Mamy 39 nieruchomości na sprzedaż na terenie Obornik Śląskich, w cenach od 249 000 zł do 2 299 900 zł, przy średniej cenie 887 054 zł.
Mediana ceny sprzedaży
387 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 294 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
55
2025
Ceny w ciągu roku
+12%
mediana
Od 2021 roku
+26,3%
mediana
Wobec mediany gminy
-7,7%
Oborniki Śląskie: 420 000 zł
Wobec mediany krajowej
-13,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Obornik Śląskich obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 387 500 zł, czyli 8 294 zł/m², w obserwowanym przedziale od 254 340 zł do 896 200 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 200 000 zł do 560 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,9% transakcji zawarto między 280 000 zł a 410 000 zł, a 9,7% przekroczyło 560 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,9% sprzedanych lokali ma od 42 do 64 m², a 10,5% przekracza 80 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 7,7% niższa od mediany gminy (Oborniki Śląskie: 420 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 13,9% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 30 sprzedaży mieszkań, z medianą 453 541 zł i 8 364 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 391 240 zł (8 300 zł/m²) przy 57 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Obornik Śląskich rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
30 |
453 541 zł |
+17% |
8 364 zł/m² |
| 2025 |
55 |
387 500 zł |
+12% |
8 294 zł/m² |
| 2024 |
53 |
346 000 zł |
-4,6% |
7 751 zł/m² |
| 2023 |
53 |
362 500 zł |
+12,9% |
7 077 zł/m² |
| 2022 |
101 |
321 023 zł |
+4,6% |
5 827 zł/m² |
| 2021 |
69 |
306 900 zł |
— |
5 806 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Oborniki Śląskie: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
55 |
| Mediana ceny |
387 500 zł |
| Cena za m² |
8 294 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,8 m² |
| Typowy przedział |
254 340 – 896 200 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Obornik Śląskich
Rozkład obliczony na podstawie 361 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 200 000 zł |
10,8% |
| 200 000 – 280 000 zł |
16,1% |
| 280 000 – 410 000 zł |
44,9% |
| 410 000 – 560 000 zł |
18,6% |
| Powyżej 560 000 zł |
9,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Obornik Śląskich
Rozkład ceny za m² na podstawie 361 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 300 zł/m² |
10,2% |
| 4 300 – 5 700 zł/m² |
16,6% |
| 5 700 – 8 000 zł/m² |
45,4% |
| 8 000 – 9 300 zł/m² |
17,5% |
| Powyżej 9 300 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Obornik Śląskich
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
12,7% |
| 32 – 42 m² |
16,1% |
| 42 – 64 m² |
42,9% |
| 64 – 80 m² |
17,7% |
| Powyżej 80 m² |
10,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Oborniki Śląskie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
7% |
250 000 zł |
20 334 zł/m² |
| 2 izby |
25,5% |
282 500 zł |
6 805 zł/m² |
| 3 izby |
44,8% |
344 980 zł |
6 781 zł/m² |
| 4 izby |
16,7% |
415 000 zł |
6 368 zł/m² |
| 5 izb |
5,2% |
459 900 zł |
4 986 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,9% |
480 000 zł |
4 191 zł/m² |
Ceny działek na terenie Obornik Śląskich: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
49 |
199 zł/m² |
260 000 zł |
1 058 m² |
| Grunty rolne |
10 |
95 zł/m² |
479 920 zł |
3 250 m² |
| Wszystkie działki |
62 |
182 zł/m² |
295 000 zł |
1 178 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Obornik Śląskich
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
111 |
62 |
0 |
26 |
23 |
| 2026 (do 17.08) |
60 |
33 |
0 |
12 |
15 |
| Razem 2010–2026 |
674 |
401 |
0 |
143 |
130 |
Trajektorię cen Obornik Śląskich widać w dłuższej perspektywie: 306 900 zł mediany w 2021 roku, 387 500 zł w 2025 roku, czyli +26,3%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 3,8% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Obornik Śląskich: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Obornik Śląskich?
Nieruchomości na terenie Obornik Śląskich kosztują średnio około 887 054 zł, czyli około 6 140 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 39 nieruchomości: 23 domy i 16 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 249 000 zł do 2 299 900 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 144 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 197 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 69 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Obornik Śląskich:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 47 m² | 430 166 zł |
| 3 pokoje | 62 m² | 520 241 zł |
| 4 pokoje | 126 m² | 820 400 zł |
| 5 pokoi | 179 m² | 1 054 150 zł |
| 6 pokoi | 184 m² | 954 333 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 6 140 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 358 zł/m², a dla domów spada do 5 604 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Obornik Śląskich?
Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.