Porównaj 83 nieruchomości na sprzedaż na terenie Paczkowa — średnia cena to 228 830 zł, a ceny sięgają od 125 000 zł do 359 000 zł.
Ceny nieruchomości Paczkowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Paczkowa zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 153 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 160 867 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji spadła o 24,4% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
153 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 701 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
34
2025
Ceny w ciągu roku
-9,5%
mediana
Od 2010 roku
+91,2%
mediana
Wobec mediany powiatu
-38,8%
Nyski: 250 000 zł
Wobec mediany krajowej
-66%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Paczkowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 153 000 zł, czyli 2 701 zł/m², w obserwowanym przedziale od 33 250 zł do 352 050 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 35 000 zł do 200 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,2% transakcji zawarto między 59 000 zł a 140 000 zł, a 11% przekroczyło 200 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42,9% sprzedanych lokali ma od 44 do 69 m², a 10,4% przekracza 97 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 38,8% niższa od mediany powiatu (Nyski: 250 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 66% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Paczków — mediana 93 900 zł (1 666 zł/m², 429 transakcji od 2010 roku), dalej Paczków (obszar wiejski) z medianą 70 000 zł (1 140 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 17 sprzedaży mieszkań, z medianą 205 000 zł i 3 462 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 200 000 zł (3 331 zł/m²) przy 25 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Paczkowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
17 |
205 000 zł |
+34% |
3 462 zł/m² |
| 2025 |
34 |
153 000 zł |
-9,5% |
2 701 zł/m² |
| 2024 |
45 |
169 000 zł |
+47% |
2 821 zł/m² |
| 2023 |
21 |
115 000 zł |
+96,6% |
1 871 zł/m² |
| 2022 |
30 |
58 500 zł |
-41,5% |
1 286 zł/m² |
| 2021 |
51 |
100 000 zł |
+33,3% |
1 442 zł/m² |
| 2020 |
52 |
75 000 zł |
+13,6% |
1 472 zł/m² |
| 2019 |
52 |
65 998 zł |
-25,8% |
1 389 zł/m² |
| 2018 |
25 |
89 000 zł |
+11,2% |
1 245 zł/m² |
| 2017 |
29 |
80 000 zł |
+60% |
1 214 zł/m² |
| 2016 |
22 |
50 000 zł |
-16,7% |
950 zł/m² |
| 2015 |
17 |
60 000 zł |
+0% |
1 372 zł/m² |
| 2014 |
12 |
60 000 zł |
-33,3% |
904 zł/m² |
| 2013 |
23 |
90 000 zł |
+0% |
1 637 zł/m² |
| 2012 |
19 |
90 000 zł |
+0% |
1 300 zł/m² |
| 2011 |
15 |
90 000 zł |
+12,5% |
1 462 zł/m² |
| 2010 |
25 |
80 000 zł |
— |
1 660 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Paczków: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
34 |
| Mediana ceny |
153 000 zł |
| Cena za m² |
2 701 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
52,8 m² |
| Typowy przedział |
33 250 – 352 050 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Paczkowa
Rozkład obliczony na podstawie 489 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 000 zł |
9% |
| 35 000 – 59 000 zł |
18,4% |
| 59 000 – 140 000 zł |
45,2% |
| 140 000 – 200 000 zł |
16,4% |
| Powyżej 200 000 zł |
11% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Paczkowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 489 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 760 zł/m² |
10,2% |
| 760 – 1 200 zł/m² |
19,2% |
| 1 200 – 2 200 zł/m² |
42,5% |
| 2 200 – 3 400 zł/m² |
17,6% |
| Powyżej 3 400 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Paczkowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
9,6% |
| 34 – 44 m² |
18,8% |
| 44 – 69 m² |
42,9% |
| 69 – 97 m² |
18,2% |
| Powyżej 97 m² |
10,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Paczków: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2% |
38 500 zł |
1 740 zł/m² |
| 2 izby |
19,2% |
55 000 zł |
1 791 zł/m² |
| 3 izby |
44% |
88 000 zł |
1 873 zł/m² |
| 4 izby |
22,7% |
135 000 zł |
3 754 zł/m² |
| 5 izb |
8,8% |
120 000 zł |
1 536 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
3,3% |
149 000 zł |
1 501 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Paczkowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Paczków |
576 |
88 000 zł |
43 zł/m² |
| Kamienica |
175 |
111 904 zł |
7,7 zł/m² |
| Gościce |
131 |
78 000 zł |
20 zł/m² |
| Trzeboszowice |
93 |
95 000 zł |
4,6 zł/m² |
| Dziewiętlice |
80 |
40 000 zł |
2,9 zł/m² |
| Stary Paczków |
79 |
— |
3,8 zł/m² |
| Ścibórz |
55 |
50 000 zł |
10 zł/m² |
| Ujeździec |
51 |
58 500 zł |
2,8 zł/m² |
| Kozielno |
48 |
— |
8,5 zł/m² |
| Unikowice |
47 |
75 000 zł |
3,5 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Paczkowa
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Paczków |
429 |
93 900 zł |
1 666 zł/m² |
| Paczków (obszar wiejski) |
60 |
70 000 zł |
1 140 zł/m² |
Ceny działek na terenie Paczkowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
71 |
52 zł/m² |
54 000 zł |
1 308 m² |
| Grunty rolne |
621 |
5,0 zł/m² |
46 000 zł |
7 600 m² |
| Wszystkie działki |
698 |
5,4 zł/m² |
48 000 zł |
5 196 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Paczkowa
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Paczków |
66 |
43 zł/m² |
50 000 zł |
| Paczków (obszar wiejski) |
632 |
5,0 zł/m² |
47 100 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Paczkowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
166 |
41 |
0 |
92 |
33 |
| 2026 (do 17.08) |
62 |
20 |
0 |
30 |
12 |
| Razem 2010–2026 |
2 297 |
895 |
0 |
895 |
507 |
W porównaniu z medianą powiatu (Nyski: 250 000 zł) ceny Paczkowa są o 38,8% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -66%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +91,2%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Paczkowa: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Paczkowa?
Nieruchomości na terenie Paczkowa kosztują średnio około 228 830 zł, czyli około 2 915 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 83 nieruchomości: 4 mieszkania i 2 domy oraz 77 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Paczkowa?
Ceny wahają się od około 125 000 zł do 359 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 79 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 113 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 61 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Paczkowa?
Średnia cena to 2 915 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 3 449 zł/m², a dla domów spada do 2 336 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Paczkowa?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.