Znajdź 25 nieruchomości na sprzedaż na terenie Pieńska, w cenach między 129 000 zł a 10 000 000 zł, przy średniej cenie 771 840 zł.
Ceny nieruchomości Pieńska według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Pieńska zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 175 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 182 009 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 2,6% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
175 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 725 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
39
2025
Ceny w ciągu roku
+9%
mediana
Od 2016 roku
+133,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
-32,8%
Zgorzelecki: 260 500 zł
Wobec mediany krajowej
-61,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Pieńska obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 175 000 zł, czyli 3 725 zł/m², w obserwowanym przedziale od 48 000 zł do 332 650 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 45 000 zł do 230 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44% transakcji zawarto między 67 000 zł a 160 000 zł, a 10,6% przekroczyło 230 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45% sprzedanych lokali ma od 39 do 60 m², a 10,1% przekracza 74 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 32,8% niższa od mediany powiatu (Zgorzelecki: 260 500 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 61,1% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 17 sprzedaży mieszkań, z medianą 170 000 zł i 2 901 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 170 000 zł (3 365 zł/m²) przy 18 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Pieńska rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
17 |
170 000 zł |
-2,9% |
2 901 zł/m² |
| 2025 |
39 |
175 000 zł |
+9% |
3 725 zł/m² |
| 2024 |
38 |
160 500 zł |
+29,4% |
3 549 zł/m² |
| 2023 |
34 |
124 000 zł |
+5,5% |
3 254 zł/m² |
| 2022 |
16 |
117 500 zł |
+17,5% |
2 410 zł/m² |
| 2021 |
32 |
100 000 zł |
+0% |
2 355 zł/m² |
| 2020 |
35 |
100 000 zł |
+13% |
2 232 zł/m² |
| 2019 |
40 |
88 500 zł |
+10,6% |
1 679 zł/m² |
| 2018 |
43 |
80 000 zł |
-5,9% |
1 709 zł/m² |
| 2017 |
29 |
85 000 zł |
+13,3% |
1 677 zł/m² |
| 2016 |
16 |
75 000 zł |
— |
1 239 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Pieńsk: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
39 |
| Mediana ceny |
175 000 zł |
| Cena za m² |
3 725 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
51 m² |
| Typowy przedział |
48 000 – 332 650 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Pieńska
Rozkład obliczony na podstawie 339 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 45 000 zł |
10% |
| 45 000 – 67 000 zł |
18% |
| 67 000 – 160 000 zł |
44% |
| 160 000 – 230 000 zł |
17,4% |
| Powyżej 230 000 zł |
10,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Pieńska
Rozkład ceny za m² na podstawie 338 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 100 zł/m² |
10,9% |
| 1 100 – 1 600 zł/m² |
14,5% |
| 1 600 – 3 000 zł/m² |
45,9% |
| 3 000 – 4 600 zł/m² |
19,2% |
| Powyżej 4 600 zł/m² |
9,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Pieńska
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 m² |
11,5% |
| 30 – 39 m² |
16,6% |
| 39 – 60 m² |
45% |
| 60 – 74 m² |
16,9% |
| Powyżej 74 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Pieńsk: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,9% |
50 000 zł |
3 421 zł/m² |
| 2 izby |
22,5% |
73 000 zł |
2 531 zł/m² |
| 3 izby |
45,5% |
100 000 zł |
2 495 zł/m² |
| 4 izby |
25,7% |
145 000 zł |
2 898 zł/m² |
| 5 izb |
5,4% |
142 000 zł |
2 291 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Pieńska
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Pieńsk II |
287 |
110 000 zł |
53 zł/m² |
| Pieńsk III |
124 |
65 155 zł |
45 zł/m² |
| Żarki Średnie |
100 |
120 000 zł |
5,7 zł/m² |
| Pieńsk IV |
92 |
80 000 zł |
35 zł/m² |
| Lasów |
72 |
— |
27 zł/m² |
| Dłużyna Dolna |
65 |
95 000 zł |
1,9 zł/m² |
| Dłużyna Górna |
46 |
66 000 zł |
8,8 zł/m² |
| Pieńsk I |
45 |
90 000 zł |
0,55 zł/m² |
| Bielawa Dolna |
33 |
30 000 zł |
12 zł/m² |
| Żarka Nad Nysą |
29 |
— |
7,8 zł/m² |
Ceny działek na terenie Pieńska: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
104 |
33 zł/m² |
49 000 zł |
1 230 m² |
| Grunty rolne |
259 |
6,8 zł/m² |
40 000 zł |
4 360 m² |
| Wszystkie działki |
365 |
15 zł/m² |
41 000 zł |
2 400 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Pieńska
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Pieńsk |
119 |
36 zł/m² |
39 000 zł |
| Pieńsk (obszar wiejski) |
246 |
8,0 zł/m² |
43 310 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Pieńska
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
96 |
52 |
0 |
25 |
19 |
| 2026 (do 17.08) |
33 |
18 |
0 |
9 |
6 |
| Razem 2010–2026 |
1 355 |
449 |
0 |
533 |
373 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Pieńska: 51 m², 3 izby, za 175 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Pieńska: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Pieńska?
Nieruchomości na terenie Pieńska kosztują średnio około 771 840 zł, czyli około 4 823 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 25 nieruchomości: 16 mieszkań i 9 domów.
Jaki jest przedział cen na terenie Pieńska?
Ceny wahają się od około 129 000 zł do 10 000 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 160 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 335 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 62 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Pieńska:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 49 m² | 220 500 zł |
| 3 pokoje | 98 m² | 280 778 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Pieńska?
Wynosi ona około 4 823 zł/m². Dla mieszkań spada do 4 153 zł/m², a dla domów rośnie do 5 041 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Pieńska?
Zdecydowanym faworytem jest 1-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowy dom.