Odkryj 20 nieruchomości na sprzedaż na terenie Strzelina. Ceny wahają się od 249 000 zł do 944 000 zł, a średnia cena to 530 045 zł.
Ceny nieruchomości Strzelina według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 102 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 389 403 zł rynek Strzelina najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2014–2025 mediana wzrosła o 156,2%.
Mediana ceny sprzedaży
389 403 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 185 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
102
2025
Ceny w ciągu roku
+13,5%
mediana
Od 2014 roku
+156,2%
mediana
Wobec mediany gminy
+3,8%
Strzelin: 375 000 zł
Wobec mediany krajowej
-13,5%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Strzelina obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 389 403 zł, czyli 7 185 zł/m², w obserwowanym przedziale od 161 500 zł do 574 962 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 410 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 47,9% transakcji zawarto między 160 000 zł a 300 000 zł, a 10,3% przekroczyło 410 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 46,5% sprzedanych lokali ma od 42 do 60 m², a 10,1% przekracza 75 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Strzelin: 375 000 zł) o 3,8%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 13,5% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 20 sprzedaży mieszkań, z medianą 405 000 zł i 7 968 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 398 500 zł (7 421 zł/m²) przy 72 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Strzelina rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
20 |
405 000 zł |
+4% |
7 968 zł/m² |
| 2025 |
102 |
389 403 zł |
+13,5% |
7 185 zł/m² |
| 2024 |
91 |
343 000 zł |
+0,9% |
6 311 zł/m² |
| 2023 |
107 |
340 000 zł |
+13,3% |
7 249 zł/m² |
| 2022 |
130 |
300 000 zł |
+39,5% |
6 470 zł/m² |
| 2021 |
92 |
215 000 zł |
-6,5% |
4 408 zł/m² |
| 2020 |
85 |
230 000 zł |
+13,9% |
4 467 zł/m² |
| 2019 |
119 |
201 859 zł |
+5,7% |
3 843 zł/m² |
| 2018 |
122 |
191 017 zł |
+9,2% |
4 025 zł/m² |
| 2017 |
87 |
175 000 zł |
+6,9% |
3 551 zł/m² |
| 2016 |
88 |
163 628 zł |
+5,4% |
3 389 zł/m² |
| 2015 |
90 |
155 196 zł |
+2,1% |
3 712 zł/m² |
| 2014 |
59 |
152 000 zł |
+0,3% |
3 028 zł/m² |
| 2013 |
2 |
151 500 zł |
— |
3 253 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Strzelin: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
102 |
| Mediana ceny |
389 403 zł |
| Cena za m² |
7 185 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,4 m² |
| Typowy przedział |
161 500 – 574 962 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Strzelina
Rozkład obliczony na podstawie 1 194 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 110 000 zł |
10% |
| 110 000 – 160 000 zł |
14,7% |
| 160 000 – 300 000 zł |
47,9% |
| 300 000 – 410 000 zł |
17,1% |
| Powyżej 410 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Strzelina
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 191 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 300 zł/m² |
9,3% |
| 2 300 – 3 500 zł/m² |
19,5% |
| 3 500 – 5 700 zł/m² |
43,2% |
| 5 700 – 7 800 zł/m² |
18,3% |
| Powyżej 7 800 zł/m² |
9,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Strzelina
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
10,5% |
| 36 – 42 m² |
15,7% |
| 42 – 60 m² |
46,5% |
| 60 – 75 m² |
17,2% |
| Powyżej 75 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Strzelin: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,4% |
166 481 zł |
5 573 zł/m² |
| 2 izby |
25,9% |
197 410 zł |
5 121 zł/m² |
| 3 izby |
48,4% |
231 031 zł |
4 811 zł/m² |
| 4 izby |
16,9% |
241 750 zł |
4 168 zł/m² |
| 5 izb |
4,7% |
268 000 zł |
3 653 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,7% |
245 000 zł |
2 595 zł/m² |
Ceny działek na terenie Strzelina: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
203 |
111 zł/m² |
111 230 zł |
957 m² |
| Grunty rolne |
65 |
96 zł/m² |
89 000 zł |
901 m² |
| Wszystkie działki |
325 |
106 zł/m² |
97 000 zł |
900 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Strzelina
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
176 |
114 |
0 |
25 |
37 |
| 2026 (do 17.08) |
30 |
23 |
0 |
3 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
2 449 |
1 332 |
0 |
518 |
599 |
Trajektorię cen Strzelina widać w dłuższej perspektywie: 152 000 zł mediany w 2014 roku, 389 403 zł w 2025 roku, czyli +156,2%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 12,1% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Strzelina — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Strzelina?
Licz się ze średnią kwotą 530 045 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Strzelina, czyli około 3 895 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 20 nieruchomości: 7 domów i 4 mieszkania oraz 9 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 249 000 zł do 944 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 136 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 174 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 71 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Strzelina?
Średnia cena to 3 895 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 555 zł/m², a dla domów spada do 3 277 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Strzelina?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.