Domy i mieszkania na sprzedaż Ciepłowody

Znajdź 18 nieruchomości na sprzedaż na terenie Ciepłowód, w cenach między 225 000 zł a 1 500 000 zł, przy średniej cenie 466 257 zł.

12 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Ciepłowód

Średnia cena 466 257 zł cena sprzedaży
Przedział cen 225 000–1 500 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 177 m² na nieruchomość
Cena za m² 2 634 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

6 łącznie
67% domy
  • Mieszkania 33,3%
    2 nieruchomości
  • Domy 66,7%
    4 nieruchomości

Ile pokoi

6 łącznie
50% 4 pokoje
  • 2 pokoje 33,3%
    2 nieruchomości
  • 4 pokoje 50,0%
    3 nieruchomości
  • 5+ pokoi 16,7%
    1 nieruchomość

Przedziały cenowe

6 łącznie
  • 225 000–230 000 zł 33,3%
    2 nieruchomości
  • 230 000–235 000 zł 16,7%
    1 nieruchomość
  • 245 000–250 000 zł 16,7%
    1 nieruchomość
  • 365 000–370 000 zł 16,7%
    1 nieruchomość
  • 1 500 000–1 505 000 zł 16,7%
    1 nieruchomość

Przedziały powierzchni

6 łącznie
  • 50–60 m² 33,3%
    2 nieruchomości
  • 100–110 m² 16,7%
    1 nieruchomość
  • 200–210 m² 16,7%
    1 nieruchomość
  • 250–260 m² 16,7%
    1 nieruchomość
  • 400–410 m² 16,7%
    1 nieruchomość

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 56 m² 238 m²
Cena za metr kwadratowy 4 018 zł/m² 2 471 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży Ciepłowód obejmuje 18 nieruchomości. Domy mają średnią powierzchnię 238 m² i cenę 2 471 zł/m²; mieszkania natomiast około 56 m² i 4 018 zł/m².

Pod względem typu największą część oferty stanowią domy 4-pokojowe, a dalej opcje 8-pokojowe.

Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Ciepłowód oscylowały w 2025 roku wokół 87 500 zł (mediana). To około 1 316 zł za metr kwadratowy.

Mediana ceny sprzedaży 87 500 zł 2025
Mediana ceny za m² 1 316 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 8 2025
Ceny w ciągu roku +150% mediana
Od 2019 roku +52,2% mediana
Wobec mediany powiatu -45,3% Ząbkowicki: 160 000 zł
Wobec mediany krajowej -80,6% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Ciepłowód obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 87 500 zł, czyli 1 316 zł/m², w obserwowanym przedziale od 51 750 zł do 139 750 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 35 000 zł do 150 000 zł (około 71% rynku). W szczegółach: 40,5% transakcji zawarto między 52 000 zł a 130 000 zł, a 19% przekroczyło 150 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,2% sprzedanych lokali ma od 47 do 79 m², a 11,9% przekracza 89 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 45,3% niższa od mediany powiatu (Ząbkowicki: 160 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 80,6% niższa.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Ciepłowód rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2025 8 87 500 zł +150% 1 316 zł/m²
2024 3 35 000 zł -41,7% 2 000 zł/m²
2023 4 60 000 zł -43,9% 1 148 zł/m²
2022 7 107 000 zł -23,6% 1 978 zł/m²
2021 5 140 000 zł +90,5% 1 762 zł/m²
2020 4 73 500 zł +27,8% 1 433 zł/m²
2019 5 57 500 zł -57,4% 712 zł/m²
2018 4 135 000 zł +92,9% 1 757 zł/m²
2017 2 70 000 zł — 1 168 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Ciepłowody: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 8
Mediana ceny 87 500 zł
Cena za m² 1 316 zł/m²
Mediana powierzchni 63,8 m²
Typowy przedział 51 750 –
139 750 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Ciepłowód

Rozkład obliczony na podstawie 42 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 35 000 zł 9,5%
35 000 – 52 000 zł 19%
52 000 – 130 000 zł 40,5%
130 000 – 150 000 zł 11,9%
Powyżej 150 000 zł 19%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Ciepłowód

Rozkład ceny za m² na podstawie 42 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 610 zł/m² 9,5%
610 – 970 zł/m² 19%
970 – 2 000 zł/m² 38,1%
2 000 – 2 700 zł/m² 23,8%
Powyżej 2 700 zł/m² 9,5%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Ciepłowód

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 36 m² 11,9%
36 – 47 m² 11,9%
47 – 79 m² 45,2%
79 – 89 m² 19%
Powyżej 89 m² 11,9%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Ciepłowody: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 2,5% 35 000 zł 2 000 zł/m²
2 izby 17,5% 45 000 zł 1 016 zł/m²
3 izby 57,5% 85 000 zł 1 785 zł/m²
4 izby 10% 120 000 zł 1 486 zł/m²
5 izb 7,5% 145 000 zł 1 738 zł/m²
6 izb i więcej 5% 177 500 zł 1 732 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Ciepłowód

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Ciepłowody 154 115 000 zł 5,0 zł/m²
Muszkowice 39 — 4,1 zł/m²
Dobrzenice 32 — 3,2 zł/m²
Targowica 22 — 5,5 zł/m²
Piotrowice Polskie 21 — 4,4 zł/m²
Wilamowice 21 — 4,0 zł/m²
Stary Henryków 20 — 4,0 zł/m²
Janówka 18 46 000 zł 4,3 zł/m²
Baldwinowice 17 — 3,2 zł/m²
Czesławice 17 — 4,0 zł/m²

Ceny działek na terenie Ciepłowód: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 17 34 zł/m² 55 000 zł 1 500 m²
Grunty rolne 243 4,0 zł/m² 60 000 zł 15 002 m²
Wszystkie działki 284 4,2 zł/m² 59 530 zł 13 534 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Ciepłowód

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 46 10 0 20 16
2026 (do 17.08) 13 0 0 7 6
Razem 2010–2026 555 45 0 356 154

Zasadnicza część sprzedaży na terenie Ciepłowód zamyka się między 51 750 zł a 139 750 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,5% nieruchomości sprzedano poniżej 35 000 zł, a 19% powyżej 150 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Ciepłowód?

Nieruchomości na terenie Ciepłowód kosztują średnio około 466 257 zł, czyli około 2 634 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Ciepłowód?

Obecnie dostępnych ofert: 18: 4 domy i 2 mieszkania oraz 12 innych nieruchomości.

Jaki jest przedział cen na terenie Ciepłowód?

Znajdziesz tu oferty od 225 000 zł do 1 500 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Ciepłowód?

Zazwyczaj oferują około 177 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 238 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 56 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnio wychodzi około 2 634 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 018 zł/m², a dla domów spada do 2 471 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Ciepłowód?

Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 8-pokojowy dom.