Domy i mieszkania na sprzedaż Rawicki

Mamy 49 nieruchomości na sprzedaż w powiecie rawickim, w cenach od 169 000 zł do 2 900 000 zł, przy średniej cenie 796 347 zł.

Średnia cena 796 347 zł cena sprzedaży
Przedział cen 169 000–2 900 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 235 m² na nieruchomość
Cena za m² 3 392 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

49 łącznie
67% domy
  • Mieszkania 32,7%
    16 nieruchomości
  • Domy 67,3%
    33 nieruchomości

Ile pokoi

49 łącznie
51% 5+ pokoi
  • 1 pokój 12,2%
    6 nieruchomości
  • 2 pokoje 12,2%
    6 nieruchomości
  • 3 pokoje 14,3%
    7 nieruchomości
  • 4 pokoje 10,2%
    5 nieruchomości
  • 5+ pokoi 51,0%
    25 nieruchomości

Przedziały cenowe

49 łącznie
  • 165 000–300 000 zł 28,6%
    14 nieruchomości
  • 305 000–435 000 zł 14,3%
    7 nieruchomości
  • 680 000–775 000 zł 20,4%
    10 nieruchomości
  • 950 000–1 255 000 zł 26,5%
    13 nieruchomości
  • 1 325 000–2 905 000 zł 10,2%
    5 nieruchomości

Przedziały powierzchni

49 łącznie
  • 30–50 m² 20,4%
    10 nieruchomości
  • 50–140 m² 22,4%
    11 nieruchomości
  • 160–210 m² 18,4%
    9 nieruchomości
  • 220–360 m² 26,5%
    13 nieruchomości
  • 380–2 210 m² 12,2%
    6 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 55 m² 322 m²
Cena za metr kwadratowy 5 319 zł/m² 3 233 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż w powiecie rawickim sięga 49 nieruchomości, w podziale na 33 domy i 16 mieszkań; domy dominują z udziałem 67%. Pod względem metrażu i ceny domy oscylują wokół 322 m² i 3 233 zł/m², a mieszkania wokół 55 m² i 5 319 zł/m².

Najczęściej spotykany typ to domy 6-pokojowe, a zaraz po nich opcje 5- i 7-pokojowe.

Mediana ceny sprzedaży w powiecie rawickim wyniosła 340 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie województwa (wielkopolskie) mediana to 429 000 zł. Zmiana roczna: +21,8%.

Mediana ceny sprzedaży 340 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 5 965 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 201 2025
Ceny w ciągu roku +21,8% mediana
Od 2014 roku +183,3% mediana
Wobec mediany województwa -20,7% wielkopolskie: 429 000 zł
Wobec mediany krajowej -24,4% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu rawickiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 340 000 zł, czyli 5 965 zł/m², w obserwowanym przedziale od 110 000 zł do 595 800 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 95 000 zł do 400 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,6% transakcji zawarto między 150 000 zł a 280 000 zł, a 10,4% przekroczyło 400 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,9% sprzedanych lokali ma od 43 do 62 m², a 10,1% przekracza 85 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 20,7% niższa od mediany województwa (wielkopolskie: 429 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 24,4% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Rawicz — mediana 226 129 zł (4 213 zł/m², 1 638 transakcji od 2010 roku), dalej Pakosław z medianą 155 000 zł (3 142 zł/m²). Jutrosin: 147 500 zł (2 490 zł/m²). Na drugim biegunie Miejska Górka ma najbardziej przystępną medianę: 127 500 zł (2 274 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 80 sprzedaży mieszkań, z medianą 310 000 zł i 7 547 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 345 000 zł (7 173 zł/m²) przy 163 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu rawickiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 80 310 000 zł -8,8% 7 547 zł/m²
2025 201 340 000 zł +21,8% 5 965 zł/m²
2024 198 279 116 zł -6,3% 5 257 zł/m²
2023 219 297 988 zł +12,7% 5 405 zł/m²
2022 184 264 400 zł +17,4% 5 116 zł/m²
2021 217 225 200 zł +12,6% 4 533 zł/m²
2020 175 200 000 zł +14,5% 3 782 zł/m²
2019 212 174 600 zł +5,2% 3 542 zł/m²
2018 180 165 900 zł +6,7% 3 312 zł/m²
2017 136 155 500 zł -2,8% 3 014 zł/m²
2016 89 160 000 zł +32,8% 3 046 zł/m²
2015 80 120 500 zł +0,4% 2 889 zł/m²
2014 25 120 000 zł — 2 211 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Rawicki: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 201
Mediana ceny 340 000 zł
Cena za m² 5 965 zł/m²
Mediana powierzchni 53,9 m²
Typowy przedział 110 000 –
595 800 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie rawickim

