Domy i mieszkania na sprzedaż Wleń

Znajdź swoją nieruchomość na terenie Wlenia: 36 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 89 000 zł do 2 600 000 zł, średnio 704 800 zł.

Średnia cena 704 800 zł cena sprzedaży
Przedział cen 89 000–2 600 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 144 m² na nieruchomość
Cena za m² 4 878 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

36 łącznie
53% mieszkania
  • Mieszkania 52,8%
    19 nieruchomości
  • Domy 47,2%
    17 nieruchomości

Ile pokoi

36 łącznie
31% 3 pokoje
  • 1 pokój 5,6%
    2 nieruchomości
  • 2 pokoje 22,2%
    8 nieruchomości
  • 3 pokoje 30,6%
    11 nieruchomości
  • 4 pokoje 27,8%
    10 nieruchomości
  • 5+ pokoi 13,9%
    5 nieruchomości

Przedziały cenowe

36 łącznie
  • 85 000–175 000 zł 25,0%
    9 nieruchomości
  • 185 000–215 000 zł 19,4%
    7 nieruchomości
  • 235 000–355 000 zł 19,4%
    7 nieruchomości
  • 360 000–700 000 zł 16,7%
    6 nieruchomości
  • 2 500 000–2 605 000 zł 19,4%
    7 nieruchomości

Przedziały powierzchni

36 łącznie
  • 20–50 m² 30,6%
    11 nieruchomości
  • 50–60 m² 11,1%
    4 nieruchomości
  • 70–90 m² 19,4%
    7 nieruchomości
  • 120–280 m² 33,3%
    12 nieruchomości
  • 380–860 m² 5,6%
    2 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 58 m² 241 m²
Cena za metr kwadratowy 3 912 zł/m² 5 141 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

W tej chwili oferta na sprzedaż na terenie Wlenia liczy 36 nieruchomości, w tym 19 mieszkań i 17 domów, a mieszkania stanowią 53%. Średnia powierzchnia mieszkań wynosi około 58 m², przy cenie 3 912 zł/m², wobec 241 m² i 5 141 zł/m² w przypadku domów.

Najczęściej spotykany typ to mieszkania 2-pokojowe, a zaraz po nich opcje 3- i 1-pokojowe.

Rynek nieruchomości Wlenia zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 144 100 zł (średnia bez wartości skrajnych: 149 420 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji spadła o 40% rok do roku.

Mediana ceny sprzedaży 144 100 zł 2025
Mediana ceny za m² 2 572 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 12 2025
Ceny w ciągu roku +20,1% mediana
Od 2017 roku +140,2% mediana
Wobec mediany powiatu -28% Lwówecki: 200 000 zł
Wobec mediany krajowej -68% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Wlenia obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 144 100 zł, czyli 2 572 zł/m², w obserwowanym przedziale od 73 850 zł do 517 250 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 32 000 zł do 170 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 46,2% transakcji zawarto między 55 000 zł a 130 000 zł, a 10,3% przekroczyło 170 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,6% sprzedanych lokali ma od 39 do 64 m², a 10,3% przekracza 79 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 28% niższa od mediany powiatu (Lwówecki: 200 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 68% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Wleń (obszar wiejski) — mediana 85 000 zł (1 612 zł/m², 56 transakcji od 2010 roku), dalej Wleń z medianą 75 000 zł (1 553 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań, z medianą 85 000 zł i 1 735 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 122 500 zł (2 855 zł/m²) przy 10 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Wlenia rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 7 85 000 zł -41% 1 735 zł/m²
2025 12 144 100 zł +20,1% 2 572 zł/m²
2024 20 120 000 zł +20% 2 025 zł/m²
2023 17 100 000 zł -32,4% 2 435 zł/m²
2022 13 148 000 zł +117,6% 2 589 zł/m²
2021 26 68 000 zł +16,2% 1 280 zł/m²
2020 25 58 500 zł -8,6% 1 448 zł/m²
2019 15 64 000 zł +23,1% 1 254 zł/m²
2018 16 52 000 zł -13,3% 1 408 zł/m²
2017 5 60 000 zł — 930 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Wleń: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 12
Mediana ceny 144 100 zł
Cena za m² 2 572 zł/m²
Mediana powierzchni 56,2 m²
Typowy przedział 73 850 –
517 250 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Wlenia

