Znajdź 128 nieruchomości na sprzedaż na terenie Podgórnej, w cenach między 599 000 zł a 610 000 zł, przy średniej cenie 606 333 zł.
Ceny nieruchomości Podgórnej według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Podgórnej wyniosła 162 078 zł w 2014 roku, na podstawie 26 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. Mediana ceny metra kwadratowego to około 3 570 zł.
Mediana ceny sprzedaży
162 078 zł
2014
Mediana ceny za m²
3 570 zł/m²
2014
Zarejestrowane sprzedaże
26
2014
Wobec mediany gminy
+0,7%
Świeradów-Zdrój: 161 000 zł
Wobec mediany krajowej
-17,3%
Polska: 196 000 zł
Statystyki dla Podgórnej obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 162 078 zł, czyli 3 570 zł/m², w obserwowanym przedziale od 110 355 zł do 186 415 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 500 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 48,9% transakcji zawarto między 140 000 zł a 190 000 zł, a 11,1% przekroczyło 500 000 zł.
Pod względem powierzchni 31,1% sprzedanych lokali ma od 42 do 50 m², a 11,1% przekracza 63 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Świeradów-Zdrój: 161 000 zł) o 0,7%, a od mediany krajowej (196 000 zł) jest o 17,3% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Podgórnej rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
2 |
600 000 zł |
+20,6% |
12 055 zł/m² |
| 2024 |
4 |
497 500 zł |
— |
12 034 zł/m² |
| 2022 |
1 |
559 000 zł |
+39,8% |
12 313 zł/m² |
| 2021 |
1 |
400 000 zł |
+37,2% |
9 526 zł/m² |
| 2020 |
2 |
291 500 zł |
-3,3% |
3 569 zł/m² |
| 2019 |
2 |
301 500 zł |
+267,7% |
5 089 zł/m² |
| 2018 |
1 |
82 000 zł |
-21,9% |
2 374 zł/m² |
| 2017 |
2 |
105 000 zł |
— |
1 422 zł/m² |
| 2015 |
2 |
134 500 zł |
-17% |
3 536 zł/m² |
| 2014 |
26 |
162 078 zł |
+54,4% |
3 570 zł/m² |
| 2013 |
1 |
105 000 zł |
-12,5% |
1 996 zł/m² |
| 2012 |
1 |
120 000 zł |
— |
2 857 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Podgórna: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2014) |
| Sprzedaże |
26 |
| Mediana ceny |
162 078 zł |
| Cena za m² |
3 570 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
45,3 m² |
| Typowy przedział |
110 355 – 186 415 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Podgórnej
Rozkład obliczony na podstawie 45 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 110 000 zł |
11,1% |
| 110 000 – 140 000 zł |
15,6% |
| 140 000 – 190 000 zł |
48,9% |
| 190 000 – 500 000 zł |
13,3% |
| Powyżej 500 000 zł |
11,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Podgórnej
Rozkład ceny za m² na podstawie 45 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 100 zł/m² |
11,1% |
| 2 100 – 3 400 zł/m² |
17,8% |
| 3 400 – 3 700 zł/m² |
37,8% |
| 3 700 – 12 000 zł/m² |
24,4% |
| Powyżej 12 000 zł/m² |
8,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Podgórnej
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
4,4% |
| 34 – 42 m² |
31,1% |
| 42 – 50 m² |
31,1% |
| 50 – 63 m² |
22,2% |
| Powyżej 63 m² |
11,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Podgórna: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,8% |
116 090 zł |
3 600 zł/m² |
| 2 izby |
42,9% |
162 218 zł |
5 684 zł/m² |
| 3 izby |
50% |
180 582 zł |
4 878 zł/m² |
| 5 izb |
2,4% |
149 000 zł |
1 578 zł/m² |
W latach 2010–2025 zarejestrowano 45 sprzedaży mieszkań na terenie Podgórnej. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Podgórnej w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Podgórnej?
Na zakup nieruchomości na terenie Podgórnej trzeba przeznaczyć średnio 606 333 zł, czyli około 11 440 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Podgórnej?
Obecnie dostępnych ofert: 128.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 599 000 zł i sięgają 610 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Podgórnej?
Średnia powierzchnia to około 53 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Podgórnej?
Wynosi ona około 11 440 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Podgórnej?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasuje się 3-pokojowe mieszkanie.