Domy i mieszkania na sprzedaż Pieńsk (obszar wiejski)

Znajdź swoją nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Pieńsk: 247 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 247 000 zł do 1 650 000 zł, średnio 601 875 zł.

239 nieruchomości na sprzedaż w okolicach obszaru wiejskiego gminy Pieńsk

Średnia cena 601 875 zł cena sprzedaży
Przedział cen 247 000–1 650 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 144 m² na nieruchomość
Cena za m² 4 169 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

8 łącznie
75% domy
  • Mieszkania 25,0%
    2 nieruchomości
  • Domy 75,0%
    6 nieruchomości

Ile pokoi

8 łącznie
38% 3 pokoje
  • 1 pokój 12,5%
    1 nieruchomość
  • 3 pokoje 37,5%
    3 nieruchomości
  • 4 pokoje 37,5%
    3 nieruchomości
  • 5+ pokoi 12,5%
    1 nieruchomość

Przedziały cenowe

8 łącznie
  • 245 000–285 000 zł 37,5%
    3 nieruchomości
  • 290 000–295 000 zł 12,5%
    1 nieruchomość
  • 325 000–330 000 zł 12,5%
    1 nieruchomość
  • 350 000–1 390 000 zł 25,0%
    2 nieruchomości
  • 1 650 000–1 655 000 zł 12,5%
    1 nieruchomość

Przedziały powierzchni

8 łącznie
  • 70–120 m² 37,5%
    3 nieruchomości
  • 140–150 m² 25,0%
    2 nieruchomości
  • 150–160 m² 25,0%
    2 nieruchomości
  • 250–260 m² 12,5%
    1 nieruchomość

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 109 m² 156 m²
Cena za metr kwadratowy 2 642 zł/m² 4 524 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Pieńsk liczy 247 nieruchomości. Domy mają około 156 m² przy średniej cenie 4 524 zł/m², podczas gdy mieszkania oferują mniej przestrzeni (około 109 m²) przy cenie za metr kwadratowy niższej — około 2 642 zł/m².

Pod względem typu największą część oferty stanowią domy 3-pokojowe, a dalej opcje 4- i 1-pokojowe.

Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny obszaru wiejskiego gminy Pieńsk oscylowały w latach 2010–2025 wokół 80 000 zł (mediana). To około 1 389 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 5,3% sprzedaży od 2010 roku.

Mediana ceny sprzedaży 80 000 zł 2010–2025
Mediana ceny za m² 1 389 zł/m² 2010–2025
Zarejestrowane sprzedaże 19 2010–2025

Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Pieńsk obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 80 000 zł, czyli 1 389 zł/m², w obserwowanym przedziale od 28 500 zł do 223 200 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 34 000 zł do 200 000 zł (około 79% rynku).

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Pieńsk rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2025 2 150 000 zł -11,8% 2 544 zł/m²
2024 3 170 000 zł — 1 945 zł/m²
2022 1 70 000 zł -19,5% 1 389 zł/m²
2021 2 87 000 zł -35,1% 2 143 zł/m²
2020 1 134 100 zł +53,3% 1 461 zł/m²
2019 4 87 500 zł +150% 1 243 zł/m²
2018 3 35 000 zł -51,4% 529 zł/m²
2017 1 72 000 zł -18,6% 1 354 zł/m²
2016 2 88 500 zł — 907 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Pieńsk (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2010–2025)
Sprzedaże 19
Mediana ceny 80 000 zł
Cena za m² 1 389 zł/m²
Mediana powierzchni 73,6 m²
Typowy przedział 28 500 –
223 200 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pieńsk

Rozkład obliczony na podstawie 19 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 34 000 zł 10,5%
34 000 – 60 000 zł 15,8%
60 000 – 120 000 zł 36,8%
120 000 – 200 000 zł 26,3%
Powyżej 200 000 zł 10,5%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Pieńsk

Rozkład ceny za m² na podstawie 19 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 410 zł/m² 15,8%
410 – 980 zł/m² 10,5%
980 – 1 800 zł/m² 47,4%
1 800 – 2 800 zł/m² 15,8%
Powyżej 2 800 zł/m² 10,5%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pieńsk

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 41 m² 10,5%
41 – 54 m² 21,1%
54 – 87 m² 36,8%
87 – 120 m² 21,1%
Powyżej 120 m² 10,5%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Pieńsk (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 22,2% 67 500 zł 1 832 zł/m²
3 izby 33,3% 71 000 zł 1 307 zł/m²
4 izby 33,3% 108 500 zł 1 284 zł/m²
5 izb 11,1% 152 500 zł 2 159 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Pieńsk

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Żarki Średnie 100 120 000 zł 5,7 zł/m²
Lasów 72 — 27 zł/m²
Dłużyna Dolna 65 95 000 zł 1,9 zł/m²
Dłużyna Górna 46 66 000 zł 8,8 zł/m²
Bielawa Dolna 33 30 000 zł 12 zł/m²
Żarka Nad Nysą 29 — 7,8 zł/m²
Bielawa Górna 14 — 1,9 zł/m²
Strzelno 12 — 3,6 zł/m²
Stojanów 12 — 2,7 zł/m²

Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Pieńsk: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 40 25 zł/m² 67 250 zł 2 242 m²
Grunty rolne 206 5,0 zł/m² 40 000 zł 5 688 m²
Wszystkie działki 246 8,0 zł/m² 43 310 zł 4 329 m²

Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pieńsk

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 35 3 0 18 14
2026 (do 17.08) 7 0 0 5 2
Razem 2010–2026 487 21 0 304 162

Zasadnicza część sprzedaży na obszarze wiejskim gminy Pieńsk zamyka się między 28 500 zł a 223 200 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,5% nieruchomości sprzedano poniżej 34 000 zł, a 10,5% powyżej 200 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pieńsk?

Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pieńsk kosztują średnio około 601 875 zł, czyli około 4 169 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Obecnie dostępnych ofert: 247: 6 domów i 2 mieszkania oraz 239 innych nieruchomości.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Pieńsk?

Ceny wahają się od około 247 000 zł do 1 650 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pieńsk?

Średnio mają około 144 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 156 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 109 m².

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Pieńsk?

Średnio wychodzi około 4 169 zł/m². Dla mieszkań spada do 2 642 zł/m², a dla domów rośnie do 4 524 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Pieńsk?

Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 1-pokojowy dom.