Zobacz 35 nieruchomości na sprzedaż na terenie Kondratowic: ceny od 169 700 zł do 840 000 zł, średnio 573 940 zł.
Ceny nieruchomości Kondratowic według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Kondratowic zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 105 995 zł (średnia bez wartości skrajnych: 116 843 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 12,5% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
105 995 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 399 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
18
2025
Ceny w ciągu roku
+3,4%
mediana
Od 2015 roku
+41,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
-63,4%
Strzeliński: 290 000 zł
Wobec mediany krajowej
-76,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Kondratowic obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 105 995 zł, czyli 2 399 zł/m², w obserwowanym przedziale od 41 400 zł do 249 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 30 000 zł do 190 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 41,9% transakcji zawarto między 50 000 zł a 120 000 zł, a 11% przekroczyło 190 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,1% sprzedanych lokali ma od 41 do 60 m², a 10,3% przekracza 77 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 63,4% niższa od mediany powiatu (Strzeliński: 290 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 76,4% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 115 000 zł (2 399 zł/m²) przy 10 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kondratowic rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
70 000 zł |
-34% |
1 317 zł/m² |
| 2025 |
18 |
105 995 zł |
+3,4% |
2 399 zł/m² |
| 2024 |
16 |
102 500 zł |
-39,7% |
2 193 zł/m² |
| 2023 |
11 |
170 000 zł |
+126,7% |
2 729 zł/m² |
| 2022 |
13 |
75 000 zł |
+36,4% |
1 449 zł/m² |
| 2021 |
13 |
55 000 zł |
-31,2% |
1 000 zł/m² |
| 2020 |
9 |
80 000 zł |
+60% |
1 638 zł/m² |
| 2019 |
17 |
50 000 zł |
-20% |
963 zł/m² |
| 2018 |
12 |
62 500 zł |
-31,3% |
1 227 zł/m² |
| 2017 |
6 |
91 000 zł |
+65,5% |
1 585 zł/m² |
| 2016 |
9 |
55 000 zł |
-26,7% |
1 346 zł/m² |
| 2015 |
9 |
75 000 zł |
— |
1 929 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kondratowice: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
18 |
| Mediana ceny |
105 995 zł |
| Cena za m² |
2 399 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,9 m² |
| Typowy przedział |
41 400 – 249 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kondratowic
Rozkład obliczony na podstawie 136 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 000 zł |
9,6% |
| 30 000 – 50 000 zł |
18,4% |
| 50 000 – 120 000 zł |
41,9% |
| 120 000 – 190 000 zł |
19,1% |
| Powyżej 190 000 zł |
11% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kondratowic
Rozkład ceny za m² na podstawie 136 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 630 zł/m² |
10,3% |
| 630 – 1 000 zł/m² |
16,9% |
| 1 000 – 2 300 zł/m² |
44,9% |
| 2 300 – 3 200 zł/m² |
17,6% |
| Powyżej 3 200 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kondratowic
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 m² |
10,3% |
| 30 – 41 m² |
16,2% |
| 41 – 60 m² |
44,1% |
| 60 – 77 m² |
19,1% |
| Powyżej 77 m² |
10,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kondratowice: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,7% |
58 000 zł |
2 647 zł/m² |
| 2 izby |
22,8% |
55 000 zł |
1 838 zł/m² |
| 3 izby |
57,4% |
75 000 zł |
1 685 zł/m² |
| 4 izby |
15,4% |
120 000 zł |
2 092 zł/m² |
| 5 izb |
3,7% |
235 000 zł |
2 789 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Kondratowic
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Księginice Wielkie |
63 |
71 000 zł |
5,8 zł/m² |
| Prusy |
56 |
77 000 zł |
5,9 zł/m² |
| Kondratowice |
45 |
140 000 zł |
32 zł/m² |
| Gołostowice |
35 |
— |
6,2 zł/m² |
| Karczyn |
30 |
— |
5,1 zł/m² |
| Podgaj |
25 |
76 000 zł |
6,9 zł/m² |
| Górka Sobocka |
24 |
62 500 zł |
6,5 zł/m² |
| Grzegorzów |
23 |
— |
5,1 zł/m² |
| Janowiczki |
21 |
— |
4,4 zł/m² |
| Kowalskie |
12 |
— |
— |
Ceny działek na terenie Kondratowic: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
27 |
28 zł/m² |
40 000 zł |
1 254 m² |
| Grunty rolne |
175 |
5,5 zł/m² |
75 000 zł |
12 600 m² |
| Wszystkie działki |
240 |
5,8 zł/m² |
67 720 zł |
8 611 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kondratowic
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
61 |
29 |
0 |
20 |
12 |
| 2026 (do 17.08) |
9 |
3 |
0 |
5 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
616 |
172 |
0 |
300 |
144 |
W porównaniu z medianą powiatu (Strzeliński: 290 000 zł) ceny Kondratowic są o 63,4% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -76,4%. Od 2015 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +41,3%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Kondratowic: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Kondratowic?
Na zakup nieruchomości na terenie Kondratowic trzeba przeznaczyć średnio 573 940 zł, czyli około 3 224 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Kondratowic?
W tej chwili do wyboru są 35 nieruchomości: 4 domy i 1 mieszkanie oraz 30 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 169 700 zł i sięgają 840 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 178 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 212 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 42 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Kondratowic?
Średnia cena to 3 224 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 040 zł/m², a dla domów spada do 3 184 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Kondratowic?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 12-pokojowy dom.