Odkryj 127 nieruchomości na sprzedaż na terenie Lubania. Ceny wahają się od 90 000 zł do 1 550 000 zł, a średnia cena to 381 766 zł.
Ceny nieruchomości Lubania według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Lubania obejmują 196 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 270 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 5 654 zł. To o 40% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
270 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 654 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
196
2025
Ceny w ciągu roku
+8%
mediana
Od 2010 roku
+125%
mediana
Wobec mediany powiatu
+5,8%
Lubański: 255 250 zł
Wobec mediany krajowej
-40%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Lubania obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 270 000 zł, czyli 5 654 zł/m², w obserwowanym przedziale od 110 000 zł do 428 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 65 000 zł do 310 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,5% transakcji zawarto między 110 000 zł a 210 000 zł, a 9,8% przekroczyło 310 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42,4% sprzedanych lokali ma od 40 do 61 m², a 10,1% przekracza 73 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Lubański: 255 250 zł) o 5,8%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 40% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 30 sprzedaży mieszkań, z medianą 278 500 zł i 6 256 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 285 000 zł (5 823 zł/m²) przy 100 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Lubania rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
30 |
278 500 zł |
+3,1% |
6 256 zł/m² |
| 2025 |
196 |
270 000 zł |
+8% |
5 654 zł/m² |
| 2024 |
176 |
250 000 zł |
+2,9% |
5 357 zł/m² |
| 2023 |
166 |
243 000 zł |
+17,1% |
4 791 zł/m² |
| 2022 |
228 |
207 488 zł |
+11% |
4 236 zł/m² |
| 2021 |
185 |
187 000 zł |
+16,9% |
3 879 zł/m² |
| 2020 |
156 |
160 000 zł |
+10,2% |
3 392 zł/m² |
| 2019 |
202 |
145 250 zł |
+21% |
2 972 zł/m² |
| 2018 |
169 |
120 000 zł |
+9,1% |
2 504 zł/m² |
| 2017 |
145 |
110 000 zł |
+5,3% |
2 396 zł/m² |
| 2016 |
152 |
104 500 zł |
+16,1% |
2 165 zł/m² |
| 2015 |
112 |
90 000 zł |
-10% |
1 991 zł/m² |
| 2014 |
99 |
100 000 zł |
-7% |
2 168 zł/m² |
| 2013 |
80 |
107 500 zł |
-10,4% |
1 998 zł/m² |
| 2012 |
95 |
120 000 zł |
+0% |
2 206 zł/m² |
| 2011 |
104 |
120 000 zł |
+0% |
2 302 zł/m² |
| 2010 |
84 |
120 000 zł |
— |
2 250 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Lubań: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
196 |
| Mediana ceny |
270 000 zł |
| Cena za m² |
5 654 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,9 m² |
| Typowy przedział |
110 000 – 428 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Lubania
Rozkład obliczony na podstawie 2 379 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 65 000 zł |
9,8% |
| 65 000 – 110 000 zł |
17,9% |
| 110 000 – 210 000 zł |
43,5% |
| 210 000 – 310 000 zł |
19% |
| Powyżej 310 000 zł |
9,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Lubania
Rozkład ceny za m² na podstawie 2 373 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 600 zł/m² |
10,5% |
| 1 600 – 2 300 zł/m² |
19% |
| 2 300 – 4 100 zł/m² |
41,6% |
| 4 100 – 5 800 zł/m² |
19,1% |
| Powyżej 5 800 zł/m² |
9,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Lubania
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
9,4% |
| 31 – 40 m² |
18,5% |
| 40 – 61 m² |
42,4% |
| 61 – 73 m² |
19,6% |
| Powyżej 73 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Lubań: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,7% |
144 991 zł |
4 673 zł/m² |
| 2 izby |
23,5% |
110 000 zł |
14 947 zł/m² |
| 3 izby |
44,6% |
145 000 zł |
3 308 zł/m² |
| 4 izby |
24,9% |
185 000 zł |
3 276 zł/m² |
| 5 izb |
4,7% |
195 000 zł |
2 976 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
160 000 zł |
2 001 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Lubania
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 3 - Lubań |
1 038 |
130 000 zł |
236 zł/m² |
| 2 - Lubań |
658 |
140 000 zł |
52 zł/m² |
| 5 - Lubań |
435 |
127 500 zł |
25 zł/m² |
| 4 - Lubań |
411 |
151 500 zł |
44 zł/m² |
| 1 - Lubań |
275 |
120 000 zł |
73 zł/m² |
Ceny działek na terenie Lubania: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
211 |
52 zł/m² |
65 000 zł |
1 202 m² |
| Grunty rolne |
54 |
36 zł/m² |
60 000 zł |
1 500 m² |
| Wszystkie działki |
266 |
50 zł/m² |
64 962 zł |
1 238 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Lubania
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
306 |
209 |
0 |
29 |
68 |
| 2026 (do 17.08) |
54 |
32 |
0 |
7 |
15 |
| Razem 2010–2026 |
4 367 |
2 818 |
0 |
475 |
1 074 |
W porównaniu z medianą powiatu (Lubański: 255 250 zł) ceny Lubania są o 5,8% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -40%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +125%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Lubania w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Lubania?
Licz się ze średnią kwotą 381 766 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Lubania, czyli około 5 352 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Lubania?
Aktualna oferta to około 127 nieruchomości: 114 mieszkań i 13 domów.
Jaki jest przedział cen na terenie Lubania?
Znajdziesz tu oferty od 90 000 zł do 1 550 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Lubania?
Zazwyczaj oferują około 71 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 193 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 57 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Lubania:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 30 m² | 158 629 zł |
| 2 pokoje | 47 m² | 280 999 zł |
| 3 pokoje | 66 m² | 360 028 zł |
| 4 pokoje | 109 m² | 750 031 zł |
| 6 pokoi | 146 m² | 490 000 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Lubania?
Średnia cena to 5 352 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 622 zł/m², a dla domów spada do 4 650 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Lubania?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.