Kup nieruchomość na terenie Strzelina: 53 nieruchomości w cenach od 195 000 zł do 2 000 000 zł, przy średniej cenie 641 554 zł.
Ceny nieruchomości Strzelina według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Strzelina? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 375 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 100 000 zł a 574 316 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
375 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 936 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
119
2025
Ceny w ciągu roku
+17,2%
mediana
Od 2014 roku
+148,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
+29,3%
Strzeliński: 290 000 zł
Wobec mediany krajowej
-16,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Strzelina obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 375 000 zł, czyli 6 936 zł/m², w obserwowanym przedziale od 100 000 zł do 574 316 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 90 000 zł do 400 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,3% transakcji zawarto między 150 000 zł a 280 000 zł, a 10,4% przekroczyło 400 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 46% sprzedanych lokali ma od 42 do 60 m², a 10,1% przekracza 76 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Strzeliński: 290 000 zł) o 29,3%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 16,7% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Strzelin — mediana 225 132 zł (4 276 zł/m², 1 194 transakcje od 2010 roku), dalej Strzelin (obszar wiejski) z medianą 100 000 zł (2 031 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 23 sprzedaże mieszkań, z medianą 400 000 zł i 7 581 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 392 363 zł (7 365 zł/m²) przy 80 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Strzelina rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
23 |
400 000 zł |
+6,7% |
7 581 zł/m² |
| 2025 |
119 |
375 000 zł |
+17,2% |
6 936 zł/m² |
| 2024 |
103 |
320 000 zł |
+4,9% |
6 081 zł/m² |
| 2023 |
124 |
305 000 zł |
+10,3% |
6 570 zł/m² |
| 2022 |
149 |
276 588 zł |
+38,3% |
6 315 zł/m² |
| 2021 |
111 |
200 000 zł |
-7,4% |
4 039 zł/m² |
| 2020 |
97 |
215 924 zł |
+10,9% |
3 854 zł/m² |
| 2019 |
135 |
194 772 zł |
+4,5% |
3 503 zł/m² |
| 2018 |
133 |
186 356 zł |
+14,7% |
3 961 zł/m² |
| 2017 |
96 |
162 500 zł |
+1,6% |
3 418 zł/m² |
| 2016 |
101 |
160 000 zł |
+6,7% |
3 295 zł/m² |
| 2015 |
100 |
150 000 zł |
-0,7% |
3 415 zł/m² |
| 2014 |
61 |
151 000 zł |
-0,3% |
3 004 zł/m² |
| 2013 |
2 |
151 500 zł |
— |
3 253 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Strzelin: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
119 |
| Mediana ceny |
375 000 zł |
| Cena za m² |
6 936 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
51,1 m² |
| Typowy przedział |
100 000 – 574 316 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Strzelina
Rozkład obliczony na podstawie 1 354 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 90 000 zł |
10% |
| 90 000 – 150 000 zł |
15,9% |
| 150 000 – 280 000 zł |
45,3% |
| 280 000 – 400 000 zł |
18,5% |
| Powyżej 400 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Strzelina
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 351 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 800 zł/m² |
10,1% |
| 1 800 – 3 100 zł/m² |
18,1% |
| 3 100 – 5 300 zł/m² |
43,9% |
| 5 300 – 7 600 zł/m² |
18,3% |
| Powyżej 7 600 zł/m² |
9,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Strzelina
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
9,7% |
| 35 – 42 m² |
16,6% |
| 42 – 60 m² |
46% |
| 60 – 76 m² |
17,6% |
| Powyżej 76 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Strzelin: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3% |
163 654 zł |
5 545 zł/m² |
| 2 izby |
25,5% |
181 140 zł |
4 778 zł/m² |
| 3 izby |
49,2% |
215 000 zł |
4 465 zł/m² |
| 4 izby |
17,2% |
233 000 zł |
3 940 zł/m² |
| 5 izb |
4,3% |
265 000 zł |
3 574 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,8% |
210 000 zł |
2 385 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Strzelina
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Strzelin |
659 |
160 000 zł |
105 zł/m² |
| Gęsiniec |
221 |
50 000 zł |
44 zł/m² |
| Pławna |
157 |
35 000 zł |
42 zł/m² |
| Kuropatnik |
147 |
— |
25 zł/m² |
| Szczawin |
141 |
130 000 zł |
34 zł/m² |
| Gościęcice |
117 |
125 000 zł |
33 zł/m² |
| Biały Kościół |
110 |
— |
35 zł/m² |
| Dębniki |
46 |
— |
43 zł/m² |
| Kazanów |
43 |
— |
4,6 zł/m² |
| Brożec |
38 |
— |
7,7 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Strzelina
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Strzelin |
1 194 |
225 132 zł |
4 276 zł/m² |
| Strzelin (obszar wiejski) |
160 |
100 000 zł |
2 031 zł/m² |
Ceny działek na terenie Strzelina: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
741 |
51 zł/m² |
80 800 zł |
1 411 m² |
| Grunty rolne |
631 |
9,1 zł/m² |
67 400 zł |
3 265 m² |
| Wszystkie działki |
1 533 |
33 zł/m² |
77 770 zł |
1 948 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Strzelina
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Strzelin |
325 |
106 zł/m² |
97 000 zł |
| Strzelin (obszar wiejski) |
1 208 |
25 zł/m² |
69 625 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Strzelina
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
373 |
135 |
0 |
160 |
78 |
| 2026 (do 17.08) |
49 |
28 |
0 |
12 |
9 |
| Razem 2010–2026 |
4 522 |
1 535 |
0 |
1 955 |
1 032 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Strzelina: 51,1 m², 3 izby, za 375 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Strzelina: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Strzelina?
Nieruchomości na terenie Strzelina kosztują średnio około 641 554 zł, czyli około 4 621 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 53 nieruchomości: 12 domów i 6 mieszkań oraz 35 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 195 000 zł i sięgają 2 000 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Strzelina?
Zazwyczaj oferują około 139 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 175 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 67 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Strzelina:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 69 m² | 373 917 zł |
| 4 pokoje | 154 m² | 518 496 zł |
| 5 pokoi | 167 m² | 863 400 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 4 621 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 541 zł/m², a dla domów spada do 4 444 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Strzelina?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.