Mamy 27 nieruchomości na sprzedaż na terenie Lubania, w cenach od 150 000 zł do 1 790 000 zł, przy średniej cenie 550 444 zł.
Ceny nieruchomości Lubania według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 6 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Lubania, przy medianie ceny 250 250 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 285%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 3 639 zł.
Mediana ceny sprzedaży
250 250 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 639 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
6
2025
Ceny w ciągu roku
+4,7%
mediana
Od 2010 roku
+285%
mediana
Wobec mediany powiatu
-2%
Lubański: 255 250 zł
Wobec mediany krajowej
-44,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Lubania obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 250 250 zł, czyli 3 639 zł/m², w obserwowanym przedziale od 138 500 zł do 294 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 39 000 zł do 250 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44,4% transakcji zawarto między 67 000 zł a 140 000 zł, a 9,3% przekroczyło 250 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,4% sprzedanych lokali ma od 44 do 68 m², a 10,2% przekracza 83 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 2% niższa od mediany powiatu (Lubański: 255 250 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 44,4% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Lubania rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
265 000 zł |
+5,9% |
4 696 zł/m² |
| 2025 |
6 |
250 250 zł |
+4,7% |
3 639 zł/m² |
| 2024 |
5 |
239 000 zł |
+32,8% |
3 351 zł/m² |
| 2023 |
7 |
180 000 zł |
+2,3% |
3 346 zł/m² |
| 2022 |
7 |
176 000 zł |
+120% |
2 607 zł/m² |
| 2021 |
15 |
80 000 zł |
-47,5% |
1 532 zł/m² |
| 2020 |
2 |
152 500 zł |
+56,4% |
2 886 zł/m² |
| 2019 |
12 |
97 500 zł |
-8% |
2 317 zł/m² |
| 2018 |
9 |
106 000 zł |
+17,8% |
1 893 zł/m² |
| 2017 |
9 |
90 000 zł |
+28,6% |
1 272 zł/m² |
| 2016 |
3 |
70 000 zł |
-12,5% |
1 000 zł/m² |
| 2015 |
4 |
80 000 zł |
+8,8% |
1 496 zł/m² |
| 2014 |
6 |
73 500 zł |
-20,1% |
1 517 zł/m² |
| 2013 |
3 |
92 000 zł |
+62,8% |
1 676 zł/m² |
| 2012 |
6 |
56 500 zł |
-13,1% |
1 458 zł/m² |
| 2011 |
5 |
65 000 zł |
+0% |
2 263 zł/m² |
| 2010 |
8 |
65 000 zł |
— |
1 344 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Lubań: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
250 250 zł |
| Cena za m² |
3 639 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
71,7 m² |
| Typowy przedział |
138 500 – 294 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Lubania
Rozkład obliczony na podstawie 108 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 000 zł |
10,2% |
| 39 000 – 67 000 zł |
17,6% |
| 67 000 – 140 000 zł |
44,4% |
| 140 000 – 250 000 zł |
18,5% |
| Powyżej 250 000 zł |
9,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Lubania
Rozkład ceny za m² na podstawie 108 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 890 zł/m² |
10,2% |
| 890 – 1 200 zł/m² |
16,7% |
| 1 200 – 2 500 zł/m² |
43,5% |
| 2 500 – 3 900 zł/m² |
19,4% |
| Powyżej 3 900 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Lubania
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 27 m² |
12% |
| 27 – 44 m² |
14,8% |
| 44 – 68 m² |
44,4% |
| 68 – 83 m² |
18,5% |
| Powyżej 83 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Lubań: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1% |
50 000 zł |
2 381 zł/m² |
| 2 izby |
18,4% |
60 000 zł |
1 997 zł/m² |
| 3 izby |
38,8% |
90 000 zł |
1 993 zł/m² |
| 4 izby |
29,1% |
131 250 zł |
2 508 zł/m² |
| 5 izb |
11,7% |
166 500 zł |
2 298 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1% |
310 000 zł |
1 976 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Lubania
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Pisarzowice |
262 |
125 750 zł |
17 zł/m² |
| Uniegoszcz |
240 |
— |
15 zł/m² |
| Henryków Lubański |
133 |
80 000 zł |
3,8 zł/m² |
| Kościelnik |
90 |
90 000 zł |
19 zł/m² |
| Radostów Średni |
64 |
85 000 zł |
5,7 zł/m² |
| Mściszów |
57 |
— |
2,0 zł/m² |
| Radogoszcz |
56 |
100 000 zł |
3,1 zł/m² |
| Nawojów Łużycki |
54 |
— |
2,7 zł/m² |
| Radostów Dolny |
50 |
— |
3,3 zł/m² |
| Kościelniki Dolne |
46 |
132 000 zł |
5,8 zł/m² |
Ceny działek na terenie Lubania: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
428 |
20 zł/m² |
45 000 zł |
2 100 m² |
| Grunty rolne |
337 |
2,5 zł/m² |
30 000 zł |
11 088 m² |
| Wszystkie działki |
772 |
9,0 zł/m² |
40 000 zł |
3 416 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Lubania
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
101 |
6 |
0 |
74 |
21 |
| 2026 (do 17.08) |
14 |
1 |
0 |
13 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
1 552 |
117 |
0 |
1 044 |
391 |
W porównaniu z medianą powiatu (Lubański: 255 250 zł) ceny Lubania są o 2% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -44,4%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +285%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Lubania: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Lubania?
Licz się ze średnią kwotą 550 444 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Lubania, czyli około 2 796 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Lubania?
Aktualna oferta to około 27 nieruchomości: 21 domów i 6 mieszkań.
Jaki jest przedział cen na terenie Lubania?
Oferty zaczynają się od 150 000 zł i sięgają 1 790 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 197 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 229 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 84 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Lubania:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 95 m² | 327 200 zł |
| 5 pokoi | 206 m² | 622 889 zł |
| 6 pokoi | 273 m² | 567 250 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 2 796 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 2 964 zł/m², a dla domów spada do 2 778 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Lubania?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.