Rozkład obliczony na podstawie 1 996 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 95 000 zł 9,7%
95 000 – 150 000 zł 16,1%
150 000 – 280 000 zł 44,6%
280 000 – 400 000 zł 19,1%
Powyżej 400 000 zł 10,4%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie rawickim

Rozkład ceny za m² na podstawie 1 990 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 800 zł/m² 10,5%
1 800 – 3 100 zł/m² 19,3%
3 100 – 5 300 zł/m² 43,1%
5 300 – 7 100 zł/m² 17,3%
Powyżej 7 100 zł/m² 9,8%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie rawickim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 36 m² 9,4%
36 – 43 m² 17,6%
43 – 62 m² 44,9%
62 – 85 m² 17,9%
Powyżej 85 m² 10,1%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Rawicki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 1,8% 171 397 zł 5 714 zł/m²
2 izby 24,4% 210 000 zł 5 485 zł/m²
3 izby 38% 185 800 zł 4 361 zł/m²
4 izby 26,6% 225 000 zł 3 683 zł/m²
5 izb 7,8% 380 000 zł 3 906 zł/m²
6 izb i więcej 1,3% 405 500 zł 2 855 zł/m²

Mediana ceny według gmin w powiecie rawickim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Rawicz 1 638 226 129 zł 4 213 zł/m²
Pakosław 35 155 000 zł 3 142 zł/m²
Jutrosin 48 147 500 zł 2 490 zł/m²
Bojanowo 216 145 000 zł 2 681 zł/m²
Miejska Górka 56 127 500 zł 2 274 zł/m²

Ceny działek w powiecie rawickim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 166 132 zł/m² 119 750 zł 584 m²
Grunty rolne 3 036 29 zł/m² 56 000 zł 1 640 m²
Grunty leśne 9 2,8 zł/m² 36 300 zł 10 000 m²
Wszystkie działki 3 237 32 zł/m² 57 900 zł 1 509 m²

Ceny gruntu według gmin w powiecie rawickim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Rawicz 1 458 54 zł/m² 66 286 zł
Bojanowo 459 23 zł/m² 51 520 zł
Pakosław 385 21 zł/m² 50 000 zł
Jutrosin 494 13 zł/m² 50 000 zł
Miejska Górka 441 11 zł/m² 58 002 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie rawickim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 770 209 0 373 188
2026 (do 17.08) 292 84 0 142 66
Razem 2010–2026 8 080 2 275 0 3 679 2 126

Zasadnicza część sprzedaży w powiecie rawickim zamyka się między 110 000 zł a 595 800 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,7% nieruchomości sprzedano poniżej 95 000 zł, a 10,4% powyżej 400 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w powiecie rawickim?

Licz się ze średnią kwotą 796 347 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie rawickim, czyli około 3 392 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta w powiecie rawickim?

Aktualna oferta to około 49 nieruchomości: 33 domy i 16 mieszkań.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Ceny wahają się od około 169 000 zł do 2 900 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w powiecie rawickim?

Średnia powierzchnia to około 235 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 322 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 55 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu rawickiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje58 m²294 000 zł
3 pokoje59 m²273 143 zł
4 pokoje84 m²342 600 zł
5 pokoi176 m²742 857 zł
6 pokoi279 m²1 083 308 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego w powiecie rawickim?

Średnio wychodzi około 3 392 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 319 zł/m², a dla domów spada do 3 233 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w powiecie rawickim?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.