Znajdź swoją nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Trzebnica: 84 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 189 000 zł do 3 599 995 zł, średnio 839 322 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Trzebnica według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 21 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 410 000 zł rynek obszaru wiejskiego gminy Trzebnica najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2021–2025 mediana wzrosła o 54,7%.
Mediana ceny sprzedaży
410 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 880 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
21
2025
Ceny w ciągu roku
+17,1%
mediana
Od 2021 roku
+54,7%
mediana
Wobec mediany gminy
+5,1%
Trzebnica: 390 000 zł
Wobec mediany krajowej
-8,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Trzebnica obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 410 000 zł, czyli 6 880 zł/m², w obserwowanym przedziale od 95 000 zł do 784 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 70 000 zł do 600 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 45% transakcji zawarto między 150 000 zł a 430 000 zł, a 12% przekroczyło 600 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42% sprzedanych lokali ma od 48 do 75 m², a 10% przekracza 99 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Trzebnica: 390 000 zł) o 5,1%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 8,9% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 10 sprzedaży mieszkań, z medianą 197 500 zł i 3 235 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 280 000 zł (4 875 zł/m²) przy 21 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Trzebnica rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
10 |
197 500 zł |
-51,8% |
3 235 zł/m² |
| 2025 |
21 |
410 000 zł |
+17,1% |
6 880 zł/m² |
| 2024 |
22 |
350 000 zł |
+180% |
5 234 zł/m² |
| 2023 |
16 |
125 000 zł |
-56,1% |
3 165 zł/m² |
| 2022 |
16 |
285 000 zł |
+7,5% |
4 695 zł/m² |
| 2021 |
15 |
265 000 zł |
— |
3 716 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Trzebnica (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
21 |
| Mediana ceny |
410 000 zł |
| Cena za m² |
6 880 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
73,8 m² |
| Typowy przedział |
95 000 – 784 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Trzebnica
Rozkład obliczony na podstawie 100 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 70 000 zł |
9% |
| 70 000 – 150 000 zł |
17% |
| 150 000 – 430 000 zł |
45% |
| 430 000 – 600 000 zł |
17% |
| Powyżej 600 000 zł |
12% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Trzebnica
Rozkład ceny za m² na podstawie 100 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 500 zł/m² |
10% |
| 1 500 – 3 300 zł/m² |
21% |
| 3 300 – 6 000 zł/m² |
41% |
| 6 000 – 7 800 zł/m² |
14% |
| Powyżej 7 800 zł/m² |
14% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Trzebnica
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
10% |
| 36 – 48 m² |
19% |
| 48 – 75 m² |
42% |
| 75 – 99 m² |
19% |
| Powyżej 99 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Trzebnica (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
17,9% |
90 000 zł |
3 693 zł/m² |
| 3 izby |
37,2% |
170 000 zł |
3 679 zł/m² |
| 4 izby |
35,9% |
330 000 zł |
4 528 zł/m² |
| 5 izb |
9% |
385 000 zł |
4 707 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Trzebnica
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Księginice |
48 |
120 000 zł |
80 zł/m² |
| Jaźwiny |
36 |
— |
53 zł/m² |
| Kobylice |
32 |
— |
122 zł/m² |
| Szczytkowice |
30 |
— |
103 zł/m² |
| Będkowo |
29 |
— |
30 zł/m² |
| Masłów |
26 |
— |
75 zł/m² |
| Ligota |
26 |
— |
74 zł/m² |
| Brzyków |
26 |
— |
31 zł/m² |
| Skoroszów |
24 |
— |
39 zł/m² |
| Kuźniczysko |
24 |
— |
30 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Trzebnica: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
47 |
70 zł/m² |
120 000 zł |
1 424 m² |
| Grunty rolne |
433 |
45 zł/m² |
119 000 zł |
2 610 m² |
| Wszystkie działki |
529 |
45 zł/m² |
118 000 zł |
2 683 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Trzebnica
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
261 |
21 |
0 |
194 |
46 |
| 2026 (do 17.08) |
141 |
10 |
0 |
97 |
34 |
| Razem 2010–2026 |
1 374 |
105 |
0 |
1 065 |
204 |
Między obrębami ewidencyjnymi na obszarze wiejskim gminy Trzebnica różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Skarszyn, z medianą 330 000 zł przy 16 sprzedażach mieszkań. Najwięcej transakcji przypada na obręb Księginice (48). Rynek pierwotny odpowiada za 25% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Trzebnica w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Trzebnica?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Trzebnica kosztują średnio około 839 322 zł, czyli około 7 425 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Trzebnica?
Obecnie dostępnych ofert: 84: 46 domów i 38 mieszkań.
Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Trzebnica?
Oferty zaczynają się od 189 000 zł i sięgają 3 599 995 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Trzebnica?
Średnia powierzchnia to około 113 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 158 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 59 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Trzebnica:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 48 m² | 415 990 zł |
| 3 pokoje | 90 m² | 702 955 zł |
| 4 pokoje | 102 m² | 763 471 zł |
| 5 pokoi | 137 m² | 830 000 zł |
| 6 pokoi | 237 m² | 1 888 181 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 7 425 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 891 zł/m², a dla domów spada do 6 976 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Trzebnica?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.