Mamy 23 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Mieroszów, w cenach od 295 000 zł do 1 700 000 zł, przy średniej cenie 657 826 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Mieroszów według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na obszarze wiejskim gminy Mieroszów sprzedawano w 2025 roku za medianę 220 000 zł. Typowa nieruchomość: 49 m², 3 izby. Ceny straciły 18,5% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
220 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 064 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
13
2025
Ceny w ciągu roku
-18,5%
mediana
Od 2010 roku
+344,4%
mediana
Wobec mediany gminy
+37,5%
Mieroszów: 160 000 zł
Wobec mediany krajowej
-51,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Mieroszów obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 220 000 zł, czyli 6 064 zł/m², w obserwowanym przedziale od 158 000 zł do 370 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 32 000 zł do 310 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,6% transakcji zawarto między 60 000 zł a 170 000 zł, a 10,1% przekroczyło 310 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42% sprzedanych lokali ma od 36 do 66 m², a 9,7% przekracza 85 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Mieroszów: 160 000 zł) o 37,5%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 51,1% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 211 000 zł (6 526 zł/m²) przy 8 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Mieroszów rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
202 000 zł |
-8,2% |
6 966 zł/m² |
| 2025 |
13 |
220 000 zł |
-18,5% |
6 064 zł/m² |
| 2024 |
23 |
270 000 zł |
+86,2% |
5 527 zł/m² |
| 2023 |
9 |
145 000 zł |
-22,4% |
2 298 zł/m² |
| 2022 |
16 |
186 750 zł |
+27% |
4 761 zł/m² |
| 2021 |
9 |
147 000 zł |
+13,6% |
4 762 zł/m² |
| 2020 |
15 |
129 400 zł |
+72,5% |
2 085 zł/m² |
| 2019 |
14 |
75 000 zł |
-12,8% |
2 122 zł/m² |
| 2018 |
9 |
86 000 zł |
+91,1% |
2 022 zł/m² |
| 2017 |
8 |
45 000 zł |
-16,7% |
958 zł/m² |
| 2016 |
13 |
54 000 zł |
-16,9% |
1 030 zł/m² |
| 2015 |
9 |
65 000 zł |
+16,1% |
1 289 zł/m² |
| 2014 |
8 |
56 000 zł |
-37,8% |
1 016 zł/m² |
| 2013 |
5 |
90 000 zł |
+50% |
1 141 zł/m² |
| 2012 |
7 |
60 000 zł |
-11,1% |
1 446 zł/m² |
| 2011 |
8 |
67 500 zł |
+36,4% |
1 053 zł/m² |
| 2010 |
10 |
49 500 zł |
— |
884 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Mieroszów (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
13 |
| Mediana ceny |
220 000 zł |
| Cena za m² |
6 064 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49 m² |
| Typowy przedział |
158 000 – 370 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Mieroszów
Rozkład obliczony na podstawie 179 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 000 zł |
10,1% |
| 32 000 – 60 000 zł |
17,3% |
| 60 000 – 170 000 zł |
43,6% |
| 170 000 – 310 000 zł |
19% |
| Powyżej 310 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Mieroszów
Rozkład ceny za m² na podstawie 176 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 800 zł/m² |
10,2% |
| 800 – 1 200 zł/m² |
17% |
| 1 200 – 4 000 zł/m² |
45,5% |
| 4 000 – 6 500 zł/m² |
17% |
| Powyżej 6 500 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Mieroszów
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 25 m² |
10,8% |
| 25 – 36 m² |
18,8% |
| 36 – 66 m² |
42% |
| 66 – 85 m² |
18,8% |
| Powyżej 85 m² |
9,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Mieroszów (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
14,6% |
84 000 zł |
4 619 zł/m² |
| 2 izby |
19,7% |
74 500 zł |
3 233 zł/m² |
| 3 izby |
32,6% |
100 000 zł |
2 761 zł/m² |
| 4 izby |
22,5% |
119 700 zł |
2 184 zł/m² |
| 5 izb |
6,7% |
169 750 zł |
2 124 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
3,9% |
230 000 zł |
2 391 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Mieroszów
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Sokołowsko |
72 |
105 000 zł |
33 zł/m² |
| Rybnica Leśna |
66 |
— |
26 zł/m² |
| Unisław Śląski |
65 |
65 000 zł |
28 zł/m² |
| Golińsk |
32 |
110 000 zł |
4,1 zł/m² |
| Nowe Siodło |
32 |
— |
9,7 zł/m² |
| Łączna |
20 |
— |
21 zł/m² |
| Kowalowa |
17 |
— |
31 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Mieroszów: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Grunty rolne |
137 |
20 zł/m² |
59 500 zł |
3 000 m² |
| Wszystkie działki |
171 |
20 zł/m² |
65 000 zł |
3 000 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Mieroszów
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
50 |
24 |
0 |
17 |
9 |
| 2026 (do 17.08) |
9 |
3 |
0 |
5 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
754 |
356 |
0 |
268 |
130 |
Trajektorię cen obszaru wiejskiego gminy Mieroszów widać w dłuższej perspektywie: 49 500 zł mediany w 2010 roku, 220 000 zł w 2025 roku, czyli +344,4%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 43,5% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Mieroszów w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Mieroszów?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Mieroszów kosztują średnio około 657 826 zł, czyli około 3 480 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Mieroszów?
Obecnie dostępnych ofert: 23: 12 mieszkań i 11 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 295 000 zł do 1 700 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Mieroszów?
Zazwyczaj oferują około 189 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 318 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 71 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Mieroszów:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 60 m² | 422 000 zł |
| 3 pokoje | 78 m² | 371 333 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Mieroszów?
Średnia cena to 3 480 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 691 zł/m², a dla domów spada do 2 943 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Mieroszów?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowy dom.