Domy i mieszkania na sprzedaż Czerniawa-Zdrój

Znajdź 137 domów na sprzedaż na terenie Czerniawy-Zdroju, w cenach między 399 000 zł a 2 325 000 zł, przy średniej cenie 1 460 556 zł.

128 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Czerniawy-Zdroju

Średnia cena 1 460 556 zł cena sprzedaży
Przedział cen 399 000–2 325 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 340 m² na nieruchomość
Cena za m² 4 299 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

9 łącznie
100% domy
  • Domy 100,0%
    9 nieruchomości

Ile pokoi

9 łącznie
67% 5+ pokoi
  • 1 pokój 33,3%
    3 nieruchomości
  • 5+ pokoi 66,7%
    6 nieruchomości

Przedziały cenowe

9 łącznie
  • 395 000–400 000 zł 22,2%
    2 nieruchomości
  • 895 000–900 000 zł 22,2%
    2 nieruchomości
  • 1 395 000–2 255 000 zł 33,3%
    3 nieruchomości
  • 2 325 000–2 330 000 zł 22,2%
    2 nieruchomości

Przedziały powierzchni

9 łącznie
  • 170–180 m² 22,2%
    2 nieruchomości
  • 220–300 m² 33,3%
    3 nieruchomości
  • 350–360 m² 22,2%
    2 nieruchomości
  • 600–610 m² 22,2%
    2 nieruchomości
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na terenie Czerniawy-Zdroju sięga 137 nieruchomości. Pod względem metrażu i ceny domy oscylują wokół 340 m² i 4 299 zł/m².

Domy 6-pokojowe występują najczęściej; następne w kolejności są opcje 8- i 11-pokojowe.

W latach 2010–2025 13 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Czerniawy-Zdroju, przy medianie ceny 200 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Mediana ceny za metr kwadratowy: 1 764 zł.

Mediana ceny sprzedaży 200 000 zł 2010–2025
Mediana ceny za m² 1 764 zł/m² 2010–2025
Zarejestrowane sprzedaże 13 2010–2025

Statystyki dla Czerniawy-Zdroju obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 200 000 zł, czyli 1 764 zł/m², w obserwowanym przedziale od 8 299 zł do 290 800 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 14 000 zł do 220 000 zł (około 69% rynku).

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami pięcioizbowymi.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Czerniawy-Zdroju rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2025 3 180 000 zł — 3 750 zł/m²
2023 2 201 858 zł +58,3% 3 455 zł/m²
2022 2 127 500 zł -41,2% 3 334 zł/m²
2021 1 217 000 zł +12,7% 2 348 zł/m²
2020 2 192 500 zł — 1 566 zł/m²
2016 1 210 000 zł +162,5% 1 764 zł/m²
2015 1 80 000 zł -61,9% 1 355 zł/m²
2014 1 210 000 zł — 1 764 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Czerniawa-Zdrój: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2010–2025)
Sprzedaże 13
Mediana ceny 200 000 zł
Cena za m² 1 764 zł/m²
Mediana powierzchni 59 m²
Typowy przedział 8 299 –
290 800 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Czerniawy-Zdroju

Rozkład obliczony na podstawie 13 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 14 000 zł 15,4%
14 000 – 110 000 zł 15,4%
110 000 – 210 000 zł 23,1%
210 000 – 220 000 zł 30,8%
Powyżej 220 000 zł 15,4%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Czerniawy-Zdroju

Rozkład ceny za m² na podstawie 13 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 470 zł/m² 15,4%
470 – 1 500 zł/m² 15,4%
1 500 – 3 400 zł/m² 38,5%
3 400 – 6 100 zł/m² 15,4%
Powyżej 6 100 zł/m² 15,4%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Czerniawy-Zdroju

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 27 m² 15,4%
27 – 44 m² 15,4%
44 – 110 m² 38,5%
110 – 120 m² 23,1%
Powyżej 120 m² 7,7%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Czerniawa-Zdrój: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 7,7% 35 000 zł 2 941 zł/m²
2 izby 15,4% 103 358 zł 1 966 zł/m²
3 izby 23,1% 175 000 zł 3 006 zł/m²
4 izby 30,8% 218 500 zł 3 539 zł/m²
5 izb 23,1% 210 000 zł 1 764 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Czerniawy-Zdroju

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
2 - Świeradów-Zdrój 67 210 000 zł 70 zł/m²
1 - Świeradów-Zdrój 38 — 37 zł/m²

Ceny działek na terenie Czerniawy-Zdroju: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 41 67 zł/m² 190 000 zł 2 994 m²
Grunty rolne 13 56 zł/m² 156 000 zł 8 774 m²
Wszystkie działki 54 66 zł/m² 187 500 zł 3 114 m²

W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Czerniawy-Zdroju mediana wynosi 200 000 zł w latach 2010–2025. Mediana ceny metra kwadratowego to 1 764 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Czerniawy-Zdroju?

Nieruchomości na terenie Czerniawy-Zdroju kosztują średnio około 1 460 556 zł, czyli około 4 299 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Czerniawy-Zdroju?

W tej chwili do wyboru są 137 nieruchomości.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Czerniawy-Zdroju?

Oferty zaczynają się od 399 000 zł i sięgają 2 325 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnio mają około 340 m².

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Czerniawy-Zdroju?

Średnia cena to 4 299 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Czerniawy-Zdroju?

Największym zainteresowaniem cieszy się 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 8-pokojowy dom i 11-pokojowy dom.