Kup nieruchomość w powiecie leszczyńskim: 381 nieruchomości w cenach od 168 000 zł do 4 300 000 zł, przy średniej cenie 597 175 zł.
Ceny nieruchomości powiatu leszczyńskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 347 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 365 000 zł rynek powiatu leszczyńskiego najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2011–2025 mediana wzrosła o 421,4%.
Mediana ceny sprzedaży
365 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 530 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
347
2025
Ceny w ciągu roku
+11,5%
mediana
Od 2011 roku
+421,4%
mediana
Wobec mediany województwa
-14,9%
wielkopolskie: 429 000 zł
Wobec mediany krajowej
-18,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla powiatu leszczyńskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 365 000 zł, czyli 5 530 zł/m², w obserwowanym przedziale od 147 900 zł do 627 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 130 000 zł do 460 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,1% transakcji zawarto między 200 000 zł a 350 000 zł, a 10% przekroczyło 460 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,6% sprzedanych lokali ma od 52 do 86 m², a 9,6% przekracza 110 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 14,9% niższa od mediany województwa (wielkopolskie: 429 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 18,9% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Lipno — mediana 340 000 zł (4 023 zł/m², 437 transakcji od 2010 roku), dalej Rydzyna z medianą 312 100 zł (3 752 zł/m²). Włoszakowice: 279 000 zł (4 154 zł/m²). Na drugim biegunie Krzemieniewo ma najbardziej przystępną medianę: 154 000 zł (2 606 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 91 sprzedaży mieszkań, z medianą 411 900 zł i 5 971 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 422 750 zł (5 720 zł/m²) przy 222 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu leszczyńskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
91 |
411 900 zł |
+12,8% |
5 971 zł/m² |
| 2025 |
347 |
365 000 zł |
+11,5% |
5 530 zł/m² |
| 2024 |
278 |
327 500 zł |
+4,2% |
4 952 zł/m² |
| 2023 |
252 |
314 250 zł |
+8,4% |
4 608 zł/m² |
| 2022 |
293 |
289 900 zł |
-3% |
4 222 zł/m² |
| 2021 |
300 |
299 000 zł |
+32,9% |
3 599 zł/m² |
| 2020 |
275 |
225 000 zł |
-8% |
3 537 zł/m² |
| 2019 |
174 |
244 500 zł |
+22,2% |
3 088 zł/m² |
| 2018 |
165 |
200 026 zł |
-4,7% |
3 057 zł/m² |
| 2017 |
112 |
209 900 zł |
+32% |
3 016 zł/m² |
| 2016 |
67 |
159 000 zł |
+20,5% |
2 933 zł/m² |
| 2015 |
30 |
132 000 zł |
+67,1% |
2 525 zł/m² |
| 2014 |
4 |
79 000 zł |
+17% |
1 788 zł/m² |
| 2013 |
6 |
67 500 zł |
+5,5% |
1 649 zł/m² |
| 2012 |
7 |
64 000 zł |
-8,6% |
2 039 zł/m² |
| 2011 |
6 |
70 000 zł |
+55,6% |
1 801 zł/m² |
| 2010 |
2 |
45 000 zł |
— |
1 423 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Leszczyński: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
347 |
| Mediana ceny |
365 000 zł |
| Cena za m² |
5 530 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
59,4 m² |
| Typowy przedział |
147 900 – 627 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie leszczyńskim
Rozkład obliczony na podstawie 2 409 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 130 000 zł |
9,3% |
| 130 000 – 200 000 zł |
19% |
| 200 000 – 350 000 zł |
43,1% |
| 350 000 – 460 000 zł |
18,6% |
| Powyżej 460 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie leszczyńskim
Rozkład ceny za m² na podstawie 2 406 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 300 zł/m² |
9,5% |
| 2 300 – 3 200 zł/m² |
18% |
| 3 200 – 5 000 zł/m² |
44,2% |
| 5 000 – 6 900 zł/m² |
18,5% |
| Powyżej 6 900 zł/m² |
9,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie leszczyńskim
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 37 m² |
10,1% |
| 37 – 52 m² |
17,3% |
| 52 – 86 m² |
44,6% |
| 86 – 110 m² |
18,4% |
| Powyżej 110 m² |
9,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Leszczyński: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,5% |
147 500 zł |
4 182 zł/m² |
| 2 izby |
20,1% |
197 900 zł |
5 403 zł/m² |
| 3 izby |
33,5% |
199 500 zł |
3 947 zł/m² |
| 4 izby |
29,1% |
299 000 zł |
3 832 zł/m² |
| 5 izb |
12,9% |
335 000 zł |
3 372 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,9% |
319 000 zł |
3 033 zł/m² |
Najdroższe gminy w powiecie leszczyńskim
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Gmina |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Lipno |
437 |
340 000 zł |
4 023 zł/m² |
| Rydzyna |
551 |
312 100 zł |
3 752 zł/m² |
| Włoszakowice |
421 |
279 000 zł |
4 154 zł/m² |
| Święciechowa |
489 |
261 000 zł |
4 567 zł/m² |
| Osieczna |
304 |
195 002 zł |
3 571 zł/m² |
Najtańsze gminy w powiecie leszczyńskim
Ceny działek w powiecie leszczyńskim: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
3 167 |
79 zł/m² |
89 800 zł |
1 003 m² |
| Grunty rolne |
5 809 |
35 zł/m² |
60 000 zł |
1 630 m² |
| Grunty leśne |
121 |
50 zł/m² |
62 000 zł |
800 m² |
| Wszystkie działki |
10 395 |
50 zł/m² |
68 880 zł |
1 300 m² |
Gdzie grunt jest najdroższy: gminy w powiecie leszczyńskim
Aktywność rynku nieruchomości w powiecie leszczyńskim
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
1 374 |
361 |
0 |
752 |
261 |
| 2026 (do 17.08) |
556 |
93 |
0 |
359 |
104 |
| Razem 2010–2026 |
18 362 |
2 530 |
0 |
12 039 |
3 793 |
W porównaniu z medianą województwa (wielkopolskie: 429 000 zł) ceny powiatu leszczyńskiego są o 14,9% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -18,9%. Od 2011 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +421,4%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości w powiecie leszczyńskim: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w powiecie leszczyńskim?
Licz się ze średnią kwotą 597 175 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie leszczyńskim, czyli około 5 982 zł/m².
Jak duża jest oferta w powiecie leszczyńskim?
Obecnie dostępnych ofert: 381: 226 mieszkań i 155 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny w powiecie leszczyńskim?
Ceny wahają się od około 168 000 zł do 4 300 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości w powiecie leszczyńskim?
Zazwyczaj oferują około 100 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 166 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 54 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu leszczyńskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 32 m² | 354 705 zł |
| 2 pokoje | 43 m² | 382 493 zł |
| 3 pokoje | 62 m² | 455 582 zł |
| 4 pokoje | 102 m² | 647 336 zł |
| 5 pokoi | 162 m² | 902 822 zł |
| 6 pokoi | 181 m² | 852 444 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 5 982 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 774 zł/m², a dla domów spada do 5 128 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w powiecie leszczyńskim?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.