Domy i mieszkania na sprzedaż Strzelin (obszar wiejski)

Znajdź 53 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Strzelin, w cenach między 195 000 zł a 2 000 000 zł, przy średniej cenie 641 554 zł.

35 nieruchomości na sprzedaż w okolicach obszaru wiejskiego gminy Strzelin

Średnia cena 641 554 zł cena sprzedaży
Przedział cen 195 000–2 000 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 139 m² na nieruchomość
Cena za m² 4 621 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

18 łącznie
67% domy
  • Mieszkania 33,3%
    6 nieruchomości
  • Domy 66,7%
    12 nieruchomości

Ile pokoi

18 łącznie
33% 2 pokoje
  • 2 pokoje 33,3%
    6 nieruchomości
  • 3 pokoje 5,6%
    1 nieruchomość
  • 4 pokoje 27,8%
    5 nieruchomości
  • 5+ pokoi 33,3%
    6 nieruchomości

Przedziały cenowe

18 łącznie
  • 195 000–290 000 zł 22,2%
    4 nieruchomości
  • 295 000–425 000 zł 22,2%
    4 nieruchomości
  • 475 000–700 000 zł 16,7%
    3 nieruchomości
  • 785 000–895 000 zł 22,2%
    4 nieruchomości
  • 940 000–2 005 000 zł 16,7%
    3 nieruchomości

Przedziały powierzchni

18 łącznie
  • 40–70 m² 27,8%
    5 nieruchomości
  • 70–100 m² 16,7%
    3 nieruchomości
  • 100–120 m² 16,7%
    3 nieruchomości
  • 130–250 m² 27,8%
    5 nieruchomości
  • 370–410 m² 11,1%
    2 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 67 m² 175 m²
Cena za metr kwadratowy 5 541 zł/m² 4 444 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

W tej chwili oferta na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Strzelin liczy 53 nieruchomości. Średnia powierzchnia domów wynosi około 175 m², przy cenie 4 444 zł/m², wobec 67 m² i 5 541 zł/m² w przypadku mieszkań.

Domy 5-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 4- i 2-pokojowe.

Ile kosztuje nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Strzelin? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 180 000 zł — to mediana wyliczona z 17 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2015 roku zmiana wynosi +120,9%.

Mediana ceny sprzedaży 180 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 2 264 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 17 2025
Ceny w ciągu roku +22% mediana
Od 2015 roku +120,9% mediana
Wobec mediany gminy -52% Strzelin: 375 000 zł
Wobec mediany krajowej -60% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Strzelin obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 180 000 zł, czyli 2 264 zł/m², w obserwowanym przedziale od 53 000 zł do 358 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 33 000 zł do 210 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,8% transakcji zawarto między 69 000 zł a 150 000 zł, a 10,6% przekroczyło 210 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 41,9% sprzedanych lokali ma od 43 do 62 m², a 9,4% przekracza 79 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 52% niższa od mediany gminy (Strzelin: 375 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 60% niższa.

W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 101 500 zł (1 779 zł/m²) przy 8 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Strzelin rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 3 89 000 zł -50,6% 1 187 zł/m²
2025 17 180 000 zł +22% 2 264 zł/m²
2024 12 147 500 zł +18% 3 617 zł/m²
2023 17 125 000 zł -7,4% 2 874 zł/m²
2022 19 135 000 zł +42,1% 2 740 zł/m²
2021 19 95 000 zł +0% 2 088 zł/m²
2020 12 95 000 zł +22,6% 1 935 zł/m²
2019 16 77 500 zł -3,1% 1 764 zł/m²
2018 11 80 000 zł +33,3% 1 806 zł/m²
2017 9 60 000 zł -14,3% 1 229 zł/m²
2016 13 70 000 zł -14,1% 1 934 zł/m²
2015 10 81 500 zł +48,2% 1 367 zł/m²
2014 2 55 000 zł — 1 273 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Strzelin (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 17
Mediana ceny 180 000 zł
Cena za m² 2 264 zł/m²
Mediana powierzchni 59,5 m²
Typowy przedział 53 000 –
358 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Strzelin

Rozkład obliczony na podstawie 160 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 33 000 zł 10%
33 000 – 69 000 zł 18,1%
69 000 – 150 000 zł 43,8%
150 000 – 210 000 zł 17,5%
Powyżej 210 000 zł 10,6%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Strzelin

Rozkład ceny za m² na podstawie 160 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 770 zł/m² 10%
770 – 1 400 zł/m² 18,8%
1 400 – 2 700 zł/m² 43,8%
2 700 – 4 000 zł/m² 19,4%
Powyżej 4 000 zł/m² 8,1%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Strzelin

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 32 m² 11,9%
32 – 43 m² 16,9%
43 – 62 m² 41,9%
62 – 79 m² 20%
Powyżej 79 m² 9,4%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Strzelin (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 0,6% 99 000 zł 4 478 zł/m²
2 izby 22,8% 55 000 zł 1 924 zł/m²
3 izby 55,1% 100 000 zł 2 247 zł/m²
4 izby 19% 160 000 zł 2 447 zł/m²
5 izb 1,3% 105 000 zł 1 419 zł/m²
6 izb i więcej 1,3% 206 500 zł 1 546 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Strzelin

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Gęsiniec 220 50 000 zł 44 zł/m²
Pławna 157 35 000 zł 42 zł/m²
Kuropatnik 147 — 25 zł/m²
Szczawin 141 130 000 zł 34 zł/m²
Gościęcice 117 125 000 zł 33 zł/m²
Biały Kościół 110 — 35 zł/m²
Dębniki 46 — 43 zł/m²
Kazanów 43 — 4,6 zł/m²
Brożec 38 — 7,7 zł/m²
Gębice 37 — 5,3 zł/m²

Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Strzelin: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 538 41 zł/m² 73 000 zł 1 560 m²
Grunty rolne 566 8,4 zł/m² 65 000 zł 4 136 m²
Wszystkie działki 1 208 25 zł/m² 69 625 zł 2 543 m²

Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Strzelin

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 197 21 0 135 41
2026 (do 17.08) 19 5 0 9 5
Razem 2010–2026 2 073 203 0 1 437 433

W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla obszaru wiejskiego gminy Strzelin średnia bez wartości skrajnych wynosi 171 800 zł, przy medianie 180 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 2 264 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Strzelin?

Licz się ze średnią kwotą 641 554 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Strzelin, czyli około 4 621 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Strzelin?

Obecnie dostępnych ofert: 53: 12 domów i 6 mieszkań oraz 35 innych nieruchomości.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Strzelin?

Znajdziesz tu oferty od 195 000 zł do 2 000 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Strzelin?

Średnio mają około 139 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 175 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 67 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Strzelin:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje69 m²373 917 zł
4 pokoje154 m²518 496 zł
5 pokoi167 m²863 400 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Strzelin?

Wynosi ona około 4 621 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 541 zł/m², a dla domów spada do 4 444 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Strzelin?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.