Zobacz 39 nieruchomości na sprzedaż na terenie Rawicza: ceny od 199 000 zł do 1 700 000 zł, średnio 737 333 zł.
Ceny nieruchomości Rawicza według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Rawicza wyniosła 367 500 zł w 2025 roku, na podstawie 158 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 13,7%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 7 072 zł.
Mediana ceny sprzedaży
367 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 072 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
158
2025
Ceny w ciągu roku
+13,7%
mediana
Od 2014 roku
+152,6%
mediana
Wobec mediany powiatu
+8,1%
Rawicki: 340 000 zł
Wobec mediany krajowej
-18,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Rawicza obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 367 500 zł, czyli 7 072 zł/m², w obserwowanym przedziale od 139 100 zł do 601 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 410 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44% transakcji zawarto między 170 000 zł a 300 000 zł, a 10,1% przekroczyło 410 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,8% sprzedanych lokali ma od 42 do 61 m², a 10% przekracza 83 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Rawicki: 340 000 zł) o 8,1%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 18,3% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Rawicz (obszar wiejski) — mediana 327 000 zł (3 904 zł/m², 207 transakcji od 2010 roku), dalej Rawicz z medianą 220 000 zł (4 267 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 57 sprzedaży mieszkań, z medianą 349 000 zł i 7 731 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 385 500 zł (7 809 zł/m²) przy 122 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Rawicza rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
57 |
349 000 zł |
-5% |
7 731 zł/m² |
| 2025 |
158 |
367 500 zł |
+13,7% |
7 072 zł/m² |
| 2024 |
153 |
323 294 zł |
+7,1% |
5 891 zł/m² |
| 2023 |
187 |
302 000 zł |
+10,4% |
5 608 zł/m² |
| 2022 |
147 |
273 500 zł |
+15,9% |
5 828 zł/m² |
| 2021 |
173 |
236 000 zł |
+7,3% |
4 857 zł/m² |
| 2020 |
142 |
220 000 zł |
+21,5% |
3 947 zł/m² |
| 2019 |
181 |
181 000 zł |
+6,2% |
3 732 zł/m² |
| 2018 |
158 |
170 400 zł |
+6,5% |
3 550 zł/m² |
| 2017 |
119 |
160 000 zł |
-3% |
3 097 zł/m² |
| 2016 |
79 |
165 000 zł |
+19% |
3 093 zł/m² |
| 2015 |
64 |
138 630 zł |
-4,7% |
2 987 zł/m² |
| 2014 |
20 |
145 500 zł |
— |
2 615 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Rawicz: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
158 |
| Mediana ceny |
367 500 zł |
| Cena za m² |
7 072 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
50,3 m² |
| Typowy przedział |
139 100 – 601 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Rawicza
Rozkład obliczony na podstawie 1 638 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 110 000 zł |
10% |
| 110 000 – 170 000 zł |
18,1% |
| 170 000 – 300 000 zł |
44% |
| 300 000 – 410 000 zł |
17,8% |
| Powyżej 410 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Rawicza
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 633 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 300 zł/m² |
9,9% |
| 2 300 – 3 300 zł/m² |
18,1% |
| 3 300 – 5 600 zł/m² |
44,6% |
| 5 600 – 7 300 zł/m² |
17% |
| Powyżej 7 300 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Rawicza
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
9,4% |
| 36 – 42 m² |
17% |
| 42 – 61 m² |
44,8% |
| 61 – 83 m² |
18,8% |
| Powyżej 83 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Rawicz: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,7% |
170 896 zł |
5 680 zł/m² |
| 2 izby |
26,8% |
218 000 zł |
5 750 zł/m² |
| 3 izby |
36,8% |
209 750 zł |
4 811 zł/m² |
| 4 izby |
25,4% |
236 000 zł |
3 993 zł/m² |
| 5 izb |
8% |
379 500 zł |
3 955 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,3% |
412 750 zł |
2 981 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Rawicza
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Rawicz |
2 069 |
214 371 zł |
123 zł/m² |
| Sierakowo |
333 |
327 500 zł |
120 zł/m² |
| Masłowo |
280 |
257 500 zł |
69 zł/m² |
| Dębno Polskie |
279 |
237 500 zł |
50 zł/m² |
| Słupia Kapitulna |
143 |
— |
8,3 zł/m² |
| Szymanowo |
123 |
317 500 zł |
54 zł/m² |
| Folwark |
123 |
— |
54 zł/m² |
| Sarnowa |
109 |
225 000 zł |
67 zł/m² |
| Łaszczyn |
102 |
— |
41 zł/m² |
| Sarnówka |
36 |
— |
6,8 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Rawicza
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Rawicz (obszar wiejski) |
207 |
327 000 zł |
3 904 zł/m² |
| Rawicz |
1 431 |
220 000 zł |
4 267 zł/m² |
Ceny działek na terenie Rawicza: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
123 |
169 zł/m² |
160 000 zł |
480 m² |
| Grunty rolne |
1 317 |
50 zł/m² |
64 000 zł |
1 145 m² |
| Wszystkie działki |
1 458 |
54 zł/m² |
66 286 zł |
1 076 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Rawicza
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Rawicz |
160 |
93 zł/m² |
87 450 zł |
| Rawicz (obszar wiejski) |
1 298 |
50 zł/m² |
62 238 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Rawicza
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
469 |
165 |
0 |
182 |
122 |
| 2026 (do 17.08) |
164 |
59 |
0 |
60 |
45 |
| Razem 2010–2026 |
4 776 |
1 822 |
0 |
1 656 |
1 298 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Rawicza to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 209 750 zł. W ciągu roku mediana zyskała 13,7%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Rawicza — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Rawicza?
Nieruchomości na terenie Rawicza kosztują średnio około 737 333 zł, czyli około 3 053 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 39: 27 domów i 12 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 199 000 zł do 1 700 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Rawicza?
Średnia powierzchnia to około 242 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 326 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 52 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Rawicza:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 49 m² | 299 000 zł |
| 3 pokoje | 61 m² | 283 667 zł |
| 5 pokoi | 179 m² | 703 333 zł |
| 6 pokoi | 283 m² | 1 092 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Rawicza?
Wynosi ona około 3 053 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 587 zł/m², a dla domów spada do 2 873 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Rawicza?
Największym zainteresowaniem cieszy się 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.