Porównaj 49 nieruchomości na sprzedaż w powiecie wolsztyńskim — średnia cena to 1 005 209 zł, a ceny sięgają od 199 000 zł do 5 700 000 zł.
Ceny nieruchomości powiatu wolsztyńskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości powiatu wolsztyńskiego zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 371 250 zł (średnia bez wartości skrajnych: 368 952 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 350% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
371 250 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 000 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
90
2025
Ceny w ciągu roku
-12,3%
mediana
Od 2024 roku
-12,3%
mediana
Wobec mediany województwa
-13,5%
wielkopolskie: 429 000 zł
Wobec mediany krajowej
-17,5%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu wolsztyńskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 371 250 zł, czyli 7 000 zł/m², w obserwowanym przedziale od 204 500 zł do 526 850 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 250 000 zł do 520 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 41,5% transakcji zawarto między 320 000 zł a 440 000 zł, a 9,1% przekroczyło 520 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,1% sprzedanych lokali ma od 48 do 62 m², a 10,4% przekracza 73 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 13,5% niższa od mediany województwa (wielkopolskie: 429 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 17,5% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 54 sprzedaże mieszkań, z medianą 399 500 zł i 6 663 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 406 100 zł (7 154 zł/m²) przy 79 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu wolsztyńskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
54 |
399 500 zł |
+7,6% |
6 663 zł/m² |
| 2025 |
90 |
371 250 zł |
-12,3% |
7 000 zł/m² |
| 2024 |
20 |
423 302 zł |
— |
7 562 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Wolsztyński: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
90 |
| Mediana ceny |
371 250 zł |
| Cena za m² |
7 000 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53,3 m² |
| Typowy przedział |
204 500 – 526 850 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie wolsztyńskim
Rozkład obliczony na podstawie 164 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 250 000 zł |
9,8% |
| 250 000 – 320 000 zł |
18,9% |
| 320 000 – 440 000 zł |
41,5% |
| 440 000 – 520 000 zł |
20,7% |
| Powyżej 520 000 zł |
9,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie wolsztyńskim
Rozkład ceny za m² na podstawie 164 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 300 zł/m² |
9,8% |
| 4 300 – 5 900 zł/m² |
17,7% |
| 5 900 – 7 800 zł/m² |
45,1% |
| 7 800 – 8 800 zł/m² |
17,7% |
| Powyżej 8 800 zł/m² |
9,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie wolsztyńskim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 42 m² |
9,1% |
| 42 – 48 m² |
20,1% |
| 48 – 62 m² |
42,1% |
| 62 – 73 m² |
18,3% |
| Powyżej 73 m² |
10,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Wolsztyński: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,8% |
262 351 zł |
7 650 zł/m² |
| 2 izby |
23,2% |
345 000 zł |
7 767 zł/m² |
| 3 izby |
48,2% |
403 256 zł |
6 921 zł/m² |
| 4 izby |
23,2% |
408 589 zł |
5 811 zł/m² |
| 5 izb |
3,7% |
480 450 zł |
5 253 zł/m² |
Ceny działek w powiecie wolsztyńskim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
46 |
128 zł/m² |
150 000 zł |
1 067 m² |
| Grunty rolne |
264 |
14 zł/m² |
80 000 zł |
3 728 m² |
| Grunty leśne |
7 |
12 zł/m² |
30 000 zł |
3 000 m² |
| Wszystkie działki |
319 |
31 zł/m² |
82 000 zł |
2 500 m² |
Ceny gruntu według gmin w powiecie wolsztyńskim
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Wolsztyn |
120 |
49 zł/m² |
97 425 zł |
| Przemęt |
122 |
37 zł/m² |
84 400 zł |
| Siedlec |
78 |
12 zł/m² |
73 920 zł |
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie wolsztyńskim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
520 |
91 |
0 |
288 |
141 |
| 2026 (do 17.08) |
315 |
54 |
0 |
162 |
99 |
| Razem 2010–2026 |
878 |
165 |
0 |
464 |
249 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla powiatu wolsztyńskiego średnia bez wartości skrajnych wynosi 368 952 zł, przy medianie 371 250 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 7 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości w powiecie wolsztyńskim: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w powiecie wolsztyńskim?
Nieruchomości w powiecie wolsztyńskim kosztują średnio około 1 005 209 zł, czyli około 5 551 zł/m².
Jak duża jest oferta w powiecie wolsztyńskim?
W tej chwili do wyboru są 49 nieruchomości: 31 domów i 18 mieszkań.
Jaki jest przedział cen w powiecie wolsztyńskim?
Znajdziesz tu oferty od 199 000 zł do 5 700 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w powiecie wolsztyńskim?
Średnio mają około 181 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 246 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 69 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu wolsztyńskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 56 m² | 352 983 zł |
| 3 pokoje | 69 m² | 466 145 zł |
| 4 pokoje | 166 m² | 782 167 zł |
| 5 pokoi | 136 m² | 776 200 zł |
| 6 pokoi | 171 m² | 1 087 818 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 5 551 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 016 zł/m², a dla domów spada do 5 476 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w powiecie wolsztyńskim?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.