Znajdź swoją nieruchomość na terenie Wlenia: 38 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 103 400 zł do 2 500 000 zł, średnio 420 027 zł.
Mediana ceny sprzedaży
144 100 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 504 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
8
2025
Ceny w ciągu roku
-3,9%
mediana
Od 2018 roku
+179,8%
mediana
Wobec mediany gminy
tyle samo
Wleń: 144 100 zł
Wobec mediany krajowej
-68%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Wlenia obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 144 100 zł, czyli 2 504 zł/m², w obserwowanym przedziale od 72 450 zł do 229 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 35 000 zł do 170 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45% transakcji zawarto między 50 000 zł a 130 000 zł, a 11% przekroczyło 170 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 39% sprzedanych lokali ma od 38 do 59 m², a 11% przekracza 75 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Wleń: 144 100 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 68% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań, z medianą 85 000 zł i 1 735 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 115 000 zł (2 640 zł/m²) przy 9 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Wlenia rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
7 |
85 000 zł |
-41% |
1 735 zł/m² |
| 2025 |
8 |
144 100 zł |
-3,9% |
2 504 zł/m² |
| 2024 |
9 |
150 000 zł |
+17,2% |
3 149 zł/m² |
| 2023 |
9 |
128 000 zł |
-8,6% |
2 435 zł/m² |
| 2022 |
9 |
140 000 zł |
+137,3% |
2 340 zł/m² |
| 2021 |
16 |
59 000 zł |
+7,3% |
1 288 zł/m² |
| 2020 |
15 |
55 000 zł |
-14,1% |
1 295 zł/m² |
| 2019 |
11 |
64 000 zł |
+24,3% |
1 259 zł/m² |
| 2018 |
12 |
51 500 zł |
+0% |
1 408 zł/m² |
| 2017 |
4 |
51 500 zł |
— |
914 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Wleń: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
8 |
| Mediana ceny |
144 100 zł |
| Cena za m² |
2 504 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
45,9 m² |
| Typowy przedział |
72 450 – 229 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Wlenia
Rozkład obliczony na podstawie 100 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 000 zł |
9% |
| 35 000 – 50 000 zł |
16% |
| 50 000 – 130 000 zł |
45% |
| 130 000 – 170 000 zł |
19% |
| Powyżej 170 000 zł |
11% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Wlenia
Rozkład ceny za m² na podstawie 100 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 730 zł/m² |
10% |
| 730 – 1 200 zł/m² |
18% |
| 1 200 – 2 400 zł/m² |
43% |
| 2 400 – 3 600 zł/m² |
19% |
| Powyżej 3 600 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Wlenia
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 m² |
10% |
| 30 – 38 m² |
22% |
| 38 – 59 m² |
39% |
| 59 – 75 m² |
18% |
| Powyżej 75 m² |
11% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Wleń: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
28,1% |
55 000 zł |
1 986 zł/m² |
| 3 izby |
42,7% |
64 000 zł |
1 757 zł/m² |
| 4 izby |
24% |
130 000 zł |
2 122 zł/m² |
| 5 izb |
4,2% |
187 500 zł |
2 036 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1% |
150 000 zł |
1 364 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Wlenia
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Wleń 2 |
190 |
68 000 zł |
14 zł/m² |
| Wleń 1 |
30 |
— |
68 zł/m² |
Ceny działek na terenie Wlenia: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
11 |
100 zł/m² |
60 000 zł |
1 000 m² |
| Grunty rolne |
15 |
6,5 zł/m² |
15 000 zł |
1 536 m² |
| Wszystkie działki |
26 |
19 zł/m² |
27 500 zł |
1 470 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Wlenia
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
18 |
13 |
0 |
3 |
2 |
| 2026 (do 17.08) |
12 |
7 |
0 |
4 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
350 |
149 |
0 |
43 |
158 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 144 100 zł (2 504 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (42,7% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Wlenia: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Wlenia?
Na zakup nieruchomości na terenie Wlenia trzeba przeznaczyć średnio 420 027 zł, czyli około 3 768 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Wlenia?
Aktualna oferta to około 38 nieruchomości: 12 mieszkań i 3 domy oraz 23 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 103 400 zł i sięgają 2 500 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 111 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 367 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 48 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Wlenia:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 46 m² | 272 000 zł |
| 3 pokoje | 63 m² | 196 200 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 3 768 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 257 zł/m², a dla domów spada do 2 998 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Wlenia?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.