Znajdź 42 nieruchomości na sprzedaż na terenie Lubomierza, w cenach między 147 000 zł a 3 200 000 zł, przy średniej cenie 751 833 zł.
Ceny nieruchomości Lubomierza według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Lubomierza sprzedawano w 2025 roku za medianę 154 500 zł. Typowa nieruchomość: 55,2 m², 3 izby. Ceny straciły 18,7% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
154 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 435 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
8
2025
Ceny w ciągu roku
-18,7%
mediana
Od 2012 roku
+180,9%
mediana
Wobec mediany powiatu
-22,8%
Lwówecki: 200 000 zł
Wobec mediany krajowej
-65,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Lubomierza obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 154 500 zł, czyli 2 435 zł/m², w obserwowanym przedziale od 51 750 zł do 235 850 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 30 000 zł do 170 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 47,1% transakcji zawarto między 50 000 zł a 120 000 zł, a 11% przekroczyło 170 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44% sprzedanych lokali ma od 45 do 68 m², a 10,4% przekracza 90 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 22,8% niższa od mediany powiatu (Lwówecki: 200 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 65,7% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Lubomierz (obszar wiejski) — mediana 105 000 zł (1 189 zł/m², 23 transakcje od 2010 roku), dalej Lubomierz z medianą 70 000 zł (1 284 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań, z medianą 140 000 zł i 3 120 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 140 000 zł (3 120 zł/m²) przy 9 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Lubomierza rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
7 |
140 000 zł |
-9,4% |
3 120 zł/m² |
| 2025 |
8 |
154 500 zł |
-18,7% |
2 435 zł/m² |
| 2024 |
6 |
190 000 zł |
+90% |
4 007 zł/m² |
| 2023 |
5 |
100 000 zł |
-17,4% |
2 444 zł/m² |
| 2022 |
10 |
121 000 zł |
+66,9% |
1 468 zł/m² |
| 2021 |
17 |
72 500 zł |
+20,8% |
1 402 zł/m² |
| 2020 |
11 |
60 000 zł |
-7,7% |
1 038 zł/m² |
| 2019 |
14 |
65 000 zł |
-5,1% |
1 103 zł/m² |
| 2018 |
10 |
68 500 zł |
+63,1% |
1 283 zł/m² |
| 2017 |
10 |
42 000 zł |
-49,7% |
1 042 zł/m² |
| 2016 |
4 |
83 500 zł |
+108,7% |
1 441 zł/m² |
| 2015 |
9 |
40 000 zł |
-33,3% |
876 zł/m² |
| 2014 |
7 |
60 000 zł |
-8% |
1 137 zł/m² |
| 2013 |
4 |
65 250 zł |
+18,6% |
1 053 zł/m² |
| 2012 |
7 |
55 000 zł |
-1,3% |
874 zł/m² |
| 2011 |
4 |
55 746 zł |
-30,3% |
1 334 zł/m² |
| 2010 |
3 |
80 000 zł |
— |
1 413 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Lubomierz: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
8 |
| Mediana ceny |
154 500 zł |
| Cena za m² |
2 435 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
55,2 m² |
| Typowy przedział |
51 750 – 235 850 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Lubomierza
Rozkład obliczony na podstawie 136 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 000 zł |
8,1% |
| 30 000 – 50 000 zł |
16,9% |
| 50 000 – 120 000 zł |
47,1% |
| 120 000 – 170 000 zł |
16,9% |
| Powyżej 170 000 zł |
11% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Lubomierza
Rozkład ceny za m² na podstawie 134 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 600 zł/m² |
10,4% |
| 600 – 920 zł/m² |
17,9% |
| 920 – 1 700 zł/m² |
41% |
| 1 700 – 3 200 zł/m² |
20,9% |
| Powyżej 3 200 zł/m² |
9,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Lubomierza
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
9,7% |
| 31 – 45 m² |
17,2% |
| 45 – 68 m² |
44% |
| 68 – 90 m² |
18,7% |
| Powyżej 90 m² |
10,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Lubomierz: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
19,5% |
46 500 zł |
1 549 zł/m² |
| 3 izby |
33,8% |
65 000 zł |
1 810 zł/m² |
| 4 izby |
34,6% |
92 250 zł |
1 542 zł/m² |
| 5 izb |
11,3% |
160 000 zł |
1 767 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,8% |
239 000 zł |
1 315 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Lubomierza
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Pławna |
156 |
140 000 zł |
2,4 zł/m² |
| Lubomierz 1 |
128 |
67 100 zł |
28 zł/m² |
| Wojciechów |
83 |
50 000 zł |
2,4 zł/m² |
| Oleszna Podgórska |
61 |
— |
2,3 zł/m² |
| Chmieleń |
58 |
— |
8,6 zł/m² |
| Pasiecznik |
55 |
110 000 zł |
4,0 zł/m² |
| Radoniów |
41 |
— |
2,6 zł/m² |
| Milęcice |
41 |
— |
5,6 zł/m² |
| Lubomierz 2 |
34 |
90 000 zł |
16 zł/m² |
| Golejów |
31 |
100 000 zł |
2,0 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Lubomierza
Ceny działek na terenie Lubomierza: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Grunty rolne |
347 |
2,9 zł/m² |
35 000 zł |
8 900 m² |
| Wszystkie działki |
352 |
2,9 zł/m² |
34 750 zł |
8 650 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Lubomierza
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
52 |
9 |
0 |
25 |
18 |
| 2026 (do 17.08) |
50 |
7 |
0 |
27 |
16 |
| Razem 2010–2026 |
1 156 |
207 |
0 |
564 |
385 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Lubomierza to lokal czteroizbowy, z medianą ceny 92 250 zł. W ciągu roku mediana straciła 18,7%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Lubomierza: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Lubomierza?
Nieruchomości na terenie Lubomierza kosztują średnio około 751 833 zł, czyli około 4 269 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 42 nieruchomości: 25 domów i 17 mieszkań.
Jaki jest przedział cen na terenie Lubomierza?
Oferty zaczynają się od 147 000 zł i sięgają 3 200 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 176 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 267 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 43 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Lubomierza:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 31 m² | 185 000 zł |
| 2 pokoje | 42 m² | 268 571 zł |
| 3 pokoje | 52 m² | 316 500 zł |
| 5 pokoi | 188 m² | 606 000 zł |
| 6 pokoi | 353 m² | 1 514 000 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Lubomierza?
Wynosi ona około 4 269 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 199 zł/m², a dla domów spada do 4 058 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Lubomierza?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.