Mamy 24 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Rydzyna, w cenach od 317 942 zł do 2 399 000 zł, przy średniej cenie 690 698 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Rydzyna według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na obszarze wiejskim gminy Rydzyna wyniosła 392 450 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie gminy (Rydzyna) mediana to 426 950 zł. Zmiana roczna: -2,2%.
Mediana ceny sprzedaży
392 450 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 779 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
44
2025
Ceny w ciągu roku
-2,2%
mediana
Od 2016 roku
+96,5%
mediana
Wobec mediany gminy
-8,1%
Rydzyna: 426 950 zł
Wobec mediany krajowej
-12,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Rydzyna obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 392 450 zł, czyli 6 779 zł/m², w obserwowanym przedziale od 227 485 zł do 659 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 200 000 zł do 490 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 40,7% transakcji zawarto między 270 000 zł a 370 000 zł, a 10,2% przekroczyło 490 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami pięcioizbowymi i lokalami trzyizbowymi. Pod względem powierzchni 42,7% sprzedanych lokali ma od 65 do 97 m², a 11,2% przekracza 130 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 8,1% niższa od mediany gminy (Rydzyna: 426 950 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 12,8% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 19 sprzedaży mieszkań, z medianą 550 000 zł i 5 951 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 545 000 zł (5 963 zł/m²) przy 41 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Rydzyna rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
19 |
550 000 zł |
+40,1% |
5 951 zł/m² |
| 2025 |
44 |
392 450 zł |
-2,2% |
6 779 zł/m² |
| 2024 |
38 |
401 420 zł |
+0,4% |
5 379 zł/m² |
| 2023 |
34 |
399 625 zł |
+14,2% |
4 702 zł/m² |
| 2022 |
45 |
350 000 zł |
+12,9% |
4 113 zł/m² |
| 2021 |
95 |
310 000 zł |
-1,6% |
3 754 zł/m² |
| 2020 |
61 |
314 900 zł |
+12,5% |
3 511 zł/m² |
| 2019 |
37 |
280 000 zł |
+3,7% |
3 333 zł/m² |
| 2018 |
13 |
270 000 zł |
+18,2% |
3 166 zł/m² |
| 2017 |
14 |
228 400 zł |
+14,4% |
3 225 zł/m² |
| 2016 |
10 |
199 692 zł |
— |
3 183 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Rydzyna (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
44 |
| Mediana ceny |
392 450 zł |
| Cena za m² |
6 779 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
66,8 m² |
| Typowy przedział |
227 485 – 659 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Rydzyna
Rozkład obliczony na podstawie 410 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 200 000 zł |
9% |
| 200 000 – 270 000 zł |
22,2% |
| 270 000 – 370 000 zł |
40,7% |
| 370 000 – 490 000 zł |
17,8% |
| Powyżej 490 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Rydzyna
Rozkład ceny za m² na podstawie 410 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 600 zł/m² |
11,7% |
| 2 600 – 3 300 zł/m² |
13,7% |
| 3 300 – 4 800 zł/m² |
47,3% |
| 4 800 – 6 800 zł/m² |
17,1% |
| Powyżej 6 800 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Rydzyna
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 42 m² |
10% |
| 42 – 65 m² |
16,8% |
| 65 – 97 m² |
42,7% |
| 97 – 130 m² |
19,3% |
| Powyżej 130 m² |
11,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Rydzyna (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,4% |
249 900 zł |
3 724 zł/m² |
| 2 izby |
11,7% |
227 501 zł |
5 547 zł/m² |
| 3 izby |
18,5% |
249 501 zł |
4 629 zł/m² |
| 4 izby |
41,6% |
312 100 zł |
4 049 zł/m² |
| 5 izb |
22% |
350 000 zł |
3 646 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
4,9% |
338 062 zł |
2 823 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Rydzyna
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Dąbcze |
659 |
270 000 zł |
49 zł/m² |
| Kłoda |
435 |
339 450 zł |
24 zł/m² |
| Tarnowa Łąka |
161 |
262 000 zł |
4,3 zł/m² |
| Nowa Wieś |
159 |
356 000 zł |
28 zł/m² |
| Moraczewo |
108 |
— |
10 zł/m² |
| Tworzanice |
91 |
— |
18 zł/m² |
| Przybiń |
47 |
— |
4,7 zł/m² |
| Pomykowo |
45 |
— |
7,1 zł/m² |
| Robczysko |
44 |
70 000 zł |
2,7 zł/m² |
| Rojęczyn |
35 |
— |
5,2 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Rydzyna: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
158 |
75 zł/m² |
120 858 zł |
1 646 m² |
| Grunty rolne |
1 065 |
18 zł/m² |
55 999 zł |
2 789 m² |
| Grunty leśne |
6 |
4,4 zł/m² |
48 650 zł |
17 140 m² |
| Wszystkie działki |
1 418 |
21 zł/m² |
60 000 zł |
2 681 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Rydzyna
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
128 |
44 |
0 |
63 |
21 |
| 2026 (do 17.08) |
62 |
19 |
0 |
31 |
12 |
| Razem 2010–2026 |
2 565 |
415 |
0 |
1 659 |
491 |
Typowa nieruchomość sprzedana na obszarze wiejskim gminy Rydzyna: 66,8 m², 3 izby, za 392 450 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Rydzyna — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Rydzyna?
Licz się ze średnią kwotą 690 698 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Rydzyna, czyli około 7 015 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 24: 13 mieszkań i 11 domów.
Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Rydzyna?
Oferty zaczynają się od 317 942 zł i sięgają 2 399 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Rydzyna?
Średnio mają około 98 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 158 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 48 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Rydzyna:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 43 m² | 365 472 zł |
| 4 pokoje | 99 m² | 743 843 zł |
| 5 pokoi | 235 m² | 1 504 750 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Rydzyna?
Średnio wychodzi około 7 015 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 314 zł/m², a dla domów spada do 6 552 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Rydzyna?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.