Porównaj 29 nieruchomości na sprzedaż na terenie Baworowej — średnia cena to 460 000 zł, a ceny sięgają od 365 000 zł do 620 000 zł.
Ceny nieruchomości Baworowej według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Baworowej? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 137 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 24 218 zł a 225 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
137 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 263 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
5
2025
Ceny w ciągu roku
+19,7%
mediana
Od 2020 roku
+95,7%
mediana
Wobec mediany miejscowości
-23,9%
Leśna: 180 000 zł
Wobec mediany krajowej
-69,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Baworowej obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 137 000 zł, czyli 2 263 zł/m², w obserwowanym przedziale od 24 218 zł do 225 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 31 000 zł do 170 000 zł (około 76% rynku).
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 54 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 23,9% niższa od mediany miejscowości (Leśna: 180 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 69,6% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Baworowej rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
5 |
137 000 zł |
+19,7% |
2 263 zł/m² |
| 2024 |
4 |
114 500 zł |
+3 923,2% |
3 319 zł/m² |
| 2023 |
1 |
2 846 zł |
-95,3% |
65 zł/m² |
| 2022 |
2 |
61 000 zł |
-9,6% |
1 473 zł/m² |
| 2021 |
3 |
67 500 zł |
-3,6% |
2 484 zł/m² |
| 2020 |
5 |
70 000 zł |
+75% |
1 972 zł/m² |
| 2019 |
1 |
40 000 zł |
-47% |
1 266 zł/m² |
| 2018 |
2 |
75 500 zł |
-51% |
1 026 zł/m² |
| 2017 |
1 |
154 000 zł |
— |
2 104 zł/m² |
| 2012 |
1 |
40 000 zł |
— |
442 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Baworowa: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
137 000 zł |
| Cena za m² |
2 263 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
54 m² |
| Typowy przedział |
24 218 – 225 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Baworowej
Rozkład obliczony na podstawie 25 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 000 zł |
12% |
| 31 000 – 59 000 zł |
16% |
| 59 000 – 110 000 zł |
44% |
| 110 000 – 170 000 zł |
16% |
| Powyżej 170 000 zł |
12% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Baworowej
Rozkład ceny za m² na podstawie 25 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 550 zł/m² |
12% |
| 550 – 1 000 zł/m² |
16% |
| 1 000 – 2 300 zł/m² |
40% |
| 2 300 – 3 700 zł/m² |
20% |
| Powyżej 3 700 zł/m² |
12% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Baworowej
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 m² |
12% |
| 30 – 32 m² |
8% |
| 32 – 71 m² |
56% |
| 71 – 75 m² |
12% |
| Powyżej 75 m² |
12% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Baworowa: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4% |
99 000 zł |
4 177 zł/m² |
| 2 izby |
44% |
70 000 zł |
1 850 zł/m² |
| 3 izby |
28% |
100 000 zł |
2 092 zł/m² |
| 4 izby |
20% |
76 000 zł |
1 596 zł/m² |
| 5 izb |
4% |
137 000 zł |
1 302 zł/m² |
Ceny działek na terenie Baworowej: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
12 |
35 zł/m² |
38 600 zł |
1 390 m² |
| Grunty rolne |
9 |
2,1 zł/m² |
25 000 zł |
7 795 m² |
| Wszystkie działki |
21 |
17 zł/m² |
35 000 zł |
2 131 m² |
Między 2020 a 2025 rokiem mediana na terenie Baworowej przeszła z 70 000 zł na 137 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Baworowej w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Baworowej?
Nieruchomości na terenie Baworowej kosztują średnio około 460 000 zł, czyli około 1 274 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 29: 4 domy i 2 mieszkania oraz 23 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 365 000 zł do 620 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 361 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 505 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 73 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 1 274 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 000 zł/m², a dla domów spada do 1 005 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Baworowej?
Największym zainteresowaniem cieszy się 1-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.