Znajdź swoją nieruchomość na terenie Żmigrodu: 14 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 176 000 zł do 560 000 zł, średnio 413 574 zł.
Ceny nieruchomości Żmigrodu według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Żmigrodu obejmują 50 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 350 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 6 961 zł. To o 22,2% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
350 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 961 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
50
2025
Ceny w ciągu roku
+17,6%
mediana
Od 2021 roku
+30,3%
mediana
Wobec mediany gminy
+16,7%
Żmigród: 300 000 zł
Wobec mediany krajowej
-22,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Żmigrodu obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 350 000 zł, czyli 6 961 zł/m², w obserwowanym przedziale od 144 500 zł do 470 186 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 160 000 zł do 460 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,5% transakcji zawarto między 240 000 zł a 360 000 zł, a 11,4% przekroczyło 460 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,5% sprzedanych lokali ma od 48 do 64 m², a 9,8% przekracza 77 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Żmigród: 300 000 zł) o 16,7%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 22,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 22 sprzedaże mieszkań, z medianą 307 500 zł i 6 098 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 380 424 zł (6 925 zł/m²) przy 42 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Żmigrodu rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
22 |
307 500 zł |
-12,1% |
6 098 zł/m² |
| 2025 |
50 |
350 000 zł |
+17,6% |
6 961 zł/m² |
| 2024 |
44 |
297 546 zł |
+14,4% |
5 798 zł/m² |
| 2023 |
16 |
260 000 zł |
-5,5% |
5 738 zł/m² |
| 2022 |
38 |
275 000 zł |
+2,4% |
4 283 zł/m² |
| 2021 |
23 |
268 650 zł |
— |
5 154 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Żmigród: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
50 |
| Mediana ceny |
350 000 zł |
| Cena za m² |
6 961 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
54,6 m² |
| Typowy przedział |
144 500 – 470 186 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Żmigrodu
Rozkład obliczony na podstawie 193 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 160 000 zł |
9,3% |
| 160 000 – 240 000 zł |
18,7% |
| 240 000 – 360 000 zł |
43,5% |
| 360 000 – 460 000 zł |
17,1% |
| Powyżej 460 000 zł |
11,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Żmigrodu
Rozkład ceny za m² na podstawie 193 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 300 zł/m² |
10,4% |
| 3 300 – 4 600 zł/m² |
17,6% |
| 4 600 – 6 600 zł/m² |
43,5% |
| 6 600 – 7 600 zł/m² |
18,1% |
| Powyżej 7 600 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Żmigrodu
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
9,8% |
| 38 – 48 m² |
19,2% |
| 48 – 64 m² |
43,5% |
| 64 – 77 m² |
17,6% |
| Powyżej 77 m² |
9,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Żmigród: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,2% |
182 016 zł |
6 792 zł/m² |
| 2 izby |
16% |
251 068 zł |
6 025 zł/m² |
| 3 izby |
32,7% |
250 000 zł |
5 184 zł/m² |
| 4 izby |
41% |
300 000 zł |
4 805 zł/m² |
| 5 izb |
7,1% |
380 000 zł |
4 214 zł/m² |
Ceny działek na terenie Żmigrodu: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
33 |
109 zł/m² |
125 000 zł |
1 041 m² |
| Grunty rolne |
5 |
23 zł/m² |
150 000 zł |
3 651 m² |
| Wszystkie działki |
40 |
109 zł/m² |
127 500 zł |
1 044 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Żmigrodu
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
100 |
70 |
0 |
10 |
20 |
| 2026 (do 17.08) |
51 |
24 |
0 |
14 |
13 |
| Razem 2010–2026 |
494 |
303 |
0 |
83 |
108 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Żmigrodu to lokal czteroizbowy, z medianą ceny 300 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 17,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Żmigrodu w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Żmigrodu?
Na zakup nieruchomości na terenie Żmigrodu trzeba przeznaczyć średnio 413 574 zł, czyli około 6 448 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Żmigrodu?
Aktualna oferta to około 14 nieruchomości: 13 mieszkań i 1 dom.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Żmigrodu?
Znajdziesz tu oferty od 176 000 zł do 560 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Żmigrodu?
Zazwyczaj oferują około 64 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 80 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 63 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Żmigrodu:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 45 m² | 350 000 zł |
| 3 pokoje | 76 m² | 461 879 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Żmigrodu?
Średnia cena to 6 448 zł/m². Dla mieszkań spada do 6 444 zł/m², a dla domów rośnie do 6 488 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Żmigrodu?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.