
8 |
91 000 zł |
+61,1% |
1 518 zł/m² |
| 2019 |
6 |
56 500 zł |
-23,8% |
920 zł/m² |
| 2018 |
4 |
74 150 zł |
-7,3% |
1 099 zł/m² |
| 2017 |
5 |
80 000 zł |
— |
1 084 zł/m² |
| 2015 |
4 |
60 000 zł |
+10,7% |
960 zł/m² |
| 2014 |
16 |
54 185 zł |
-9,7% |
961 zł/m² |
| 2013 |
5 |
60 000 zł |
-25% |
927 zł/m² |
| 2012 |
5 |
80 000 zł |
+113,3% |
1 347 zł/m² |
| 2011 |
6 |
37 500 zł |
-6,2% |
932 zł/m² |
| 2010 |
1 |
40 000 zł |
— |
741 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Iłowa (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2024) |
| Sprzedaże |
8 |
| Mediana ceny |
86 500 zł |
| Cena za m² |
1 377 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
40,9 m² |
| Typowy przedział |
22 800 – 159 050 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Iłowa
Rozkład obliczony na podstawie 89 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 000 zł |
10,1% |
| 34 000 – 48 000 zł |
16,9% |
| 48 000 – 100 000 zł |
42,7% |
| 100 000 – 160 000 zł |
21,3% |
| Powyżej 160 000 zł |
9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Iłowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 88 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 740 zł/m² |
10,2% |
| 740 – 900 zł/m² |
20,5% |
| 900 – 1 800 zł/m² |
40,9% |
| 1 800 – 2 600 zł/m² |
18,2% |
| Powyżej 2 600 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Iłowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
6,8% |
| 34 – 49 m² |
21,6% |
| 49 – 65 m² |
43,2% |
| 65 – 76 m² |
19,3% |
| Powyżej 76 m² |
9,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Iłowa (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,1% |
16 000 zł |
696 zł/m² |
| 2 izby |
15,9% |
45 500 zł |
1 669 zł/m² |
| 3 izby |
36,4% |
68 250 zł |
1 399 zł/m² |
| 4 izby |
36,4% |
68 147 zł |
1 393 zł/m² |
| 5 izb |
9,1% |
92 500 zł |
1 412 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,1% |
200 000 zł |
3 738 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Iłowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Konin Żagański |
69 |
59 448 zł |
6,1 zł/m² |
| Czerna |
64 |
— |
21 zł/m² |
| Jankowa Żagańska |
55 |
60 000 zł |
31 zł/m² |
| Czyżówek |
54 |
110 000 zł |
7,1 zł/m² |
| Borowe |
29 |
50 000 zł |
1,5 zł/m² |
| Szczepanów |
26 |
— |
2,1 zł/m² |
| Klików |
15 |
— |
3,5 zł/m² |
| Kowalice |
8 |
— |
— |
| Wilkowisko |
4 |
— |
— |
| Żaganiec |
4 |
— |
— |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Iłowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
7 |
46 zł/m² |
45 000 zł |
1 369 m² |
| Grunty rolne |
139 |
7,8 zł/m² |
36 000 zł |
2 400 m² |
| Wszystkie działki |
172 |
8,0 zł/m² |
36 900 zł |
2 724 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Iłowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
48 |
5 |
0 |
23 |
20 |
| 2026 (do 17.08) |
7 |
2 |
0 |
5 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
612 |
110 |
0 |
328 |
174 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 86 500 zł (1 377 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (36,4% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Iłowa — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Iłowa?
Licz się ze średnią kwotą 640 987 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Iłowa, czyli około 4 106 zł/m².
Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Iłowa?
W tej chwili do wyboru są 243 nieruchomości: 14 domów i 8 mieszkań oraz 221 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 215 000 zł do 1 980 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Iłowa?
Średnio mają około 156 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 193 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 91 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Iłowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 118 m² | 352 000 zł |
| 4 pokoje | 116 m² | 532 363 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Iłowa?
Wynosi ona około 4 106 zł/m². Dla mieszkań spada do 3 842 zł/m², a dla domów rośnie do 4 178 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Iłowa?
Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.