Mediana ceny sprzedaży
110 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 154 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
8
2025
Ceny w ciągu roku
+2,7%
mediana
Od 2019 roku
bez zmian
mediana
Wobec mediany powiatu
-56%
Nyski: 250 000 zł
Wobec mediany krajowej
-75,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Pakosławic obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 110 000 zł, czyli 2 154 zł/m², w obserwowanym przedziale od 60 500 zł do 185 125 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 40 000 zł do 160 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 39,7% transakcji zawarto między 66 000 zł a 120 000 zł, a 12,7% przekroczyło 160 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 50,8% sprzedanych lokali ma od 52 do 62 m², a 11,1% przekracza 80 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 56% niższa od mediany powiatu (Nyski: 250 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 75,6% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 120 000 zł (2 778 zł/m²) przy 7 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Pakosławic rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
124 500 zł |
+13,2% |
2 151 zł/m² |
| 2025 |
8 |
110 000 zł |
+2,7% |
2 154 zł/m² |
| 2024 |
5 |
107 100 zł |
-17% |
1 482 zł/m² |
| 2023 |
4 |
129 000 zł |
+33,7% |
2 133 zł/m² |
| 2022 |
4 |
96 500 zł |
-15,7% |
2 222 zł/m² |
| 2021 |
2 |
114 500 zł |
+154,4% |
1 664 zł/m² |
| 2020 |
11 |
45 000 zł |
-59,1% |
1 032 zł/m² |
| 2019 |
5 |
110 000 zł |
-25,2% |
1 907 zł/m² |
| 2018 |
1 |
147 000 zł |
+96% |
2 748 zł/m² |
| 2017 |
2 |
75 000 zł |
-33,6% |
1 262 zł/m² |
| 2016 |
3 |
113 000 zł |
+43,9% |
2 152 zł/m² |
| 2015 |
4 |
78 500 zł |
+12,9% |
1 191 zł/m² |
| 2014 |
1 |
69 500 zł |
-30,5% |
1 287 zł/m² |
| 2013 |
3 |
100 000 zł |
+5,3% |
1 600 zł/m² |
| 2012 |
2 |
95 000 zł |
+17,3% |
1 767 zł/m² |
| 2011 |
4 |
81 000 zł |
— |
1 408 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Pakosławice: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
8 |
| Mediana ceny |
110 000 zł |
| Cena za m² |
2 154 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
52,2 m² |
| Typowy przedział |
60 500 – 185 125 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Pakosławic
Rozkład obliczony na podstawie 63 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 000 zł |
9,5% |
| 40 000 – 66 000 zł |
19% |
| 66 000 – 120 000 zł |
39,7% |
| 120 000 – 160 000 zł |
19% |
| Powyżej 160 000 zł |
12,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Pakosławic
Rozkład ceny za m² na podstawie 63 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 760 zł/m² |
11,1% |
| 760 – 1 200 zł/m² |
17,5% |
| 1 200 – 2 200 zł/m² |
44,4% |
| 2 200 – 2 800 zł/m² |
17,5% |
| Powyżej 2 800 zł/m² |
9,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Pakosławic
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 41 m² |
12,7% |
| 41 – 52 m² |
6,3% |
| 52 – 62 m² |
50,8% |
| 62 – 80 m² |
19% |
| Powyżej 80 m² |
11,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Pakosławice: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,2% |
28 500 zł |
1 206 zł/m² |
| 2 izby |
11,1% |
50 000 zł |
1 781 zł/m² |
| 3 izby |
50,8% |
97 500 zł |
1 875 zł/m² |
| 4 izby |
19% |
88 000 zł |
1 296 zł/m² |
| 5 izb |
15,9% |
156 000 zł |
2 115 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Pakosławic
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Pakosławice |
112 |
— |
5,5 zł/m² |
| Prusinowice |
102 |
— |
4,8 zł/m² |
| Goszowice |
66 |
73 000 zł |
5,1 zł/m² |
| Nowaki |
64 |
39 202 zł |
4,1 zł/m² |
| Reńska Wieś |
44 |
98 800 zł |
4,7 zł/m² |
| Rzymiany |
38 |
— |
4,3 zł/m² |
| Biechów |
34 |
106 000 zł |
5,0 zł/m² |
| Korzękwice |
27 |
90 000 zł |
4,0 zł/m² |
| Smolice |
24 |
— |
3,6 zł/m² |
| Strobice |
22 |
— |
4,3 zł/m² |
Ceny działek na terenie Pakosławic: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
49 |
22 zł/m² |
39 000 zł |
1 484 m² |
| Grunty rolne |
349 |
4,3 zł/m² |
45 000 zł |
9 300 m² |
| Grunty leśne |
6 |
3,5 zł/m² |
18 500 zł |
4 730 m² |
| Wszystkie działki |
406 |
4,6 zł/m² |
42 000 zł |
7 700 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Pakosławic
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
41 |
8 |
0 |
18 |
15 |
| 2026 (do 17.08) |
30 |
4 |
0 |
23 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
794 |
69 |
0 |
509 |
216 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 110 000 zł (2 154 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (50,8% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości w okolicach Pakosławic: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w okolicach Pakosławic?
Licz się ze średnią kwotą 766 393 zł, aby kupić nieruchomość w okolicach Pakosławic, czyli około 7 074 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta w okolicach Pakosławic?
Aktualna oferta to około 90 nieruchomości: 55 mieszkań i 35 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 115 000 zł do 4 990 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w okolicach Pakosławic?
Średnia powierzchnia to około 108 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 176 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 65 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku w okolicach Pakosławic:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 49 m² | 356 741 zł |
| 3 pokoje | 71 m² | 478 424 zł |
| 4 pokoje | 158 m² | 1 092 469 zł |
| 5 pokoi | 148 m² | 974 727 zł |
| 6 pokoi | 201 m² | 1 019 750 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy w okolicach Pakosławic?
Średnio wychodzi około 7 074 zł/m². Dla mieszkań spada do 6 711 zł/m², a dla domów rośnie do 7 283 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w okolicach Pakosławic?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.