Znajdź 38 nieruchomości na sprzedaż na terenie Góreczna, w cenach między 365 000 zł a 2 690 000 zł, przy średniej cenie 849 893 zł.
Mediana ceny sprzedaży
330 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 466 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
5
2025
Ceny w ciągu roku
-15,4%
mediana
Od 2014 roku
+175%
mediana
Wobec mediany gminy
-22,8%
Świeradów-Zdrój: 427 709 zł
Wobec mediany krajowej
-26,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Góreczna obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 330 000 zł, czyli 8 466 zł/m², w obserwowanym przedziale od 72 808 zł do 1 107 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 55 000 zł do 410 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 41,4% transakcji zawarto między 140 000 zł a 300 000 zł, a 9,5% przekroczyło 410 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 50,9% sprzedanych lokali ma od 37 do 59 m², a 12,1% przekracza 76 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 22,8% niższa od mediany gminy (Świeradów-Zdrój: 427 709 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 26,7% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Góreczna rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
5 |
330 000 zł |
-15,4% |
8 466 zł/m² |
| 2024 |
7 |
390 000 zł |
+5,4% |
4 986 zł/m² |
| 2023 |
6 |
370 000 zł |
+85% |
10 121 zł/m² |
| 2022 |
6 |
200 000 zł |
-25,9% |
5 876 zł/m² |
| 2021 |
11 |
270 000 zł |
+8% |
5 101 zł/m² |
| 2020 |
9 |
250 000 zł |
+66,7% |
5 158 zł/m² |
| 2019 |
7 |
150 000 zł |
-16,7% |
2 817 zł/m² |
| 2018 |
11 |
180 000 zł |
-35,8% |
3 286 zł/m² |
| 2017 |
26 |
280 354 zł |
+164,5% |
4 820 zł/m² |
| 2016 |
7 |
106 000 zł |
+7% |
2 513 zł/m² |
| 2015 |
4 |
99 100 zł |
-17,4% |
2 302 zł/m² |
| 2014 |
5 |
120 000 zł |
-11,8% |
2 368 zł/m² |
| 2013 |
4 |
136 000 zł |
+13,3% |
2 801 zł/m² |
| 2012 |
3 |
120 000 zł |
+79,1% |
2 135 zł/m² |
| 2011 |
3 |
67 000 zł |
-53,8% |
1 238 zł/m² |
| 2010 |
2 |
145 000 zł |
— |
4 213 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Góreczno: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
330 000 zł |
| Cena za m² |
8 466 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
38,1 m² |
| Typowy przedział |
72 808 – 1 107 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Góreczna
Rozkład obliczony na podstawie 116 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 55 000 zł |
10,3% |
| 55 000 – 140 000 zł |
19,8% |
| 140 000 – 300 000 zł |
41,4% |
| 300 000 – 410 000 zł |
19% |
| Powyżej 410 000 zł |
9,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Góreczna
Rozkład ceny za m² na podstawie 116 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 300 zł/m² |
11,2% |
| 1 300 – 2 500 zł/m² |
12,9% |
| 2 500 – 5 300 zł/m² |
47,4% |
| 5 300 – 8 400 zł/m² |
18,1% |
| Powyżej 8 400 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Góreczna
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 27 m² |
9,5% |
| 27 – 37 m² |
12,1% |
| 37 – 59 m² |
50,9% |
| 59 – 76 m² |
15,5% |
| Powyżej 76 m² |
12,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Góreczno: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,3% |
96 250 zł |
4 338 zł/m² |
| 2 izby |
39,1% |
199 361 zł |
6 618 zł/m² |
| 3 izby |
40,2% |
253 955 zł |
4 216 zł/m² |
| 4 izby |
15,2% |
243 000 zł |
4 395 zł/m² |
| 5 izb |
2,2% |
278 500 zł |
4 056 zł/m² |
Ceny działek na terenie Góreczna: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
39 |
358 zł/m² |
1 125 000 zł |
2 987 m² |
| Grunty rolne |
5 |
573 zł/m² |
800 000 zł |
3 349 m² |
| Wszystkie działki |
45 |
400 zł/m² |
1 100 000 zł |
2 987 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Góreczna
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
330 |
6 |
0 |
4 |
320 |
| 2026 (do 17.08) |
34 |
0 |
0 |
0 |
34 |
| Razem 2010–2026 |
1 458 |
123 |
0 |
71 |
1 264 |
Między 2014 a 2025 rokiem mediana na terenie Góreczna przeszła z 120 000 zł na 330 000 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 27% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Góreczna
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Góreczna?
Licz się ze średnią kwotą 849 893 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Góreczna, czyli około 5 318 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 38 nieruchomości: 31 mieszkań i 7 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Góreczna?
Ceny wahają się od około 365 000 zł do 2 690 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Góreczna?
Średnia powierzchnia to około 160 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 661 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 47 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Góreczna:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 39 m² | 643 156 zł |
| 3 pokoje | 66 m² | 851 727 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Góreczna?
Wynosi ona około 5 318 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 14 552 zł/m², a dla domów spada do 2 430 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Góreczna?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.