Znajdź 123 nieruchomości na sprzedaż na terenie Świeradowa-Zdroju, w cenach między 327 000 zł a 5 667 000 zł, przy średniej cenie 947 894 zł.
Ceny nieruchomości Świeradowa-Zdroju według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Świeradowa-Zdroju? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 427 709 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 55 404 zł a 890 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
427 709 zł
2025
Mediana ceny za m²
10 427 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
53
2025
Ceny w ciągu roku
+2,1%
mediana
Od 2012 roku
+256,4%
mediana
Wobec mediany powiatu
+67,6%
Lubański: 255 250 zł
Wobec mediany krajowej
-5%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Świeradowa-Zdroju obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 427 709 zł, czyli 10 427 zł/m², w obserwowanym przedziale od 55 404 zł do 890 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 90 000 zł do 530 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,4% transakcji zawarto między 150 000 zł a 390 000 zł, a 10,7% przekroczyło 530 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 41,7% sprzedanych lokali ma od 41 do 59 m², a 10,9% przekracza 76 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Lubański: 255 250 zł) o 67,6%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 5% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi osiedlami. Najdroższa lokalizacja to Kamieniec — mediana 443 135 zł (10 596 zł/m², 107 transakcji od 2010 roku), dalej Góreczno z medianą 197 361 zł (4 338 zł/m²). Na drugim biegunie Podgórna ma najbardziej przystępną medianę: 164 770 zł (3 594 zł/m²).
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 394 000 zł (7 944 zł/m²) przy 14 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Świeradowa-Zdroju rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
398 000 zł |
-6,9% |
6 600 zł/m² |
| 2025 |
53 |
427 709 zł |
+2,1% |
10 427 zł/m² |
| 2024 |
39 |
419 000 zł |
+7,9% |
10 957 zł/m² |
| 2023 |
14 |
388 500 zł |
-9,1% |
8 296 zł/m² |
| 2022 |
89 |
427 617 zł |
+39,7% |
10 158 zł/m² |
| 2021 |
41 |
306 085 zł |
+12,2% |
4 839 zł/m² |
| 2020 |
42 |
272 740 zł |
+21,2% |
4 577 zł/m² |
| 2019 |
42 |
225 000 zł |
+50% |
4 371 zł/m² |
| 2018 |
43 |
150 000 zł |
-5,7% |
2 914 zł/m² |
| 2017 |
76 |
159 000 zł |
+55,1% |
3 258 zł/m² |
| 2016 |
18 |
102 500 zł |
-18% |
2 480 zł/m² |
| 2015 |
13 |
125 000 zł |
-22,4% |
2 796 zł/m² |
| 2014 |
53 |
161 000 zł |
+23,8% |
3 501 zł/m² |
| 2013 |
12 |
130 000 zł |
+8,3% |
2 492 zł/m² |
| 2012 |
9 |
120 000 zł |
+10,6% |
2 206 zł/m² |
| 2011 |
4 |
108 500 zł |
-45,1% |
1 238 zł/m² |
| 2010 |
4 |
197 500 zł |
— |
4 213 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Świeradów-Zdrój: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
53 |
| Mediana ceny |
427 709 zł |
| Cena za m² |
10 427 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
41,4 m² |
| Typowy przedział |
55 404 – 890 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Świeradowa-Zdroju
Rozkład obliczony na podstawie 553 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 90 000 zł |
9,9% |
| 90 000 – 150 000 zł |
18,6% |
| 150 000 – 390 000 zł |
43,4% |
| 390 000 – 530 000 zł |
17,4% |
| Powyżej 530 000 zł |
10,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Świeradowa-Zdroju
Rozkład ceny za m² na podstawie 552 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 800 zł/m² |
10,3% |
| 1 800 – 2 900 zł/m² |
16,7% |
| 2 900 – 8 300 zł/m² |
44,9% |
| 8 300 – 12 000 zł/m² |
18,7% |
| Powyżej 12 000 zł/m² |
9,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Świeradowa-Zdroju
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
10,3% |
| 31 – 41 m² |
19,6% |
| 41 – 59 m² |
41,7% |
| 59 – 76 m² |
17,6% |
| Powyżej 76 m² |
10,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Świeradów-Zdrój: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
8% |
230 000 zł |
7 348 zł/m² |
| 2 izby |
46,8% |
338 835 zł |
7 239 zł/m² |
| 3 izby |
32,5% |
221 386 zł |
5 031 zł/m² |
| 4 izby |
11,2% |
200 000 zł |
3 631 zł/m² |
| 5 izb |
1,6% |
210 000 zł |
2 420 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Świeradowa-Zdroju
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 4 - Świeradów-Zdrój |
960 |
185 500 zł |
258 zł/m² |
| 6 - Świeradów-Zdrój |
200 |
427 947 zł |
44 zł/m² |
| 5 - Świeradów-Zdrój |
123 |
125 100 zł |
100 zł/m² |
| 3 - Świeradów-Zdrój |
99 |
— |
92 zł/m² |
| 1 - Świeradów-Zdrój |
79 |
— |
37 zł/m² |
| 2 - Świeradów-Zdrój |
67 |
210 000 zł |
70 zł/m² |
Mediana ceny według osiedli na terenie Świeradowa-Zdroju
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Osiedle |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Kamieniec |
107 |
443 135 zł |
10 596 zł/m² |
| Góreczno |
116 |
197 361 zł |
4 338 zł/m² |
| Podgórna |
45 |
164 770 zł |
3 594 zł/m² |
Ceny działek na terenie Świeradowa-Zdroju: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
288 |
91 zł/m² |
216 088 zł |
2 527 m² |
| Grunty rolne |
80 |
31 zł/m² |
100 000 zł |
3 264 m² |
| Wszystkie działki |
370 |
78 zł/m² |
197 700 zł |
2 592 m² |
Ceny gruntu według osiedli na terenie Świeradowa-Zdroju
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Osiedle |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Góreczno |
45 |
400 zł/m² |
1 100 000 zł |
| Łęczyna |
106 |
66 zł/m² |
187 000 zł |
| Czerniawa-Zdrój |
54 |
66 zł/m² |
187 500 zł |
| Górna |
27 |
37 zł/m² |
96 772 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Świeradowa-Zdroju
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
447 |
54 |
0 |
27 |
366 |
| 2026 (do 17.08) |
42 |
1 |
0 |
3 |
38 |
| Razem 2010–2026 |
2 644 |
578 |
0 |
500 |
1 566 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Świeradowa-Zdroju zamyka się między 55 404 zł a 890 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,9% nieruchomości sprzedano poniżej 90 000 zł, a 10,7% powyżej 530 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Świeradowa-Zdroju: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Świeradowa-Zdroju?
Na zakup nieruchomości na terenie Świeradowa-Zdroju trzeba przeznaczyć średnio 947 894 zł, czyli około 6 583 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Świeradowa-Zdroju?
Obecnie dostępnych ofert: 123: 80 mieszkań i 43 domy.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 327 000 zł i sięgają 5 667 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Świeradowa-Zdroju?
Średnio mają około 144 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 311 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 54 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Świeradowa-Zdroju:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 25 m² | 434 000 zł |
| 2 pokoje | 43 m² | 621 233 zł |
| 3 pokoje | 81 m² | 829 341 zł |
| 4 pokoje | 108 m² | 760 222 zł |
| 5 pokoi | 146 m² | 917 000 zł |
| 6 pokoi | 222 m² | 1 379 500 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Świeradowa-Zdroju?
Wynosi ona około 6 583 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 12 069 zł/m², a dla domów spada do 4 808 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Świeradowa-Zdroju?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.