Odkryj 141 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Wołów. Ceny wahają się od 191 250 zł do 1 699 000 zł, a średnia cena to 571 660 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Wołów według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla obszaru wiejskiego gminy Wołów obejmują 20 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 165 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 3 116 zł. To o 63,3% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
165 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 116 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
20
2025
Ceny w ciągu roku
-38,9%
mediana
Od 2010 roku
+197,3%
mediana
Wobec mediany gminy
-41,1%
Wołów: 280 000 zł
Wobec mediany krajowej
-63,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Wołów obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 165 000 zł, czyli 3 116 zł/m², w obserwowanym przedziale od 97 250 zł do 326 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 37 000 zł do 270 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,4% transakcji zawarto między 58 000 zł a 140 000 zł, a 10,2% przekroczyło 270 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43% sprzedanych lokali ma od 45 do 71 m², a 10,2% przekracza 84 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 41,1% niższa od mediany gminy (Wołów: 280 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 63,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 25 sprzedaży mieszkań, z medianą 345 000 zł i 4 651 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 280 000 zł (4 131 zł/m²) przy 33 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Wołów rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
25 |
345 000 zł |
+109,1% |
4 651 zł/m² |
| 2025 |
20 |
165 000 zł |
-38,9% |
3 116 zł/m² |
| 2024 |
27 |
270 000 zł |
+81,2% |
4 196 zł/m² |
| 2023 |
18 |
149 000 zł |
+12,5% |
2 891 zł/m² |
| 2022 |
10 |
132 500 zł |
+54,1% |
2 455 zł/m² |
| 2021 |
18 |
86 000 zł |
-14% |
1 789 zł/m² |
| 2020 |
25 |
100 000 zł |
+25% |
1 643 zł/m² |
| 2019 |
25 |
80 000 zł |
+1,7% |
1 504 zł/m² |
| 2018 |
36 |
78 650 zł |
+12,4% |
1 278 zł/m² |
| 2017 |
25 |
70 000 zł |
-4,1% |
1 499 zł/m² |
| 2016 |
13 |
73 000 zł |
-16,1% |
1 336 zł/m² |
| 2015 |
13 |
87 000 zł |
+52,6% |
1 499 zł/m² |
| 2014 |
17 |
57 000 zł |
-24% |
1 155 zł/m² |
| 2013 |
8 |
75 012 zł |
-1,7% |
1 164 zł/m² |
| 2012 |
8 |
76 300 zł |
+45,3% |
1 138 zł/m² |
| 2011 |
12 |
52 500 zł |
-5,4% |
1 043 zł/m² |
| 2010 |
42 |
55 500 zł |
— |
1 034 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Wołów (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
20 |
| Mediana ceny |
165 000 zł |
| Cena za m² |
3 116 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
57,4 m² |
| Typowy przedział |
97 250 – 326 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wołów
Rozkład obliczony na podstawie 342 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 37 000 zł |
9,9% |
| 37 000 – 58 000 zł |
17,5% |
| 58 000 – 140 000 zł |
44,4% |
| 140 000 – 270 000 zł |
17,8% |
| Powyżej 270 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Wołów
Rozkład ceny za m² na podstawie 342 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 780 zł/m² |
10,5% |
| 780 – 1 100 zł/m² |
16,4% |
| 1 100 – 2 400 zł/m² |
45% |
| 2 400 – 4 200 zł/m² |
18,4% |
| Powyżej 4 200 zł/m² |
9,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wołów
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
9,9% |
| 33 – 45 m² |
18,7% |
| 45 – 71 m² |
43% |
| 71 – 84 m² |
18,1% |
| Powyżej 84 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Wołów (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,9% |
23 000 zł |
1 125 zł/m² |
| 2 izby |
15,2% |
47 500 zł |
2 038 zł/m² |
| 3 izby |
33,9% |
80 000 zł |
1 923 zł/m² |
| 4 izby |
40,1% |
120 000 zł |
2 438 zł/m² |
| 5 izb |
7,6% |
110 000 zł |
1 602 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,3% |
76 500 zł |
1 049 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Wołów
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Lubiąż |
357 |
76 900 zł |
18 zł/m² |
| Mojęcice |
177 |
108 000 zł |
15 zł/m² |
| Pełczyn |
147 |
80 000 zł |
15 zł/m² |
| Garwół |
144 |
— |
18 zł/m² |
| Piotroniowice |
143 |
613 089 zł |
17 zł/m² |
| Lipnica |
128 |
— |
19 zł/m² |
| Stary Wołów |
124 |
77 300 zł |
16 zł/m² |
| Uskorz Wielki |
103 |
— |
20 zł/m² |
| Uskorz Mały |
101 |
400 050 zł |
20 zł/m² |
| Krzydlina Mała |
80 |
60 000 zł |
3,3 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Wołów: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
520 |
27 zł/m² |
59 450 zł |
1 905 m² |
| Grunty rolne |
1 071 |
4,3 zł/m² |
30 000 zł |
5 200 m² |
| Grunty leśne |
13 |
4,3 zł/m² |
20 000 zł |
6 103 m² |
| Wszystkie działki |
1 726 |
11 zł/m² |
40 000 zł |
3 410 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wołów
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
196 |
20 |
0 |
137 |
39 |
| 2026 (do 17.08) |
148 |
30 |
0 |
80 |
38 |
| Razem 2010–2026 |
3 763 |
410 |
0 |
2 332 |
1 021 |
Między obrębami ewidencyjnymi na obszarze wiejskim gminy Wołów różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Piotroniowice, z medianą 613 089 zł przy 4 sprzedażach mieszkań. Najwięcej transakcji przypada na obręb Lubiąż (357). Rynek pierwotny odpowiada za 11,2% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Wołów w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Wołów?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Wołów kosztują średnio około 571 660 zł, czyli około 4 729 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 141 nieruchomości: 76 mieszkań i 65 domów.
Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Wołów?
Oferty zaczynają się od 191 250 zł i sięgają 1 699 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 121 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 183 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 68 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Wołów:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 58 m² | 323 515 zł |
| 3 pokoje | 87 m² | 404 940 zł |
| 4 pokoje | 125 m² | 587 998 zł |
| 5 pokoi | 155 m² | 821 938 zł |
| 6 pokoi | 220 m² | 907 600 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Wołów?
Średnia cena to 4 729 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 843 zł/m², a dla domów spada do 4 243 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Wołów?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.