Znajdź 96 nieruchomości na sprzedaż na terenie Żórawiny, w cenach między 150 000 zł a 2 600 000 zł, przy średniej cenie 1 142 641 zł.
Ceny nieruchomości Żórawiny według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Żórawiny? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 630 634 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 286 000 zł a 915 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
630 634 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 050 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
61
2025
Ceny w ciągu roku
+8,7%
mediana
Od 2011 roku
+180,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
+8,7%
Wrocławski: 580 000 zł
Wobec mediany krajowej
+40,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Żórawiny obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 630 634 zł, czyli 8 050 zł/m², w obserwowanym przedziale od 286 000 zł do 915 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 150 000 zł do 640 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 45,2% transakcji zawarto między 260 000 zł a 450 000 zł, a 9,9% przekroczyło 640 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 43,2% sprzedanych lokali ma od 61 do 86 m², a 12,7% przekracza 120 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Wrocławski: 580 000 zł) o 8,7%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 40,1%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 13 sprzedaży mieszkań, z medianą 650 000 zł i 8 655 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 620 000 zł (8 049 zł/m²) przy 27 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Żórawiny rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
13 |
650 000 zł |
+3,1% |
8 655 zł/m² |
| 2025 |
61 |
630 634 zł |
+8,7% |
8 050 zł/m² |
| 2024 |
68 |
580 000 zł |
+55,1% |
7 180 zł/m² |
| 2023 |
99 |
374 000 zł |
-2,9% |
5 769 zł/m² |
| 2022 |
114 |
385 000 zł |
+1,3% |
4 993 zł/m² |
| 2021 |
104 |
380 000 zł |
+8,4% |
4 958 zł/m² |
| 2020 |
42 |
350 500 zł |
+7% |
4 807 zł/m² |
| 2019 |
58 |
327 500 zł |
+20,2% |
4 099 zł/m² |
| 2018 |
52 |
272 500 zł |
+2,4% |
3 990 zł/m² |
| 2017 |
70 |
266 000 zł |
+13,6% |
3 828 zł/m² |
| 2016 |
83 |
234 168 zł |
+5,2% |
3 257 zł/m² |
| 2015 |
40 |
222 500 zł |
-20% |
3 236 zł/m² |
| 2014 |
27 |
278 240 zł |
-16,5% |
3 571 zł/m² |
| 2013 |
32 |
333 260 zł |
+70% |
3 636 zł/m² |
| 2012 |
20 |
196 000 zł |
-12,9% |
3 650 zł/m² |
| 2011 |
17 |
225 000 zł |
— |
4 098 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Żórawina: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
61 |
| Mediana ceny |
630 634 zł |
| Cena za m² |
8 050 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
75,2 m² |
| Typowy przedział |
286 000 – 915 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Żórawiny
Rozkład obliczony na podstawie 900 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 150 000 zł |
9,6% |
| 150 000 – 260 000 zł |
16,9% |
| 260 000 – 450 000 zł |
45,2% |
| 450 000 – 640 000 zł |
18,4% |
| Powyżej 640 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Żórawiny
Rozkład ceny za m² na podstawie 899 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 700 zł/m² |
10,5% |
| 2 700 – 3 700 zł/m² |
17,6% |
| 3 700 – 5 600 zł/m² |
43,3% |
| 5 600 – 7 900 zł/m² |
19,1% |
| Powyżej 7 900 zł/m² |
9,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Żórawiny
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 45 m² |
10,1% |
| 45 – 61 m² |
19,2% |
| 61 – 86 m² |
43,2% |
| 86 – 120 m² |
14,8% |
| Powyżej 120 m² |
12,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Żórawina: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,8% |
207 000 zł |
4 808 zł/m² |
| 2 izby |
14,8% |
225 000 zł |
5 259 zł/m² |
| 3 izby |
47,1% |
313 000 zł |
4 943 zł/m² |
| 4 izby |
17,9% |
330 000 zł |
4 282 zł/m² |
| 5 izb |
15,8% |
461 251 zł |
4 370 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
3,5% |
462 500 zł |
3 724 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Żórawiny
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Karwiany-Komorowice |
813 |
278 517 zł |
61 zł/m² |
| Żórawina |
478 |
192 500 zł |
120 zł/m² |
| Mędłów |
296 |
342 000 zł |
132 zł/m² |
| Suchy Dwór |
239 |
— |
52 zł/m² |
| Mnichowice |
139 |
— |
94 zł/m² |
| Turów |
135 |
510 000 zł |
86 zł/m² |
| Węgry |
134 |
— |
6,5 zł/m² |
| Galowice |
127 |
— |
49 zł/m² |
| Rzeplin |
101 |
120 000 zł |
47 zł/m² |
| Wojkowice |
95 |
— |
27 zł/m² |
Ceny działek na terenie Żórawiny: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
1 089 |
93 zł/m² |
143 000 zł |
1 500 m² |
| Grunty rolne |
751 |
13 zł/m² |
113 000 zł |
6 488 m² |
| Wszystkie działki |
1 962 |
54 zł/m² |
130 000 zł |
2 802 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Żórawiny
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
285 |
63 |
0 |
133 |
89 |
| 2026 (do 17.08) |
104 |
13 |
0 |
39 |
52 |
| Razem 2010–2026 |
5 034 |
987 |
0 |
2 332 |
1 715 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Żórawiny to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 313 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 8,7%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Żórawiny: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Żórawiny?
Licz się ze średnią kwotą 1 142 641 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Żórawiny, czyli około 6 865 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Żórawiny?
Aktualna oferta to około 96 nieruchomości: 74 domy i 22 mieszkania.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Żórawiny?
Oferty zaczynają się od 150 000 zł i sięgają 2 600 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Żórawiny?
Zazwyczaj oferują około 166 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 195 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 72 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Żórawiny:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 55 m² | 565 159 zł |
| 3 pokoje | 70 m² | 602 935 zł |
| 4 pokoje | 124 m² | 1 194 533 zł |
| 5 pokoi | 163 m² | 1 316 613 zł |
| 6 pokoi | 389 m² | 1 415 667 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Żórawiny?
Wynosi ona około 6 865 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 030 zł/m², a dla domów spada do 6 628 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Żórawiny?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.