Porównaj 29 domów na sprzedaż na terenie Kamiennika — średnia cena to 233 000 zł, a ceny sięgają od 199 000 zł do 250 000 zł.
Mediana ceny sprzedaży
135 200 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 237 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
9
2025
Ceny w ciągu roku
+62,9%
mediana
Od 2024 roku
+62,9%
mediana
Wobec mediany powiatu
-45,9%
Nyski: 250 000 zł
Wobec mediany krajowej
-70%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Kamiennika obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 135 200 zł, czyli 2 237 zł/m², w obserwowanym przedziale od 54 240 zł do 189 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 25 000 zł do 140 000 zł (około 76% rynku). W szczegółach: 42,1% transakcji zawarto między 49 000 zł a 120 000 zł, a 15,8% przekroczyło 140 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42,1% sprzedanych lokali ma od 55 do 64 m², a 10,5% przekracza 82 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 45,9% niższa od mediany powiatu (Nyski: 250 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 70% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kamiennika rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
77 500 zł |
-42,7% |
910 zł/m² |
| 2025 |
9 |
135 200 zł |
+62,9% |
2 237 zł/m² |
| 2024 |
7 |
83 000 zł |
+66% |
789 zł/m² |
| 2023 |
2 |
50 000 zł |
-61,2% |
926 zł/m² |
| 2022 |
1 |
129 000 zł |
+61,3% |
2 135 zł/m² |
| 2021 |
4 |
80 000 zł |
+2,2% |
1 155 zł/m² |
| 2020 |
4 |
78 250 zł |
+100,6% |
1 419 zł/m² |
| 2019 |
4 |
39 000 zł |
-3,2% |
701 zł/m² |
| 2018 |
4 |
40 300 zł |
+0,8% |
674 zł/m² |
| 2017 |
1 |
40 000 zł |
— |
1 010 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kamiennik: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
9 |
| Mediana ceny |
135 200 zł |
| Cena za m² |
2 237 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
59,4 m² |
| Typowy przedział |
54 240 – 189 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kamiennika
Rozkład obliczony na podstawie 38 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 25 000 zł |
7,9% |
| 25 000 – 49 000 zł |
21,1% |
| 49 000 – 120 000 zł |
42,1% |
| 120 000 – 140 000 zł |
13,2% |
| Powyżej 140 000 zł |
15,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kamiennika
Rozkład ceny za m² na podstawie 38 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 440 zł/m² |
10,5% |
| 440 – 830 zł/m² |
18,4% |
| 830 – 1 500 zł/m² |
42,1% |
| 1 500 – 2 400 zł/m² |
18,4% |
| Powyżej 2 400 zł/m² |
10,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kamiennika
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 49 m² |
13,2% |
| 49 – 55 m² |
15,8% |
| 55 – 64 m² |
42,1% |
| 64 – 82 m² |
18,4% |
| Powyżej 82 m² |
10,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kamiennik: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
13,2% |
30 000 zł |
692 zł/m² |
| 3 izby |
50% |
70 000 zł |
1 346 zł/m² |
| 4 izby |
23,7% |
75 000 zł |
1 750 zł/m² |
| 5 izb |
10,5% |
100 000 zł |
1 093 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,6% |
83 000 zł |
608 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Kamiennika
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Szklary |
93 |
105 000 zł |
4,0 zł/m² |
| Kamiennik |
61 |
— |
4,0 zł/m² |
| Lipniki |
59 |
85 000 zł |
4,8 zł/m² |
| Kłodobok |
46 |
— |
4,9 zł/m² |
| Karłowice Wielkie |
43 |
65 504 zł |
4,8 zł/m² |
| Goworowice |
37 |
30 000 zł |
4,9 zł/m² |
| Ogonów |
27 |
— |
4,5 zł/m² |
| Cieszanowice |
27 |
— |
4,0 zł/m² |
| Białowieża |
21 |
— |
7,4 zł/m² |
| Wilemowice |
20 |
— |
3,5 zł/m² |
Ceny działek na terenie Kamiennika: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
21 |
11 zł/m² |
14 000 zł |
1 200 m² |
| Grunty rolne |
300 |
4,3 zł/m² |
65 500 zł |
18 129 m² |
| Wszystkie działki |
325 |
4,5 zł/m² |
55 000 zł |
15 400 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kamiennika
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
48 |
10 |
0 |
20 |
18 |
| 2026 (do 17.08) |
21 |
2 |
0 |
12 |
7 |
| Razem 2010–2026 |
673 |
46 |
0 |
409 |
218 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Kamiennika to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 70 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 62,9%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Kamiennika
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Kamiennika?
Licz się ze średnią kwotą 233 000 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Kamiennika, czyli około 423 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Kamiennika?
Aktualna oferta to około 29 nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Kamiennika?
Oferty zaczynają się od 199 000 zł i sięgają 250 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Kamiennika?
Średnio mają około 551 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Kamiennika?
Średnia cena to 423 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Kamiennika?
Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 14-pokojowy dom.