Znajdź 115 nieruchomości na sprzedaż na terenie Kamieńca, w cenach między 425 000 zł a 1 799 000 zł, przy średniej cenie 924 375 zł.
Ceny nieruchomości Kamieńca według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Kamieńca wyniosła 460 758 zł w 2025 roku, na podstawie 23 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny spadły o 19,9%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 11 268 zł.
Mediana ceny sprzedaży
460 758 zł
2025
Mediana ceny za m²
11 268 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
23
2025
Ceny w ciągu roku
-19,9%
mediana
Od 2022 roku
+6,3%
mediana
Wobec mediany gminy
+7,7%
Świeradów-Zdrój: 427 709 zł
Wobec mediany krajowej
+2,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Kamieńca obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 460 758 zł, czyli 11 268 zł/m², w obserwowanym przedziale od 325 420 zł do 1 065 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 340 000 zł do 740 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 40,2% transakcji zawarto między 420 000 zł a 570 000 zł, a 9,3% przekroczyło 740 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami jednoizbowymi. Pod względem powierzchni 35,5% sprzedanych lokali ma od 41 do 42 m², a 10,3% przekracza 65 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Świeradów-Zdrój: 427 709 zł) o 7,7%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 2,4%.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kamieńca rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
23 |
460 758 zł |
-19,9% |
11 268 zł/m² |
| 2024 |
13 |
575 280 zł |
— |
13 518 zł/m² |
| 2022 |
66 |
433 340 zł |
+16,3% |
10 336 zł/m² |
| 2021 |
1 |
372 758 zł |
— |
10 874 zł/m² |
| 2016 |
2 |
88 500 zł |
— |
1 538 zł/m² |
| 2014 |
1 |
180 000 zł |
+12,5% |
1 895 zł/m² |
| 2013 |
1 |
160 000 zł |
— |
1 711 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kamieniec: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
23 |
| Mediana ceny |
460 758 zł |
| Cena za m² |
11 268 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
41 m² |
| Typowy przedział |
325 420 – 1 065 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kamieńca
Rozkład obliczony na podstawie 107 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 340 000 zł |
10,3% |
| 340 000 – 420 000 zł |
22,4% |
| 420 000 – 570 000 zł |
40,2% |
| 570 000 – 740 000 zł |
17,8% |
| Powyżej 740 000 zł |
9,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kamieńca
Rozkład ceny za m² na podstawie 107 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 9 800 zł/m² |
11,2% |
| 9 800 – 10 000 zł/m² |
4,7% |
| 10 000 – 12 000 zł/m² |
52,3% |
| 12 000 – 14 000 zł/m² |
25,2% |
| Powyżej 14 000 zł/m² |
6,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kamieńca
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
13,1% |
| 34 – 41 m² |
24,3% |
| 41 – 42 m² |
35,5% |
| 42 – 65 m² |
16,8% |
| Powyżej 65 m² |
10,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kamieniec: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
13,2% |
454 533 zł |
11 658 zł/m² |
| 2 izby |
66% |
429 871 zł |
11 271 zł/m² |
| 3 izby |
19,8% |
656 500 zł |
10 359 zł/m² |
| 4 izby |
0,9% |
160 000 zł |
1 711 zł/m² |
Ceny działek na terenie Kamieńca: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
10 |
223 zł/m² |
884 353 zł |
4 464 m² |
| Grunty rolne |
6 |
85 zł/m² |
248 750 zł |
3 901 m² |
| Wszystkie działki |
16 |
133 zł/m² |
486 853 zł |
4 447 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kamieńca
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
53 |
23 |
0 |
1 |
29 |
| 2026 (do 17.08) |
2 |
0 |
0 |
0 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
186 |
108 |
0 |
22 |
56 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Kamieńca: 41 m², 2 izby, za 460 758 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Kamieńca w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Kamieńca?
Na zakup nieruchomości na terenie Kamieńca trzeba przeznaczyć średnio 924 375 zł, czyli około 7 351 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Kamieńca?
W tej chwili do wyboru są 115 nieruchomości: 5 mieszkań i 3 domy oraz 107 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Kamieńca?
Oferty zaczynają się od 425 000 zł i sięgają 1 799 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 126 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 281 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 32 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 7 351 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 19 123 zł/m², a dla domów spada do 5 091 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Kamieńca?
Największym zainteresowaniem cieszy się 1-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 7-pokojowy dom.