Znajdź 114 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Oborniki Śląskie, w cenach między 149 000 zł a 3 950 000 zł, przy średniej cenie 946 975 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Oborniki Śląskie według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 20 mieszkań zmieniło właściciela na obszarze wiejskim gminy Oborniki Śląskie, przy medianie ceny 576 615 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2021 roku ceny wzrosły o 196,5%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 6 284 zł.
Mediana ceny sprzedaży
576 615 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 284 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
20
2025
Ceny w ciągu roku
+49,8%
mediana
Od 2021 roku
+196,5%
mediana
Wobec mediany gminy
+37,3%
Oborniki Śląskie: 420 000 zł
Wobec mediany krajowej
+28,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Oborniki Śląskie obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 576 615 zł, czyli 6 284 zł/m², w obserwowanym przedziale od 182 500 zł do 731 327 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 80 000 zł do 700 000 zł (około 84% rynku). W szczegółach: 45,6% transakcji zawarto między 190 000 zł a 600 000 zł, a 10,1% przekroczyło 700 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami o sześciu i więcej izbach. Pod względem powierzchni 44,3% sprzedanych lokali ma od 54 do 110 m², a 12,7% przekracza 130 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Oborniki Śląskie: 420 000 zł) o 37,3%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 28,1%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 12 sprzedaży mieszkań, z medianą 650 538 zł i 6 231 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 650 230 zł (6 282 zł/m²) przy 25 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Oborniki Śląskie rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
12 |
650 538 zł |
+12,8% |
6 231 zł/m² |
| 2025 |
20 |
576 615 zł |
+49,8% |
6 284 zł/m² |
| 2024 |
13 |
385 000 zł |
+69,2% |
4 048 zł/m² |
| 2023 |
8 |
227 500 zł |
-3,2% |
5 026 zł/m² |
| 2022 |
16 |
235 000 zł |
+20,8% |
3 195 zł/m² |
| 2021 |
10 |
194 500 zł |
— |
3 034 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Oborniki Śląskie (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
20 |
| Mediana ceny |
576 615 zł |
| Cena za m² |
6 284 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
93,5 m² |
| Typowy przedział |
182 500 – 731 327 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Oborniki Śląskie
Rozkład obliczony na podstawie 79 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 80 000 zł |
6,3% |
| 80 000 – 190 000 zł |
21,5% |
| 190 000 – 600 000 zł |
45,6% |
| 600 000 – 700 000 zł |
16,5% |
| Powyżej 700 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Oborniki Śląskie
Rozkład ceny za m² na podstawie 79 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 800 zł/m² |
8,9% |
| 1 800 – 3 200 zł/m² |
19% |
| 3 200 – 6 100 zł/m² |
43% |
| 6 100 – 7 300 zł/m² |
19% |
| Powyżej 7 300 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Oborniki Śląskie
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 41 m² |
10,1% |
| 41 – 54 m² |
17,7% |
| 54 – 110 m² |
44,3% |
| 110 – 130 m² |
15,2% |
| Powyżej 130 m² |
12,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Oborniki Śląskie (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,8% |
195 000 zł |
7 500 zł/m² |
| 2 izby |
12,5% |
84 324 zł |
3 404 zł/m² |
| 3 izby |
25% |
130 000 zł |
3 198 zł/m² |
| 4 izby |
26,8% |
260 000 zł |
4 106 zł/m² |
| 5 izb |
16,1% |
550 000 zł |
4 185 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
17,9% |
595 000 zł |
4 766 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Oborniki Śląskie
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Pęgów |
133 |
— |
184 zł/m² |
| Uraz |
101 |
615 000 zł |
95 zł/m² |
| Osolin |
101 |
— |
78 zł/m² |
| Wilczyn |
78 |
— |
132 zł/m² |
| Golędzinów |
70 |
— |
103 zł/m² |
| Lubnów |
48 |
— |
63 zł/m² |
| Bagno |
39 |
— |
60 zł/m² |
| Kuraszków |
38 |
— |
101 zł/m² |
| Siemianice |
33 |
— |
123 zł/m² |
| Rościsławice |
29 |
— |
40 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Oborniki Śląskie: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
458 |
111 zł/m² |
150 000 zł |
1 274 m² |
| Grunty rolne |
147 |
22 zł/m² |
90 000 zł |
3 273 m² |
| Wszystkie działki |
623 |
86 zł/m² |
144 000 zł |
1 500 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Oborniki Śląskie
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
286 |
27 |
0 |
192 |
67 |
| 2026 (do 17.08) |
134 |
13 |
0 |
80 |
41 |
| Razem 2010–2026 |
1 512 |
100 |
0 |
1 085 |
327 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 576 615 zł (6 284 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale czteroizbowe (26,8% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Oborniki Śląskie — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Oborniki Śląskie?
Na zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Oborniki Śląskie trzeba przeznaczyć średnio 946 975 zł, czyli około 6 542 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Oborniki Śląskie?
Aktualna oferta to około 114 nieruchomości: 91 domów i 23 mieszkania.
Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Oborniki Śląskie?
Oferty zaczynają się od 149 000 zł i sięgają 3 950 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 145 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 162 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 77 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Oborniki Śląskie:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 67 m² | 397 499 zł |
| 3 pokoje | 72 m² | 554 934 zł |
| 4 pokoje | 115 m² | 731 412 zł |
| 5 pokoi | 160 m² | 968 674 zł |
| 6 pokoi | 195 m² | 1 599 765 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 6 542 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 693 zł/m², a dla domów spada do 6 523 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Oborniki Śląskie?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.