Rozkład obliczony na podstawie 156 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 32 000 zł 10,3%
32 000 – 55 000 zł 16%
55 000 – 130 000 zł 46,2%
130 000 – 170 000 zł 17,3%
Powyżej 170 000 zł 10,3%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Wlenia

Rozkład ceny za m² na podstawie 156 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 720 zł/m² 10,3%
720 – 1 200 zł/m² 19,9%
1 200 – 2 400 zł/m² 42,3%
2 400 – 3 400 zł/m² 17,3%
Powyżej 3 400 zł/m² 10,3%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Wlenia

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 30 m² 10,3%
30 – 39 m² 19,2%
39 – 64 m² 43,6%
64 – 79 m² 16,7%
Powyżej 79 m² 10,3%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Wleń: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 0,7% 15 000 zł 806 zł/m²
2 izby 23,3% 55 000 zł 1 921 zł/m²
3 izby 40,7% 70 000 zł 1 976 zł/m²
4 izby 31,3% 117 000 zł 1 909 zł/m²
5 izb 3,3% 140 000 zł 1 944 zł/m²
6 izb i więcej 0,7% 150 000 zł 1 364 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Wlenia

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Wleń 2 190 68 000 zł 14 zł/m²
Pilchowice 91 82 500 zł 13 zł/m²
Radomice 81 65 000 zł 12 zł/m²
Marczów 66 50 000 zł 3,0 zł/m²
Strzyżowiec 51 — 2,9 zł/m²
Bystrzyca 41 105 000 zł 4,2 zł/m²
Bełczyna 38 — 4,7 zł/m²
Klecza 32 65 000 zł 7,9 zł/m²
Przeździedza 30 — 2,8 zł/m²
Wleń 1 30 — 68 zł/m²

Mediana ceny według miejscowości na terenie Wlenia

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Miejscowość Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Wleń (obszar wiejski) 56 85 000 zł 1 612 zł/m²
Wleń 100 75 000 zł 1 553 zł/m²

Ceny działek na terenie Wlenia: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 61 33 zł/m² 65 000 zł 1 699 m²
Grunty rolne 251 3,3 zł/m² 41 000 zł 9 900 m²
Grunty leśne 5 1,7 zł/m² 50 000 zł 26 100 m²
Wszystkie działki 317 4,6 zł/m² 50 000 zł 7 200 m²

Ceny gruntu według miejscowości na terenie Wlenia

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Miejscowość Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Wleń 26 19 zł/m² 27 500 zł
Wleń (obszar wiejski) 291 4,3 zł/m² 50 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Wlenia

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 62 18 0 29 15
2026 (do 17.08) 37 7 0 23 7
Razem 2010–2026 1 078 217 0 469 392

W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Wlenia średnia bez wartości skrajnych wynosi 149 420 zł, przy medianie 144 100 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 2 572 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Wlenia?

Nieruchomości na terenie Wlenia kosztują średnio około 704 800 zł, czyli około 4 878 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Obecnie dostępnych ofert: 36: 19 mieszkań i 17 domów.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Znajdziesz tu oferty od 89 000 zł do 2 600 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnia powierzchnia to około 144 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 241 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 58 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Wlenia:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje46 m²226 250 zł
3 pokoje67 m²193 129 zł
4 pokoje243 m²1 705 400 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnia cena to 4 878 zł/m². Dla mieszkań spada do 3 912 zł/m², a dla domów rośnie do 5 141 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Wlenia?

Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.